Gama dedykowanych i podwójnych zastosowań urządzeń do transportu opon.

Łańcuch dostaw dla przemysłu budowlanego rozpoczyna się w kopalni i kamieniołomie, gdzie wydobywa się surowce mineralne i surowcowe, takie jak piasek, kamień, żwir, glina i wapień.
Ładowarki kołowe, zgarniarki, wywrotki terenowe, a także inne urządzenia kołowe pracują przez całą dobę przemieszczając surowce ze swoich źródeł w kopalni i kamieniołomie. A gdy ich opony zużyją się, należy szybko dokonać zmian, aby mogły jak najszybciej wrócić do pracy.

Wózki do transportu opon firmy Hyster Europe są przeznaczone do wspierania przemysłu górniczego i maszyn do robót ziemnych na całym świecie. Hyster® Tyre Handler zapewnia szybką i ekonomiczną wymianę opon w ciężkich pojazdach górniczych w trudnych i wymagających środowiskach, zapewniając optymalną kontrolę nad ładunkiem, doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach oraz zaawansowany system hydrauliczny z możliwością sterowania nawet w 10 kierunkach. Dedykowane i podwójne uchwyty do opon są dostępne do różnych zastosowań. Zaletą wózków podwójnego zastosowania jest zmniejszenie liczby pojazdów serwisowych poprzez szybkie odłączanie mocowania, co pozwala przekształcić pojazd w wózek widłowy o dużym udźwigu do obsługi dużych elementów pojazdów górniczych.