Bayernhafen w Bamberg w Niemczech jest jedną z pierwszych firm na świecie, która używa wózków Hyster® ReachStacker z podnoszoną kabiną. W rezultacie baymodal, operator terminalu znacznie zwiększył wydajność operacji przeładunku kontenerów, dzięki pięciu poniższym cechom wózków Hyster®

Podnoszona kabina umożliwia transport kontenerów z 2 rzędu

Dzięki regulowanej, podnoszonej kabinie operator ma bezpośredni widok na kontenery stojące w drugim rzędzie – nawet, jeśli w pierwszym rzędzie stoją wagony lub wysoko ustawione pojemniki.

Pozwala to uniknąć uszkodzeń i zwiększyć wydajność operacji przeładunkowych. Wózki Hyster® Reachstacker mogą układać maksymalnie pięć kontenerów w pierwszym rzędzie, cztery w drugim rzędzie i trzy kontenery w trzecim rzędzie.

Przy użyciu wózków Hyster®  ReachStacker z podnoszoną kabiną operatorom jest znacznie łatwiej przenosić kontenery z drugiego toru. Zdecydowanie łatwiejszy staje się również intermodalny przeładunek kontenerów z pociągu na samochód, ponieważ operator może w każdej chwili podnieść kabinę, aby uzyskać lepszy widok. Wózek Hyster®  ReachStacker RS46-41LSCH, wyposażony został łącznie w sześć kamer, aby zapewnić dodatkowe wizualne wsparcie dla operatora.

Optymalny komfort pracy operatora

Hyster RS46-41LSH, jest szczególnie popularny wśród operatorów terminalu Bamberg, ponieważ zapewnia im bezpieczeństwo podczas pracy wózkiem, przez doskonałą widoczność, wygodę podczas pracy nawet, w najbardziej wymagających aplikacjach. Kabinę można podnosić i opuszczać, dzięki ramieniu sterującym. System ten nie współpracuje z masztem – złącze znajduje się bezpośrednio w podwoziu wózka. Dzięki temu kabina jest praktycznie wolna od wibracji, nawet, jeśli wózek Reachstacker pokonuje duże odległości. Dodatkowo, ponieważ kabina znajduje się z boku, obok wysięgnika, widok do tyłu jest również bardzo dobry. Kabina może zostać również wyposażona w funkcję pochylania pod kątem 10 stopni, co daje jeszcze większe możliwości i zachowanie ergonomii przy przeładunku wysoko ustawionych kontenerów.

Wysuwane podpory zapewniają stabilność

Aby zwiększyć stabilność wózki Hyster ReachStacker, posiadają dwa hydrauliczne rozkładane stabilizatory na przedniej osi, które mocno dociskają do podłoża, zwiększając przy tym ładowność w drugim i trzecim rzędzie, a także podczas rozładunku pociągów.

Hyster Tracker upraszcza konserwację

Wózki do transportu kontenerów Hyster Reachstacker, pomagają operatorom portów i terminali kontrolować koszty, maksymalizować wydajność, dlatego bardzo ważnym czynnikiem przy projektowaniu wózków RachStacker było zminimalizowanie zużycia i konserwacji. Przyczynia się do tego także system Telemetryczny Hyster Tracker. To system zarządzania flotą wózków, który może rejestrować godziny pracy, pomóc zaplanować przeglądy serwisowe i konserwacje, ograniczając przestoje do minimum, a ponadto poprzez analizę błędów zoptymalizować koszty posiadania floty.

W Bamberg, w strefie składowania wstępnego, zaparkować można 17 ciężarówek, które rozładowywane są średnio w 10 minut. W sumie rocznie obsługiwanych jest w terminalu ok. 30 000 TEU, firma dostrzega coraz większy potencjał tego rodzaju przeładunku w nadchodzących latach i jest do tego przygotowana technicznie, a wózki Hyster Reachstacker są idealnym narzędziem do prac w przeładunku kontenerów.