Seria wózków Fortens H8.0-9.0FT firmy Hyster

Zapewnia solidne i kompaktowe rozwiązania w zakresie obsługi materiałów przeznaczone do wielu wymagających zastosowań. Wózki nadają się idealnie do szeregu zastosowań, w tym z wykorzystaniem osprzętu, np, w branży papierniczej, produkcyjnej, recyklingu, napojów, metali i budowlanej lub wszędzie tam, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Kompaktowe rozmiary umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni i podniesienie wydajności w celu utrzymania niskich kosztów eksploatacji. 

Wersja wjazdowa do kontenera

Modyfikacja kabiny

Modyfikacja kabiny pozwala na załadunek i rozładunek kontenerów. Najmniejszym kontenerem obsługiwanym przez wózek jest kontener 10 stopowy. Modyfikacja jest również możliwa dla modelu H8.0FT9.

Informacje techniczne:

Wysokość całkowita: 2 250 mm
Wysokość kabiny: 2 250 mm
Całkowita szerokość: 1 965 mm
Wysokość siedziska: 1 280 mm
 • Niezmieniona ergonomia stanowiska operatora
 • Optymalna widoczność
 • Pełne wyposażenie (klimatyzacja; pneumatyczne zawieszenie fotela)

Koła napędowe:

Szerokość: 2 239 mm (podwójne)
1 990 mm (pojedyncze)
Rozmiar opon: 355/50-20 PSS (pełne)
Obciążenie osi bez ładunku
przód/tył
5310 / 6859 kg

Dostępne maszty:

Maszt 2FFL F90-DV 2.320 mm Maszt 3FFL F90-TV 3.050 mm
Wysokość podnoszenia: 2 320 mm 3 050 mm
Wysokość w st. złożonym: 2 250 mm 2 212 mm
Wolny skok: 875 mm 836 mm
Wysokość w st. rozłożonym: 3 695 mm 4 401mm
Udźwig: 7 300kg @ 900 mm 7 300kg @ 900 mm

Wymiary kontenerów:

Nazwa kontenera (symbol) Długość x Szerokość x Wysokość Kubatura
20 stopowy (20ft) 6,1m x 2,4m x 2,6m ok. 33 m3
40 stopowy (40ft) 2m x 2,4m x 2,6m ok. 66,9 m3
40 stopowyHigh Cube (40ft HC) 2m x 2,4m x 2,9m ok. 76 m3

Sprawdzone w ciężkich warunkach

Wózki przeznaczone są zwłaszcza do zastosowania w otoczeniu, w którym występuje wilgoć, zabrudzenia lub czynniki korozyjne i gwarantują niezmienne parametry hamowania w całym okresie eksploatacji wózka. Jest to możliwe dzięki szczelnemu modułowi, który chroni hamulce przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniem.

Komfort pracy

Przestrzeń dla operatora została zoptymalizowana dzięki nowej osłonie górnej i większej powierzchni podłogi. 

 • Łatwo dostępny przedział operatora z trzypunktowym systemem wejścia wyposażony jest w wygodnie umieszczone uchwyty i trzy stopnie z antypoślizgową powierzchnią, przy czym pierwszy stopień znajduje się na wysokości zaledwie 32,1cm. Izolowany przedział operatora minimalizuje drgania mechanizmu napędowego. 
 • Regulowany podłokietnik z hydraulicznymi minidźwigniami TouchPoint™ porusza się razem z fotelem i wysuwa się do przodu. 
 • Tylny uchwyt z przyciskiem sygnału dźwiękowego ułatwia cofanie. 
 • W pełni regulowana kolumna kierownicy, koło kierownicy o średnicy 30 cm z pokrętłem obrotowym i fotelem z pełną amortyzacją poprawiają komfort pracy operatora.

Zaawansowane technologie

Sterowanie, ochrona i zarządzanie napędem odbywa się za pomocą komputera pokładowego Pacesetter VSM™, wyposażonego w sieć komunikacji CANbus. System ten pozwala na monitorowanie kluczowych funkcji, a także na dostosowanie i optymalizację osiągów wózka. Umożliwia szybką i łatwą diagnostykę, minimalizowanie przestojów naprawczych oraz niepotrzebnych wymian części. Niezawodne układy hydrauliczne, wyposażone w pierścienie uszczelniające o-ring zmniejszają wycieki podnosząc tym samym niezawodność. Wózek wyposażono w niemechaniczne, czujniki Halla i przełączniki, zaprojektowane tak, aby służyły nawet dłużej niż sam wózek. Przedział operatora charakteryzuje się wiodącą w swojej klasie ergonomią, zapewniającą maksymalny komfort operatora i produktywność.

Serwisowanie wózka Fortens firmy Hyster jest najszybsze i najprostsze.

 • Filtr cząstek stałych pozwalający na aktywną regenerację znacznie zmniejsza liczbę interwencji serwisowych. Parametry filtra cząstek stałych są ciągle monitorowane i wyświetlane na wyświetlaczu pomocniczym na poziomie wzroku operatora.
 • Łatwy, obustronny dostęp serwisowy do silnika odbywa się przez maskę z łamanymi pokrywami, a uproszczony układ przewodów i hydrauliki umożliwia lepszy dostęp do podzespołów, co z kolei skraca czas nieplanowanych napraw i regularnej konserwacji.
 • Szybkie, codzienne kontrole przy użyciu systemu kodowania na podstawie kolorów oraz systemów diagnostycznych wykonywane są z poziomu wyświetlacza na tablicy rozdzielczej.
 • Wymiana płynu chłodzącego silnika i oleju hydraulicznego co 4000 godzin także przyczynia się do skrócenia czasu wyłączenia z eksploatacji.

 

ZAMÓW WÓZEK JUŻ DZIŚ

 


  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  Wypełniając niniejszy formularz, zgadzam się na wykorzystywanie podanych przeze mnie danych osobowych firmie Zeppelin Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kajetanach, gmina Nadarzyn (05-830), przy ul. Klonowej 10, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy KRS o numerze 0000148847, NIP 5213224223, REGON: 015292070, (zwanym dalej "Zeppelin"),w celu prowadzenia ankiet i statystyk handlowych, wysyłania wiadomości biznesowych i zaproszeń na imprezy organizowane przez Zeppelin, w tym wysyłania wiadomości handlowych drogą elektroniczną.

  Podanie danych osobowych jest przeze mnie dobrowolne. Podstawą prawną przetwarzania jest moja zgoda. Odbiorcami danych mogą być np. Podmioty zajmujące się obsługą informatyczną administratora danych. Mam prawo wycofania mojej zgody w dowolnym momencie. Moje dane osobowe będą przetwarzane do momentu odwołania mojej zgody.

  Mam prawo żądania od Zeppelin dostępu do moich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia swoich danych. Mam także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Zaznaczając odpowiednie pola poniżej wyrażam także zgodę na:

  Otrzymywanie od spółki Zeppelin informacji o jej nowych usługach, informacji produktowych i marketingowych drogą: