Niezawodność, widoczność, zarządzanie flotą i zaopatrzenie w części zamienne to tylko niektóre z korzyści, jakie wózki widłowe Hyster® i wózki ReachStacker przyniosły portowi Oxelösund, w celu wsparcia jego trudnych wymagań w zakresie obsługi zwojów metalu. Port Oxelösund znajduje się około 100 km na południe od Sztokholmu w Szwecji. Port zatrudnia około 200 pracowników, a jego działalność opiera się na obsłudze towarów masowych dla statków oceanicznych oraz innych rozwiązań transportowych.

Metalowe kręgi przyjeżdżają do portu pociągiem z Borlänge i są rozładowywane za pomocą dźwigu, gotowe do odjazdu wózków widłowych, które odbierają kręgi. Kiedy przypływa statek, operatorzy portu muszą przetransportować kręgi metalu do dźwigów portowych, które ładują kręgi na statki. Połączenie wielu czynników sprawiło, że Port Oxelösund wybrał flotę wózków Hyster® do swoich wymagających operacji.

„Potrzebowaliśmy maszyny, które są niezawodne i mocne” – mówi Christian Vallin, inżynier produkcji w porcie. „Hyster zapewnił nam wsparcie, pomógł rozwiązać wszelkie problemy. Dostarczanie części zamiennych. Całościowe rozwiązanie, które nam odpowiadało”. „Przed wyborem nowej floty, Port Oxelösund stworzył listę wymagań dla nowych maszyn. Operatorzy również wyrazili swoją opinię, dodając, jak chcieliby, aby zachowywał się wózek widłowy i jakie wyposażenie powinien posiadać” – mówi Erik Pogrebnjak, przedstawiciel handlowy lokalnego partnera dystrybucyjnego Hyster®, firmy Nordisk Truck-Trans AB, która wielokrotnie odwiedzała plac budowy i dostarczała informacji zwrotnych, aby pomóc w określeniu wózków spełniających specyficzne wymagania portu.

Po konsultacjach z firmą Hyster i lokalnym dealerem, Port Oxelösund ostatecznie zdecydował się na dwa wózki widłowe Hyster® H32XM012, dwa wózki Hyster® RS46-36CH ReachStackers i jeden wózek podnośnikowy H20XM-9 Hyster® o udźwigu 20 ton. Ten sprzęt jest niezawodny i mocny, dobrze dostosowany do trudnych warunków panujących na terenie portu. „Przed zamówieniem wózków, klient miał okazję zobaczyć wózki i ReachStackery w akcji w innych lokalizacjach klientów Hyster® oraz u dealerów Hyster®” – mówi Dmitry Dubrovsky, Big Truck Manager w firmie Hyster. „Mieli również możliwość odwiedzenia fabryki Hyster® w Nijmegen w Holandii, aby przetestować wózki i upewnić się, że podjęli właściwą decyzję dla swoich konkretnych potrzeb aplikacyjnych”.

Optymalizacja widoczności operatora
W porcie Oxelösund używane są duże maszyny i obsługiwane są duże ładunki metalowe, co oznacza, że widoczność operatora do przodu i do tyłu może być utrudniona.
Firma Hyster pomogła, instalując kamery z tyłu ciężkich wózków widłowych Hyster®, a także kamery umieszczone zarówno na górze, jak i pod podstawą wideł. Operatorzy zauważyli, że ułatwiło to widok na nabrzeże podczas jazdy.
„W wózkach Hyster® podoba mi się to, że łagodnie skręcają, mają hamulce, które hamują pewnie, ale nie za mocno. Nie czuję się sztywno, kiedy schodzę z maszyny, nie boli mnie kark ani nic podobnego. Są ergonomiczne i ciche” – powiedział jeden z operatorów w porcie.

Hyster Tracker zapewnia kontrolę.

Ważnym elementem nowo dostarczonej floty jest bezprzewodowy system zarządzania flotą Hyster Tracker. Oprócz pełnego zakresu korzyści związanych z zarządzaniem flotą, dał on portowi Oxelösund możliwość ograniczenia liczby operatorów, tak aby tylko osoby upoważnione przez firmę mogły pracować wózkiem widłowym, w godzinach pracy. Od momentu dostawy wózków firma Hyster i dealer współpracowali z klientem, aby jeszcze bardziej dostosować wózki do specyficznych potrzeb biznesowych portu Oxelösund. „Kompleksowo jesteśmy bardzo zadowoleni z transakcji i tego, jak przebiegała od początku do końca, a nasze relacje z firmą Hyster jeszcze bardziej się rozwinęły – zespół Hyster poświęca czas, aby zadzwonić i zapytać, jak się sprawy mają” – mówi Christian Vallin, inżynier produkcji w Oxelösunds Hamn. „Zdecydowanie poleciłbym innym, aby współpracowali z firmą Hyster”. Dedykowani menedżerowie branżowi i doświadczeni partnerzy dystrybucyjni Hyster® mogą pomóc w określeniu najlepszych rozwiązań dla zastosowań związanych z transportem metali. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań Hyster dla branży metalurgicznej odwiedź stronę: https://zeppelin.pl/branze/przemysl-metalowy/