wynajem długoterminowy Ceramika Paradyż

Wynajem długoterminowy wózków Hyster w firmie Ceramika Paradyż

Ceramika Paradyż jest jedną z największych polskich firm produkujących płytki ceramiczne od 1989 roku. Firma posiada pięć zakładów produkcyjnych, skąd dystrybuuje płytki na rynek krajowy, ale także do 50 krajów na całym świecie. Główny zakład znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Od pierwszych lat swojej działalności Ceramik Paradyż wypracowała własny, rozpoznawalny styl. Wyróżnia się odważnym wzornictwem, szczegółowym dopracowaniem detalu. Jak również dostępnością wielu formatów i typów płytek, w ramach poszczególnych kolekcji.

Produkcja płytek odbywa się w Ceramice w 5 zakładach produkcyjnych, które zlokalizowane są w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej.  W Wielkiej Woli koło Paradyża, w Opocznie oraz w trzech zakładach w Tomaszowie Mazowieckim. Każdy z zakładów ma swoją specjalizację. W Tomaszowie Mazowiecki, znajdują się dwa Zakłady Produkcyjne:

  • Zakład Produkcyjny Tomaszów 1 - produkuje gres techniczny i płytki ścienne dużych formatów oraz kolekcje gresów w podwójnym zasypie.
  • Zakład Produkcyjny Tomaszów 2 - produkuje płytki rektyfikowane w dużych formatach, a Paradyż sp. z o.o. w Tomaszowie Maz. – płytki podłogowe.

To właśnie w Tomaszowie Mazowieckim zakłady obsługiwane są przez flotę 34 spalinowych wózków widłowych Hyster  H2.5FT i H3.5FT. Wózki jeżdżą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładów, pomagając załadować gotowy produkt do dalszej dystrybucji. Duże zapylenie, podatny na uszkodzenia w przeładunku produkt i praca na trzy zmiany, to wymagające warunki pracy. Jak radzą sobie z nimi wózki widłowe Hyster?

Filtr powietrza do pracy w wymagającym środowisku

Standardowe filtry powietrza są skuteczne do wielkości cząstek około 10 mikronów. Jednak w przypadku środowiska pracy o dużym zapyleniu może dojść do awarii silnika z charakterystycznym uszkodzeniem w postaci "zapylenia", którego dostawcy silników nie gwarantują. W takich zastosowaniach system filtracyjny Heavy Duty Air, ze zwiększoną ilością powietrza wylotowego filtruje drobny pył ze skutecznością do 6 mikronów.

Niezawodność i Stabilność

Niezawodność zapewniona przez zaangażowanie marki Hyster  w jakość na etapie projektowania i konstrukcji wózków. Wytrzymała konstrukcja wózków Hyster® Fortens spełnia wysokie wymagania obsługi m.in. dzięki wyposażeniu, na które składają się superelastyczne opony. Oraz bezobsługowy mechanizm stabilizacji Hyster® Stability Mechanism (HSM), dzięki któremu wózek ma lepszą stabilność boczną.

Bezpieczeństwo i komfort pracy zmianowej

W ciągu każdej zmiany poziom komfortu pracy operatora jest niezmienny, a zmęczenie mniejsze, dzięki płynności jazdy, którą wózek zawdzięcza izolacji układu napędowego (minimalizującego wpływ drgań i hałasu) oraz możliwości regulowania fotela i podłokietnika w pełnym zakresie. Sprzęt ten zapewnia również komfort pracy operatora podczas chłodnych zimowych dni, jako że użytkowane przez cały rok wózki Hyster wyposażone są w kabiny i nagrzewnice.

Niższe koszty

Koszty eksploatacyjne zostały zmniejszone m.in. dzięki opatentowanej przekładni DuraMatch, w którą wyposażone są mocne i wysoce niezawodne wózki Hyster Fortens. Podczas ciągłych operacji zatrzymywania, ruszania i jazdy wstecznej unikalna przekładnia DuraMatch sprawia, że nawet najbardziej dynamiczne zmiany kierunku jazdy wykonywane są łagodnie. Bez użycia pedału hamulca czy zatrzymywania wózka, co znacznie ogranicza zużycie hamulców i opon.

Zachowanie ciągłości pracy

Minimalne czasy przestoju, i zwiększenie czasu bezawaryjnej pracy osiągnięto dzięki wsparciu serwisowemu zapewnianemu przez Zeppelin Polska oraz dogodnej lokalizacji centralnego magazynu części zamiennych w Kajetanach, zapewniającej szybki i precyzyjny dostęp.

Partnerstwo i zaufanie

Dzięki niezawodności produktów i wsparcia serwisowego firmy Ceramika i Zeppelin nawiązały stabilną współpracę. -„Wybraliśmy firmę Zeppelin Polska, z tego powodu że wózki firmy Hyster spisują się bardzo dobrze w ciężkich warunkach pracy. Specyfika naszej firmy jest na tyle trudna, że musieliśmy znaleźć dostawcę, który spełni nasze wszystkie oczekiwania logistyczne i transportowe. Ponadto stacjonowanie stałego serwisu w zakładach produkcyjnych daje nam poczucie bezpieczeństwa i zapewnia ciągłość produkcji. Rekomendujemy firmę Zeppelin jako wiarygodnego dostawcę wózków widłowych i usług serwisowych” – Marcin Skwara Menedżer Floty.