okl_2Marka Hyster® wprowadziła do europejskiej produkcji mocne i trwałe modele w serii od 1.5 do 3 ton wózków udźwigu nominalnego, produkowane w Europie i dopasowane do różnego typu codziennych zastosowań w budynkach i na zewnątrz, w sektorach takich, jak logistyka, dystrybucja i przemysł. Wózki widłowe Hyster® z serii H1.5–3.0XT, dostępne z silnikami wysokoprężnymi lub gazowymi (LPG) zapewniają maksymalny czas bezawaryjnej pracy, a jednocześnie gwarantują niskie koszty posiadania.

Seria XT nadaje się idealnie do większości codziennych zastosowań

-„Spodziewamy się, że szerokie zainteresowanie tą maszyną uczyni ją jednym z częściej okl_dsc7885wybieranych modeli” – twierdzi Karen Calver, dyrektor ds. strategii produktu w Hyster. – „Dodanie serii XT do wachlarza maszyn oferowanych przez Hyster® sprawiło, że przedsiębiorcy mają obecnie możliwość wyboru wózka, który odpowiada ich potrzebom operacyjnym, jak i możliwościom budżetowym„.

Moc i niezawodność
Seria XT została zbudowana na sprawdzonych, wysokiej jakości podzespołach Hyster® i zapewnia operatorom długotrwałą i niezawodną wydajność. Wózki te są wyposażone w silniki przemysłowe, gwarantujące oszczędne wykorzystanie mocy w całym okresie eksploatacji, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów użytkowania produktu.

Zaletą silników wysokoprężnych umożliwiające szybki rozruch silnika nawet w niskich temperaturach, a dzięki zastosowanej technologii rozruchu silnika na zimno, emisja spalin zostaje ograniczona, a czas wtrysku paliwa jest dostosowany do temperatury silnika. Yanmar są szybkie świece żarowe. Hyster XT - Ideal for a Range of Everyday Applications_aW modelach PSI 2.4 l z opcjonalnym silnikiem LPG dostępne są dwa tryby pracy silnika, HiP, który zapewnia maksymalną wydajność, i ECO-eLo, który gwarantuje optymalną oszczędność paliwa. Dzięki nim użytkownicy mogą wybrać tryb najbardziej dopasowany do ich potrzeb.

Komfort
Dla zapewnienia komfortu użytkownikom i pozostałym osobom w miejscu pracy, silniki w modelach serii XT zostały całkowicie odizolowane od ramy i osi, co sprawia, że nie dochodzi do bezpośredniego przenoszenia drgań z silnika na kabinę, a poziom hałasu na który narażeni są operatorzy został zredukowany do minimum. Obniżony został także poziom drgań.

h2-0-3-0xt-standard-seat_94kb

Dzięki pełnej amortyzacji, fotel opera-tora dostosowuje się do wzrostu i wagi kierowcy, a obsługa maszyny staje się prosta i wygodna, zachowując wydajność pracy operatora w ciągu całej zmiany. Innymi cechami, które przyczyniają się do utrzymania wydajności wózków z serii XT są dobrze rozmieszczone elementy sterujące oraz niski stopień o dużej powierzchni, który ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

Parametry robocze

Układy jezdny i hydrauliczny są trwałe i wyposażone w zapobiegające powstawaniu wycieków pierścienie O-ring, zapewniając przez to szybkie podnoszenie ładunków. Oferując doskonałą sztywność konstrukcji i krótkie czasy stabilizacji na wysokości maszty Hyster® gwarantują operatorom precyzję i pewność obsługi, w długim okresie użytkowania.

Dostosowanie produktu

Hyster 2.5XT-małySeria XT daje przedsiębiorcom możliwość dostosowania wózka do konkretnych wyzwań panujących w określonych miejscach pracy. Dostępne są następujące opcje: ogranicznik prędkości jazdy, uchwyt jazdy wstecznej, zestawy reflektorów, światło ostrzegawcze dla pieszych, pozycjoner wideł z przesuwem bocznym oraz systemy telemetryczne. Opcja zintegrowanego przesuwu bocznego zapewnia precyzyjne układanie ładunku. Ogranicznik prędkości jazdy z kolei nie ma wpływu na przyśpieszenie wózka czy prędkość podnoszenia. W przypadku konieczności zastosowania osprzętu, dostępna jest czwarta funkcja hydrauliczna z zabezpieczeniem aktywacji hydrauliki, umożliwiająca operatorowi bezpieczna pracę z chwytakiem. Dzięki prostej instalacji wózki widłowe można wyposażyć w zabudowane kabiny na nowych lub już użytkowanych wózkach.

Prostota serwisowania

h2-0-3-0xt-engine_187kbSerwisowanie wózków Hyster serii XT jest proste. Dzięki prostocie serwisowania i dostępności od ręki zamiennych ma wpływ na niskie koszty eksploatacji. Długie okresy międzyserwisowe oraz łatwy dostęp serwisowy i uproszczony układ przewodów i hydrauliki zapewniają krótsze czasy planowej konserwacji. Układ filtrów, trwałe pakiety sprzęgieł, szczelne złącza elektryczne, pierścienie uszczelniające o-ring oraz czujniki Halla – wszystkie te elementy przyczyniają się do zmniejszenia wymagań konserwacyjnych i dają użytkownikom możliwość czerpania korzyści z niskich kosztów eksploatacyjnych.

Wyprodukowany w Wielkiej Brytanii

Preview of New Hyster XT SeriesNowy wózek XT będzie produkowany przez spółkę Hyster w Europie, w fabryce znajdującej się w miejscowości Craigavon, Irlandia Północna. W 2016 r. zakład ten obchodzić będzie 35-lecie istnienia. Wsparciem użytkownika zajmie się sieć dystrybutorów zlokalizowanych w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zatrudniająca wykwalifikowanych pracowników i techników serwisu, gotowych, aby odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie konserwacji.

– Na przestrzeni ostatnich 35 lat fabryka Hyster® w Craigavon stanowiła centrum rozwoju wielu innowacyjnych produktów. Jesteśmy dumni z tego, że nowy model XT będzie produkowany w Europie i eksportowany na cały świat – podsumowuje Karen Calver.

Zamów demo

Aby przekonać się jakimi zaletami dysponuje wózek widłowy Hyster z serii XT zamów testy. W tym celu skontaktuj się ze swoim Regionalnym Doradcą Handlowym.

Informacje techniczne dotyczące serii wózków XT znajdziesz na stronie hyster.pl, a szczegółową specyfikację techniczną– na podstronie Foldery – Wózki spalinowe.

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Hyster XT w działaniu„.