Nowe kompaktowe wózki paletowe Hyster® zwiększają wydajność pracy

Firma Hyster Europe wprowadziła na rynek ultra kompaktowy wózek paletowy litowo-jonowy o ładowności do 1,5 tony. Nowy wózek paletowy PC1.5, zasilany baterią litowo-jonową, może zapewnić większą wydajność niż ręczny wózek paletowy.

„Dla tych, którzy obecnie używają ręcznych wózków paletowych w magazynie, przejście na nowy model PC1.5, przyniesie wzrost wydajności, bez skomplikowanych wymagań konserwacyjnych”, mówi Matt Hardy, Kierownik ds. rozwiązań EMEA w Hyster Europe. „Operacje ze zredukowanymi flotami, skorzystają na tych niezawodnych wózkach paletowych, które w razie potrzeby są gotowe do pracy”

Proste w obsłudze, nowe litowo-jonowe wózki paletowe oferują operatorowi znaczne korzyści w porównaniu z ręcznymi wózkami paletowymi czy wózkami paletowymi z napędem elektrycznym. Pomimo niewielkiej i lekkiej konstrukcji, wózek paletowy Hyster® PC1.5,  może unieść 1,5 tony i pomaga pokonać problem związane z ręcznym transportem podczas pchania lub ciągnięcia ciężkich ładunków.

Wytrzymała i solidna rama i kompaktowe wymiary, sprawiają, że wózek ten doskonale nadaje się do pracy w ciasnych przestrzeniach. Ręczny wózek paletowy PC1.5 został zaprojektowany tak, aby zapewnić dobre osiągi na pochyłych powierzchniach, co pomaga zwiększyć wydajność pracy operatora. Kompaktowy wózek paletowy może pracować z większą intensywnością niż ręczny wózek paletowy, co pomaga zmniejszyć obciążenie operatorów.

Kiedy bateria litowo-jonowa wymaga wymiany, operatorzy otrzymują informację o ponownym naładowaniu i w ciągu zaledwie sześciu sekund mogą ją wymienić, utrzymując pracę przy minimalnych przerwach. W zestawie znajduje się zapasowy akumulator, który umożliwia pracę w trybie ciągłym, natomiast opcjonalnie dostępny jest akumulator z trzygodzinną szybką ładowarką, gdy aplikacja tego wymaga.

„Ultrakompaktowy wózek paletowy PC1.5 został zaprojektowany tak, aby był wystarczająco wytrzymały i niezawodny, aby sprostać codziennym wyzwaniom operacyjnym, ale przy niskich kosztach eksploatacji”, mówi Matt. „Jest łatwy w serwisowaniu, ma proste wymagania konserwacyjne, podobne do ręcznego wózka paletowego”.

Model ten posiada bezobsługowe elementy, takie jak bezszczotkowy silnik napędowy i akumulator litowo-jonowy, a także trwałą stalową ramę, osłonę ochronną a wymiana koła napędowego zajmuje zaledwie 60 sekund.