Seria wózków Fortens H8.0-9.0FT firmy Hyster

Zapewnia solidne i kompaktowe rozwiązania w zakresie obsługi materiałów przeznaczone do wielu wymagających zastosowań. Wózki nadają się idealnie do szeregu zastosowań, w tym z wykorzystaniem osprzętu, np, w branży papierniczej, produkcyjnej, recyklingu, napojów, metali i budowlanej lub wszędzie tam, gdzie jest ograniczona przestrzeń. Kompaktowe rozmiary umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni i podniesienie wydajności w celu utrzymania niskich kosztów eksploatacji. 

Wersja wjazdowa do kontenera

Modyfikacja kabiny

Modyfikacja kabiny pozwala na załadunek i rozładunek kontenerów. Najmniejszym kontenerem obsługiwanym przez wózek jest kontener 10 stopowy. Modyfikacja jest również możliwa dla modelu H8.0FT9.

Informacje techniczne:

Wysokość całkowita: 2 250 mm
Wysokość kabiny: 2 250 mm
Całkowita szerokość: 1 965 mm
Wysokość siedziska: 1 280 mm
 • Niezmieniona ergonomia stanowiska operatora
 • Optymalna widoczność
 • Pełne wyposażenie (klimatyzacja; pneumatyczne zawieszenie fotela)

Koła napędowe:

Szerokość: 2 239 mm (podwójne)
1 990 mm (pojedyncze)
Rozmiar opon: 355/50-20 PSS (pełne)
Obciążenie osi bez ładunku
przód/tył
5310 / 6859 kg

Dostępne maszty:

Maszt 2FFL F90-DV 2.320 mm Maszt 3FFL F90-TV 3.050 mm
Wysokość podnoszenia: 2 320 mm 3 050 mm
Wysokość w st. złożonym: 2 250 mm 2 212 mm
Wolny skok: 875 mm 836 mm
Wysokość w st. rozłożonym: 3 695 mm 4 401mm
Udźwig: 7 300kg @ 900 mm 7 300kg @ 900 mm

Wymiary kontenerów:

Nazwa kontenera (symbol) Długość x Szerokość x Wysokość Kubatura
20 stopowy (20ft) 6,1m x 2,4m x 2,6m ok. 33 m3
40 stopowy (40ft) 2m x 2,4m x 2,6m ok. 66,9 m3
40 stopowyHigh Cube (40ft HC) 2m x 2,4m x 2,9m ok. 76 m3

Sprawdzone w ciężkich warunkach

Wózki przeznaczone są zwłaszcza do zastosowania w otoczeniu, w którym występuje wilgoć, zabrudzenia lub czynniki korozyjne i gwarantują niezmienne parametry hamowania w całym okresie eksploatacji wózka. Jest to możliwe dzięki szczelnemu modułowi, który chroni hamulce przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniem.

Komfort pracy

Przestrzeń dla operatora została zoptymalizowana dzięki nowej osłonie górnej i większej powierzchni podłogi. 

 • Łatwo dostępny przedział operatora z trzypunktowym systemem wejścia wyposażony jest w wygodnie umieszczone uchwyty i trzy stopnie z antypoślizgową powierzchnią, przy czym pierwszy stopień znajduje się na wysokości zaledwie 32,1cm. Izolowany przedział operatora minimalizuje drgania mechanizmu napędowego. 
 • Regulowany podłokietnik z hydraulicznymi minidźwigniami TouchPoint™ porusza się razem z fotelem i wysuwa się do przodu. 
 • Tylny uchwyt z przyciskiem sygnału dźwiękowego ułatwia cofanie. 
 • W pełni regulowana kolumna kierownicy, koło kierownicy o średnicy 30 cm z pokrętłem obrotowym i fotelem z pełną amortyzacją poprawiają komfort pracy operatora.

Zaawansowane technologie

Sterowanie, ochrona i zarządzanie napędem odbywa się za pomocą komputera pokładowego Pacesetter VSM™, wyposażonego w sieć komunikacji CANbus. System ten pozwala na monitorowanie kluczowych funkcji, a także na dostosowanie i optymalizację osiągów wózka. Umożliwia szybką i łatwą diagnostykę, minimalizowanie przestojów naprawczych oraz niepotrzebnych wymian części. Niezawodne układy hydrauliczne, wyposażone w pierścienie uszczelniające o-ring zmniejszają wycieki podnosząc tym samym niezawodność. Wózek wyposażono w niemechaniczne, czujniki Halla i przełączniki, zaprojektowane tak, aby służyły nawet dłużej niż sam wózek. Przedział operatora charakteryzuje się wiodącą w swojej klasie ergonomią, zapewniającą maksymalny komfort operatora i produktywność.

Serwisowanie wózka Fortens firmy Hyster jest najszybsze i najprostsze.

 • Filtr cząstek stałych pozwalający na aktywną regenerację znacznie zmniejsza liczbę interwencji serwisowych. Parametry filtra cząstek stałych są ciągle monitorowane i wyświetlane na wyświetlaczu pomocniczym na poziomie wzroku operatora.
 • Łatwy, obustronny dostęp serwisowy do silnika odbywa się przez maskę z łamanymi pokrywami, a uproszczony układ przewodów i hydrauliki umożliwia lepszy dostęp do podzespołów, co z kolei skraca czas nieplanowanych napraw i regularnej konserwacji.
 • Szybkie, codzienne kontrole przy użyciu systemu kodowania na podstawie kolorów oraz systemów diagnostycznych wykonywane są z poziomu wyświetlacza na tablicy rozdzielczej.
 • Wymiana płynu chłodzącego silnika i oleju hydraulicznego co 4000 godzin także przyczynia się do skrócenia czasu wyłączenia z eksploatacji.

 

ZAMÓW WÓZEK JUŻ DZIŚ