Marka Hyster zaprojektowała na potrzeby klienta pochylny osprzęt do wózków ReachStacker. Jego zadaniem jest wspomaganie procesu opróżniania kontenerów ze zrębków drzewnych powstałych podczas recyklingu.

Video

Custom Container Pivot Attachment Turns Recycling Upside Down_a„Klient pracuje w branży recyklingowej, w której zajmuje się m.in. drogowym i kolejowym przewozem kontenerów ze zrębkami drzewnymi. Wyzwaniem, z którym przyszło mu się zmierzyć, było znalezienie skutecznego narzędzia do rozładowywania 20-stopowych kontenerów ze zrębkami drzewnymi na składowisku własnego terminala recyklingowego; narzędzie to miało też służyć do przekładania ładunków drobnicowych z jednego kontenera do drugiego” – mówi manager ds. sprzedaży ciężkich wózków Hyster® Chris van der Werdt.

Custom Container Pivot Attachment Turns Recycling Upside Down_dDział inżynieryjno-konstrukcyjny ds. projektów niestandardowych Hyster® opracował rozwiązanie, w którym do wózka RS45-31 CH ReachStacker dodano narzędzie do podnoszenia i pochylania 20-stopowych kontenerów.  Możliwość przechylania kontenera doprowadziła do osiągnięcia oczekiwanego natężenia rozładunku zrębków drzewnych i ułatwiła opróżnianie.

„Osprzęt daje możliwość pochylania kontenera nawet o 60 stopni. Przy jego stosowaniu kontener może być transportowany w sposób niesymetryczny, co zwiększa stabilność całego wózka ReachStacker i sprawia, że za jednym prostym, kontrolowanym i skutecznym ruchem operator opróżnia kontener” – mówi Van der Werdt. „Dla klienta przekłada się to na prosty, wydajny i opłacalny transport zrębków drzewnych”.

Custom Container Pivot Attachment Turns Recycling Upside Down_cCiężki Hyster® RS45-31 CH może być wykorzystywany do manipulowania kontenerami 20’ z ładunkiem drobnicowym w różnego typu zastosowaniach. Solidna rama tego wózka daje możliwość przewożenia bardzo ciężkich ładunków, ważących nawet 45 ton w przypadku manipulowania kontenerem bez jego obracania lub 32 ton w przypadku manipulowania w przechylonej pozycji.

Hyster® RS45-31 CH to przykład maszyny łączącej w sobie siłę ze zwrotnością, cechują go znakomite zdolności manewrowania i wyjątkowo dobre prędkości manipulowania, szczególnie podczas obracania kontenerami, nawet pod kątem 60 stopni. Potężny silnik wózka zapewnia wyjątkowe parametry mocy, niezbędne podczas najtrudniejszych zastosowań recyklingowych.

Custom Container Pivot Attachment Turns Recycling Upside Down_b„W branży recyklingowej wózek powinien posiadać specyficzny zestaw cech, poza niezawodnością, która minimalizuje przestoje, nawet podczas intensywnej obsługi w trybie 24/7” – mówi Van der Werdt. „W tak ciężkich zastosowaniach seria Hyster® ReachStacker zapewnia niezbędną wytrzymałość. W tym konkretnym przypadku wózek wzbogacono dodatkowo o funkcjonalność zapewniającą bardziej wydajną, łatwiejszą i ekonomicznie opłacalną pracę.

Dział inżynieryjno-konstrukcyjny ds. projektów niestandardowych Hyster® działa na terenie fabryki w Nijmegen w Holandii, pełniącej rolę globalnego centrum projektowania, rozwoju i testowania ciężkich wózków widłowych firmy Hyster.

Więcej informacji na stronie www.hyster.eu.