Firma Hyster Europe posiada w swojej ofercie kompaktową serię wózków wysokiego składowania z pochylanym masztem, idealnie nadającą się do magazynów, w których przestrzeń jest na wagę złota, czyli w powszechnie spotykanych magazynach obsługujących handel detaliczny, branżę spożywczą i branżę napojową.

„Nowe modele wózków widłowych Hyster® do magazynów wysokiego składowania zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze magazynów obsługujących handel detaliczny, branżę spożywczą i napojów, podnosząc do 1400 kg i osiągając wysokość do 7,5 m – mówi Timo Antony, Dyrektor Regionalny firmy Hyster na Europę Środkową „W magazynach obsługujących powyższe branże jest zazwyczaj mało miejsca, więc zastosowaliśmy w naszych nowych wózkach maszt odchylający się do tyłu”.

Odchylając maszt do tyłu, wózki wysokiego składowania Hyster® R1.0E, 1.2E i 1.4E zapewniają większą zwrotność, oszczędzając cenne centymetry, dzięki czemu wózek może obsługiwać towary składowane na regałach z jeszcze węższymi przejściami. Zintegrowany przesuw boczny i kompaktowa konstrukcja podwozia pomagają również zwiększyć wydajność wózka, ponieważ nawet w ciasnych miejscach towary mogą być skutecznie odkładane na półki regałów i z nich pobierane.

Nowa seria kompaktowych wózków do magazynów wysokiego składowania stanowi rozszerzenie istniejącej gamy wózków widłowych Hyster® R1.4–2.5 i zapewnia ten sam wysoki poziom wytrzymałości, widoczności, właściwości jezdnych i łatwości sterowania, jak również wygodną kabinę operatora.

Solidna rama, najwyższy poziom ochrony kół przenoszących obciążenia, uszczelnione złącza i czujniki krytyczne przyczyniają się do ogólnej niezawodności, pomagając utrzymać niski całkowity koszt własności. Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń sprzedawanych pod marką Hyster®, nowe kompaktowe wózki do magazynów wysokiego składowania są łatwe w serwisowaniu, co pomaga skrócić do minimum przestoje.

Nowe modele wózków do magazynów wysokiego składowania są standardowo wyposażone w szereg ergonomicznych funkcji zwiększających komfort kierowcy. Dostępna jest jednak szeroka gama opcji dostosowywania wózków do indywidualnych potrzeb klientów, w tym system zarządzania flotą Hyster Tracker, umożliwiający dopasowanie wózka do specyficznych zastosowań w danej branży.