MOCOWANIE WIDEŁ LUB ZACISK RÓWNOLEGŁY NA WÓZKACH PODNOŚNIKOWYCH HYSTER®

Kruszywa budowlane są najbardziej wydobywalnymi materiałami na świecie. Codziennie miliony ton piasku, żwiru, skruszonego kamienia, żużla, betonu pochodzącego z recyklingu i kruszyw geosyntetycznych muszą być przemieszczane w całym łańcuchu dostaw dla branży budowlanej.
Wózki widłowe odgrywają ważną rolę w przemieszczaniu kruszywa przechowywanego, w małych workach o wadze około 25KG lub 50KG, które zazwyczaj są paletyzowane, lub w większych, niespaletyzowanych workach o wadze około 1 tony.

Hyster Europe oferuje szeroką gamę wózków widłowych z przeciwwagą do obsługi paletyzowanych worków z kruszywem za pomocą pojedynczych, podwójnych lub wielokrotnych przystawek widłowych. Zastosowanie podwójnych lub wielokrotnych przystawek widłowych do tego typu zastosowań umożliwia przedsiębiorstwom optymalizację produkcji przy niższych czasach cyklu i szybszej pracy, ponieważ więcej materiału może być przemieszczane w jednym załadunku. Dzięki solidnej konstrukcji, wyjątkowej stabilności i wydajnym funkcjom hydraulicznym wózki widłowe Hyster® mogą z łatwością wykonywać tę pracę.

Alternatywnie, równoległe mocowanie zaciskowe na wózkach podnośnikowych Hyster® jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego i efektywnego przenoszenia worków z dużymi kruszywami. Zastosowanie równoległego chwytaka zaciskowego zapewnia lepszą kontrolę nad ładunkiem i pozwala zaoszczędzić czas, dzięki czemu załadunek ciężarówek jest szybszy. Może również przyczynić się do poprawy wydajności pracy na placu.

Worki zbiorcze FIBC lub duże worki na kruszywo mogą być również obsługiwane przez wózki widłowe Hyster® ze standardowym mocowaniem wideł. Funkcja przesuwu bocznego/pozycjonowania wideł umożliwia dokładne pozycjonowanie i wkładanie wideł do kieszeni worka, co stanowi ekonomiczne rozwiązanie dla tego typu zastosowań.