Flota bez zbędnych awarii

Flota bez zbędnych awarii wózków widłowych Hyster, w firmie POLI-TAPE, pomaga pracownikom szybko i jakościowo wykonywać prace, bez zbędnych przestojów.

WYZWANIE: Różne urządzenia do załadunku w ograniczonych przestrzeniach i na wysokość do 12 metrów.
ROZWIĄZANIE: Wytrzymałe wózki widłowe Hyster® jako flota wynajmowana wyposażona w systemy wspomagania kierowcy i tracker.
WYNIK: Przejrzystość, wydajność w magazynie i na produkcji przy minimalnym czasie przestoju i uszkodzeniach.

Wyzwanie

Czy to witryny sklepowe, pojazdy, czy tekstylia – folie POLI-TAPE są stosowane do oklejania i etykietowania najróżniejszych powierzchni. Produkty tego rodzinnego przedsiębiorstwa z Nadrenii-Palatynatu są obecne w ponad 90 krajach. W siedzibie głównej w Remagen oraz w filiach w USA, Francji i we Włoszech około 400 pracowników dba o najwyższą jakość. Produkują oni folie do nanoszenia na tekstylia, do samoprzylepnego druku cyfrowego oraz specjalne folie do technologii etykietowania i reklamy.

Takie portfolio produktów wiąże się z różnymi wrażliwymi materiałami i skomplikowanymi procesami. Oprócz normalnej europalety przedsiębiorstwo przemieszcza ponadgabarytowe urządzenia ładunkowe, do podwójnych transportów lub dwumetrowych rolek folii o wadze kilku ton. Dla tej różnorodności zadań POLI-TAPE poszukiwało partnera, który mógłby z jednego źródła obsłużyć wszystkie zadania transportowe w całym łańcuchu dostaw.

Idealnie skoordynowane działania

Od folii, przez klej, po papier – do Remagenu trafiają najróżniejsze materiały. Gotowe produkty opuszczają firmę każdego dnia. Praca zmianowa dostarcza i odbiera produkcję w ciągu 16 godzin poprzez siedem ramp. 40 wózków widłowych utrzymuje przepływ towarów; jeśli dojdzie do przestoju, klienci na całym świecie czekają na swoje towary. Jednym z najbardziej krytycznych punktów przełomowych w tym procesie jest magazyn o wysokości 12 metrów. Jeśli w wąskich korytarzach zawiedzie wózek wysokiego składowania lub reach truck, to w najgorszym wypadku dojdzie do zatrzymania jednej z linii. Dokładnie skoordynowane zamówienia na folie we wszystkich możliwych kształtach i kolorach muszą zostać przesunięte.

Kolejnym wyzwaniem jest brak miejsca. 27.000 m² przeznaczonych na magazyn i produkcję jest wykorzystanych do ostatniego zakrętu. Nie ma miejsca na zajmujące dużo miejsca manewry skrętów, a liczba operacji wewnętrznych stale rośnie. W szczytowych momentach flota pojazdów przemieszcza jednego dnia do 1.000 w pełni zapakowanych jednostek ładunkowych. W pomieszczeniach zamkniętych szczególnie ważna jest szybka, a zarazem ostrożna jazda. Na zewnątrz wózki widłowe muszą pokonywać nierówności podłoża, aby zapobiec przesuwaniu się towarów. Hyster wykorzystuje swoje szerokie portfolio, aby zagwarantować minimalne straty w transporcie i maksymalną wydajność.

