elektryczny wózek widłowy Hyster

Hyster daje klientom więcej możliwości wyboru najlepszej technologii baterii dla ich aplikacji. Dzięki bateriom litowo-jonowym Sunlight Group lithium-ion batteries, dostępnych teraz jako opcja dla wybranych wózków widłowych i magazynowych Hyster®.

Baterie litowo-jonowe Sunlight Li.ON FORCE, dostępne dla wybranych wózków widłowych 24V, 48V i 80V, są w pełni zintegrowane z wózkiem poprzez system komunikacji CANbus. Dzięki temu możemy optymalne zarządzać baterią. Ponadto, same baterie baterie litowo-jonowe Sunlight Li.ON FORCE wyposażone są w innowacyjny system zarządzania w chmurze GLocal. System ten oferuje zdalny dostęp i wgląd z dowolnego miejsca na świecie.

Baterie Sunlight Group szczególnie dobrze sprawdzają się w intensywnych i wielozmianowych zakładach pracy, jak również tam, gdzie higiena jest priorytetem, np. przy produkcji żywności, napojów i farmaceutyków. Baterie Sunlight Li.ON FORCE są wolne od emisji gazów i nie ma ryzyka wycieku kwasu, co czyni je „czystą” opcją zasilania.

„W odpowiednim zastosowaniu, przejście na akumulatory litowo-jonowe może pomóc zmaksymalizować czas sprawności i wydajność” – mówi Paul Wells, Dyrektor, Commercial Aftermarket EMEA dla Hyster Europe. „Pojedynczy akumulator litowo-jonowy może zastąpić wiele akumulatorów kwasowo-ołowiowych, uwalniając przestrzeń ładunkową, a jednocześnie umożliwiając ładowanie okazjonalne podczas przerw, aby zmaksymalizować czas obsługi i zmniejszyć ogólne koszty”.

baterie litowo jonowe sunlight

W zależności od zastosowania, jednorazowo akumulator litowo-jonowy może być używany przez dwie lub trzy zmiany, a wygodne, krótkie okresy ładowania nie mają wpływu na żywotność akumulatora.

Ponadto, akumulatory litowo-jonowe są w stanie ładować się szybciej niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe, a ponieważ przy zintegrowanym zasilaniu litowo-jonowym nie jest wymagana wymiana akumulatorów, może to przyczynić się do wydłużenia czasu pracy. Nowe akumulatory Sunlight Li.ON FORCE dostępne dla urządzeń Hyster są zaprojektowane z aktywnym równoważeniem, dzięki czemu wszystkie ogniwa są jednakowo naładowane przez cały czas i posiadają funkcję szybkiego ładowania. Dostępny jest wybór opcji szybkiej ładowarki.

Aby wspierać strategie zarządzania ładowaniem i zapobiegać nieplanowanym przestojom, akumulatory Sunlight Li.ON FORCE posiadają wskaźnik, który pokazuje stan naładowania. Oparta na chmurze telematyka Glocal firmy Sunlight Group umożliwia ponadto monitorowanie danych akumulatora w czasie rzeczywistym poprzez WiFi/GSM, jak również wgląd w parametry akumulatora, co pozwala na zdalną obsługę serwisową.

Akumulatory są zintegrowane z systemem komunikacji CANbus wózka widłowego Hyster, możliwa jest optymalizacja wydajności i żywotności akumulatora oraz raportowanie błędów.

„Ponieważ akumulatory Sunlight Li.ON FORCE są również bezobsługowe i nie wymagają nawadniania, użytkownicy mogą zauważyć, że pomaga to obniżyć ogólne koszty utrzymania” – mówi Paul. „Wymagana jest tylko coroczna kontrola, a modułowa konstrukcja sprawia, że interwencje serwisowe są bardzo efektywne”.

Wózki widłowe Hyster z bateriami Sunlight Li.ON FORCE, a także z szeroką gamą innych opcji baterii, są już dostępne do zamówienia