Nowy wózek wysokiego składowania Hyster do pracy na zewnątrz

Firma Hyster wprowadziła na rynek nowe wózki wysokiego składowania, które sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Dzięku czemu zapewniają jeszcze większą elastyczność w zakresie magazynowania, przeładunku i załadunku. Nowe, wytrzymałe modele wózków wysokiego składowania RO1.6-2.0, przeznaczone do podnoszenia ładunków o masie do dwóch ton. Ponadto są wyposażone w super elastyczne opony, co umożliwia ich użytkowanie na nierównym podłożu na zewnątrz, a także w magazynach wewnątrz obiektów. Dostępne są również opcjonalne kabiny do zastosowań wymagających częstego użytkowania na zewnątrz.

Wózek „2 w 1”

„Wraz z nowym wózkiem wysokiego składowania Hyster do zastosowań zewnętrznych stworzyliśmy wózek „2 w 1″, który pomaga zwiększyć możliwości w miejscach, w których operacje odbywają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz” – mówi Monica Radavelli, Product Manager Warehouse w firmie Hyster. „Można pobierać palety w pomieszczeniach, a następnie ładować je do ciężarówek na zewnątrz lub sprawnie rozładowywać ciężarówki w różnych warunkach podłoża, a następnie odkładać palety w magazynie – wszystko za pomocą tego samego wózka”.

„Opony superelastyczne są szczególnie skuteczne w amortyzowaniu nierówności podłoża, dzięki czemu są wygodne dla operatorów, a jednocześnie zapewniają trwałość wózków Hyster w trudnych warunkach” – kontynuuje Monica. W celu zwiększenia elastyczności i optymalizacji pracy magazynu, nowy wózek wysokiego składowania Hyster wspiera również pracę w wąskich korytarzach magazynowych, dzięki bardziej kompaktowej konstrukcji w porównaniu do większości wózków widłowych z przeciwwagą. 3-stopniowe maszty FFL z przechylanymi i przesuwanymi na boki widłami zapewniają wysokość podnoszenia do 7,5 m w magazynie.

Akumulatory litowo-jonowe

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować produktywność, nowy zewnętrzny wózek wysokiego składowania Hyster jest dostępny z opcją akumulatora litowo-jonowego. Umożliwia to szybkie ładowanie podczas przerw, bez negatywnego wpływu na akumulator, w celu wsparcia pracy wielozmianowej i maksymalizacji czasu sprawności floty. „Akumulatory litowo-jonowe zapewniają czystą energię, która ma znaczenie dla biznesu” – mówi Monica.

„Nie jest wymagane gazowanie ani nawadnianie i nie ma ryzyka wycieku kwasu. W zależności od lokalnych przepisów można również zmaksymalizować przestrzeń, ponieważ zamiast wyznaczonego pomieszczenia do ładowania, wózek można po prostu podłączyć, aby uzupełnić poziom naładowania w ciągu dnia. Operacje wielozmianowe mogą również zmniejszyć flotę akumulatorów”.

Szeroki wybór dodatkowych opcji

Oprócz wyboru akumulatorów kwasowo-ołowiowych i litowo-jonowych oraz różnych ładowarek, dostępnych jest również wiele opcji umożliwiających firmom zwiększenie produktywności w konkretnych zastosowaniach. Na przykład, widły teleskopowe mogą być dodane do wózków wysokiego składowania, aby zwiększyć zakres możliwych pozycji palet lub zapewnić elastyczność w operacjach, które mogą wymagać załadunku lub rozładunku ciężarówek tylko z jednej strony.

Inne opcje obejmują pół- i pełne kabiny, pełne ogrzewanie kabiny i opcje wycieraczek, aby zoptymalizować komfort pracy operatora, gdy wózek jest regularnie używany na zewnątrz. Wózek można również dostosować za pomocą różnych opcji fotela, układu kierowniczego i wyświetlacza, a także szeregu kamer i świateł, aby pomóc operatorom w ciemnych przestrzeniach lub ruchliwych magazynach.

Łatwa obsługa serwisowa i diagnostyka są integralną częścią konstrukcji wózka, pomagając zmaksymalizować czas pracy bez przestojów. Części do konserwacji są łatwo dostępne i można je łatwo wymienić.