Każda aplikacja produkcyjna, przetwórcza i magazynowa jest inna, jednak jeśli chodzi o transport materiałów, istnieją pewne wspólne wyzwania, które mogą pojawić się w nowym roku. Tutaj sprawdzamy, w jaki sposób wózki widłowe Hyster® mogą niezawodnie wspierać trudne operacje, aby przezwyciężyć te wyzwania i dlaczego zaczyna się to od znalezienia idealnego dopasowania.

Wyzwanie 1: Osiągnięcie ekologicznych operacji

Każdego roku wiele przedsiębiorstw poszukuje możliwości dalszego polepszenia swoich wyników w zakresie ochrony środowiska, w czym dużą rolę mogą odegrać wózki widłowe. Chociaż wózki z silnikiem spalinowym stają się coraz bardziej „zielone” dzięki zmniejszonej emisji spalin i większej wydajności paliwowej, wiele osób poszukujących rozwiązań ekologicznych rozważa przejście na wózki elektryczne. A w odpowiednich zastosowaniach są one idealnym rozwiązaniem.

Jednym z przykładów jest seria wózków widłowych Hyster® J7.0-9.0XNL, z całkowicie zintegrowanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Bezemisyjne elektryczne wózki podnośnikowe o udźwigu 7-9 ton oferują porównywalne osiągi silnika wysokoprężnego oraz szybkie ładowanie, osiągając 100% naładowania w zaledwie 80 minut.

Te wytrzymałe rozwiązania elektryczne, są w stanie obsłużyć pracę na trzy zmiany w wymagających zastosowaniach przemysłowych. Operatorzy mogą oczekiwać wydajności, kontroli i autonomii na poziomie zbliżonym do silników spalinowych, a także dodatkowych korzyści w postaci obniżonego poziomu hałasu, zerowej emisji spalin i niskiego całkowitego kosztu posiadania.

Wyzwanie 2: Ograniczenie szkód i kosztów

Niezawodne wózki widłowe Hyster® pomagają producentom i zakładom przetwórczym w ograniczaniu szkód i związanych z nimi kosztów, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności. W produkcji przemysłowej, na przykład, podczas załadunku/rozładunku surowców z przyczepy i transportowania ich wózkiem widłowym do magazynu, ważne jest, aby nie powodować uszkodzeń, ponieważ może to uniemożliwić wykorzystanie materiału w produkcji, co prowadzi do niepotrzebnych kosztów.

Czterokołowe wózki widłowe Hyster® J1.5-3.5UT i trzykołowe elektryczne wózki widłowe J1.6-2.0XN mogą być dobrze dopasowane do tych mniej intensywnych czynności. Te nieskomplikowane elektryczne wózki podnośnikowe, zaprojektowane z myślą o łatwej obsłudze i konserwacji, posiadają szerokie okno masztu, dzięki czemu operatorzy korzystają z doskonałej widoczności, podczas gdy solidny maszt zapewnia stabilność, pomagając zapobiegać wstrząsom lub uszkodzeniom ładunków.

Ponieważ ta część operacji może być wysoce powtarzalna, istnieje również potencjał dla zastosowań automatyzacji zadań, z przystępnymi cenowo rozwiązaniami Hyster® Robotics, takimi jak ciągniki holownicze, elektryczne wózki paletowe z operatorem pieszym i niskopoziomowe wózki do kompletacji zamówień. Technologia Hyster „Driven by Balyo” łączy niezawodne wózki podnośnikowe Hyster® ze zautomatyzowanymi systemami sterowania, aby pomóc w poprawie dokładności, zwiększeniu wydajności i zmniejszeniu liczby uszkodzeń, utrzymując ruchliwe linie produkcyjne w płynności, jednocześnie obniżając koszty.

Wyzwanie 3: Zwiększenie wydajności

W sytuacji, gdy łańcuchy dostaw znajdują się pod presją, firmy mogą mieć do czynienia z nieoczekiwanymi poziomami popytu lub doświadczać potrzeby robienia więcej za mniej. To sprawia, że właściwy wybór urządzeń transportu bliskiego ma kluczowe znaczenie dla wydajności.

Na przykład, firmy produkcyjne lub logistyczne, które obecnie używają ręcznych wózków paletowych w magazynach, mogą odkryć, że przejście na nowy ultrakompaktowy litowo-jonowy wózek paletowy Hyster® PC1.5 przynosi korzyści w zakresie wydajności, bez skomplikowanych wymagań konserwacyjnych. Firmy nie posiadające dużych flot maszyn skorzystają, z tych niezawodnych wózków paletowych, które zawsze są gotowe do pracy.

Nowy model PC1.5, zasilany akumulatorem litowo-jonowym, może zapewnić większą wydajność niż ręczny wózek paletowy przy ładunkach do 1,5 tony. Te proste w obsłudze wózki paletowe oferują operatorowi znaczące korzyści w porównaniu z ręcznymi wózkami paletowymi.

Więcej produktów dostępnych jest na stronie: https://zeppelin.pl/hyster/

Katarzyna Blog