Podczas odbywającej się 21 września w niemieckiej miejscowości Weeze wystawy Hyster Europe Big Solutions Showcase 2017 przedstawiciele branży drzewnej, hutniczej, budowlanej i logistycznej mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Hyster. 

– Pokazujemy jak rozwiązania Hyster stosowane w różnych sektorach przemysłu wspierają rozwój poszczególnych branż – mówi Kate Pointeau, Menedżer ds. Marki Hyster. – Tegoroczna wystawa skupiła się wokół tematu przezwyciężania różnego typu wyzwań, związanych z transportem ładunków o ciężarze od 6 do 16 ton.

Uczestnicy mogli oglądać prezentacje na żywo w sześciu strefach, zorganizowanych w okolicy centrum i w samym Centrum Testowym ciężkich wózków Hyster, położonym niedaleko miasta Düsseldorf, Niemcy. Symulacje pokazywały trudności operacyjne występujące w różnych branżach oraz sposób w jaki nowe technologie pomagają zwiększyć wydajność i parametry robocze.

Zarządzanie czasem i przestrzenią

W „Strefie zarządzania czasem i przestrzenią” zobaczyć można było nowy model wózka H11XM-ECD8 podczas operacji przeładunku pustych kontenerów. Wózek z łatwością radził sobie z transportem podwójnych kontenerów 40-stopowych. Wózek ten ma wiodący na rynku udźwig 11 ton, a symulacja potwierdziła w jaki sposób Hyster Europe może pomóc składowiskom pustych kontenerów zaoszczędzić miejsce i czas. W nowej serii wózków do obsługi pustych kontenerów dostępnych jest dziewięć modeli, w tym 4 wózki do transportu pojedynczych kontenerów na wysokość 8 kontenerów (8’6”) i 5 wózków do obsługi podwójnych kontenerów, mogących składować maksymalnie 9-kontenerowe stosy (8’6”).

W tej samej strefie można było zobaczyć inny model, specjalizujący się w przeładunku 40-stopowych kontenerów – Hyster® H9.0FT-9. Model ten potrafi składować kontenery z maksymalnym ładunkiem 9 ton, a jego specjalnym przeznaczeniem jest układanie przy użyciu narzędzi kontenerów z niestandardowymi ładunkami.

Pokonywanie wyzwań

Marka Hyster® słynie z tego, że jej maszyny mają wytrzymałą konstrukcję, sprawdzającą się w ciężkich zastosowaniach. W „Strefie wymagających zastosowań” obejrzeć można było model H16XM-12, dostosowany do pracy w branży hutniczej, a konkretnie do przewożenia potrójnych zwojów.

Na kolejnej symulacji uczestnicy mogli zapoznać się z szybkim i intensywnym rozwiązaniem wykorzystywanym w branży napojów. Dla firm zainteresowanych zwiększeniem wydajności i efektywności oraz transportem bliskim więcej niż jednej palety jednocześnie firma Hyster Europe zademonstrowała model H8.0FT-9 z narzędziem do jednoczesnej obsługi wielu palet.

Unikanie uszkodzeń

W wielu sektorach przemysłu ważną kwestią jest dążenie do ograniczenia szkód. To aspekt szczególnie ważny w przemyśle papierniczym, uwidaczniający się podczas przeładunku zwojów papieru na obszarach składowania lub produkcji, lub też na statkach czy nabrzeżach.

Podczas pokazu w „Strefie unikania uszkodzeń” zademonstrowany został montowany na modelu H12XM-6 chwytak Bolzoni do zwojów papieru, dzięki któremu zwoje papieru są transportowane w szybki i bezproblemowy sposób.  Każde zastosowanie, bez względu na to czy do transportu papieru używany jest chwytak wieżowy czy obrotowy i czy zwoje są transportowane pojedynczo czy podwójnie, wymaga indywidualnych ustawień siły zacisku i specyfikacji, jeśli dążymy do zoptymalizowania czynności operacyjnych.

Unikanie szkód to motyw, który przewijał się na różnych etapach pokazu, a symulacje przedstawiające system Hyster® Tracker do zarządzania flotą pokazały, jak system ten może zwiększyć w różnych zastosowaniach niezawodność pracy kierowców i znacząco zredukować liczbę uszkodzeń materiałów i sprzętu.

Obniżanie kosztów eksploatacji

Prezentacje pokazały także, jak system Hyster Tracker pomaga redukować koszty eksploatacyjne dzięki zwiększeniu wydajności, kontrolowaniu wydatków i innym funkcjom.  Zgromadzeni widzowie mogli zaobserwować wpływ stosowania sprzętu Hyster® na spadek zużycia paliwa oraz redukcję łącznych kosztów eksploatacji przez firmy używające systemu Hyster® do zarządzania flotą.

Świadomość operatora

W „Strefie świadomości” na konkretnych przykładach na żywo oglądać można było przykłady podniesienia świadomości operacyjnej kierowców wózków. Spółka Hyster prowadzi prace i badania nad rozszerzoną gamą opcji do systemów wykrywania typu wózek-wózek, wózek-obiekt, wózek-pieszy.  W połączeniu z kamerami, systemami telemetrycznymi oraz innymi technologiami „połączone” floty Hyster® zapewnią większą wydajność produkcyjną oraz widoczność.

 

Ochrona środowiska naturalnego

W „Strefie środowiska naturalnego” zaprezentowano 8-tonowy elektryczny wózek J8.0XN z jonowo-litową baterią.  Ten elektryczny wózek do ciężkich zastosowań, ładujący baterię do 100% w ciągu zaledwie 2 godzin, nadaje się idealnie do większości zastosowań w przemyśle drzewnym, zapewniając jego użytkownikom trwałe rozwiązanie i jednocześnie zerowy poziom emisji i cichsze działanie. Nadaje się do dużych flot, szczególnie do zastosowań w tartakach, posiadających własne źródło energii elektrycznej. Podczas prezentacji prędkość i poziom hałasu tego wózka porównano z jego odpowiednikiem wyposażonym w silnik wysokoprężny.

– Wystawa z 2017 r. pokazała, że firma Hyster Europe potrafi stanąć na wysokości dowolnego zadania i pomóc użytkownikowi zwiększyć wydajność operacyjną, bez względu na to jak niecodzienny jest jego problem – twierdzi Kate Pointeau.  – Każdy wózek Hyster® jest wytwarzany według inteligentnych kryteriów projektowych i z zachowaniem wysokiej jakości, w wyniku czego powstają wytrzymałe i niezawodne rozwiązania do różnego typu zastosowań.

Dzięki wsparciu globalnej sieci lokalnych partnerów dystrybucyjnych, szerokiej wiedzy w zakresie produktu i zastosowań, a także dużemu zasięgowi geograficznemu, firma Hyster zapewnia możliwość globalnego wsparcia najbardziej wymagających operacji, w każdym miejscu na świecie.