Urządzenia

W skład zelektryfikowanej floty wchodzą wózki wysokiego składowania i reach truck, wózki paletowe i wózki czołowe z następujących serii produktów:
– Wózki paletowe serii S o ładowności od 1,4 do 2,0 ton
– Wózki paletowe serii P z platformą i bez dla obciążeń użytkowych od 1,6 do 3,0 ton
– Wózki paletowe o udźwigu do dwóch ton serii RP
– Wózki wysokiego składowania i reach trucks model R2.5 i C1.5
– Wózki z przeciwwagą 3 i 4 kołowe z serii J
– Wózki do kompletacji zamówień z serii K o średniej i dużej wysokości podnoszenia

Rozwiązanie

Odnosząc globalne sukcesy dzięki silnej lokalnej sieci dealerskiej, firma POLI-TAPE znalazła niezawodnego partnera w firmie Hyster. Kowalski Transportgeräte GmbH jest jednym z 17 lokalnych dealerów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wspólnie obie firmy opracowały kompleksowe rozwiązanie z indywidualnie skonfigurowanymi wózkami widłowymi wszystkich klas, w tym zarządzanie flotą za pośrednictwem Hyster Tracker i serwis 24/7.
Obecnie flota obsługuje wszystkie procesy pomiędzy magazynem a produkcją za pomocą 40 wypożyczonych wózków widłowych Hyster. Aby znaleźć właściwe rozwiązanie, Kowalski przeprowadził wiele rozmów na miejscu. Każde specyficzne wymaganie klienta zostało przeanalizowane, zrozumiane i wdrożone w indywidualnych konfiguracjach. Dziś flota optymalizuje wydajność w ograniczonej przestrzeni przy maksymalnym komforcie dla kierowców.

Zwrotne wózki paletowe zaopatrują linie w podstawowe komponenty, takie jak folia, klej i papier w efektywnie zaprojektowanej obszarowo produkcji. Na końcu linii odpowiednie wózki widłowe przejmują delikatne towary, pocięte i owinięte, do transportu wewnętrznego do magazynu. Wózki przemysłowe utrzymują stały przepływ, aż wszystko zostanie spakowane i przygotowane do wysyłki.

Flota bez zbędnych awarii dzięki Hyster

Proces ten jest pracochłonny. Tylko kilka rzeczy można zautomatyzować. Różnorodność nośników ładunków wymaga ludzi. Dobrze wyszkolonych pracowników magazynowych trudno znaleźć na pustych rynkach pracy. Sprzęt ułatwiający pracę jest dla wielu ważnym kryterium w pracy. Hyster spełnia te wymagania dzięki zwrotnym pojazdom, które są łatwe w obsłudze. Hyster może spełnić wszystkie wymagania z ponad 140 różnymi modelami na POLI-TAPE. Między innymi małe wózki wysokiego składowania zasilają produkcję. Manewrowe wózki paletowe sprawnie przewożą towary z punktu A do punktu B. Wózki z przeciwwagą bezpiecznie przejmują nawet ciężkie i nieporęczne przedmioty z najlepszą widocznością we wszystkich kierunkach. Systemy wspomagania operatora dodatkowo minimalizują uszkodzenia pojazdów i towarów. Szczególnie w magazynach wysokiego składowania czujniki i kamery ułatwiają precyzyjne składowanie i pobieranie na dowolnej wysokości.

Operacja logistyczna otrzymuje wszystko z jednego źródła, łącznie z konserwacją i serwisem. Na poziomie operacyjnym, kierownik floty w firmie Kowalski ma do dyspozycji osobę kontaktową i stałego mechanika, który zna flotę. W tle pracuje 18-osobowy zespół serwisowy Kowalskiego, w tym warsztat wewnętrzny, dobrze zaopatrzony magazyn części zamiennych i szybkie dostawy z centralnego magazynu Hyster w Nijmegen w Holandii, oddalonego o 50 km. Awarie praktycznie nie występują.

System Hyster Tracker

Hyster Tracker przynosi dodatkową efektywność operacyjną. Rozwiązanie telematyczne dostarcza wszystkich niezbędnych danych w czasie rzeczywistym. Na przykład kierownik floty rozpoznaje krytyczne punkty procesu i może szkolić kierowców w bardziej ukierunkowany sposób. Kluczowe dane pomagają kontrolować konserwację zapobiegawczą. Przed każdym uruchomieniem system ma możliwość sprawdzenia, czy kierowca jest wystarczająco przeszkolony i czy może obsługiwać wózek. Wszystkie niezbędne kontrole są przeprowadzane za pośrednictwem przyjaznych dla użytkownika wyświetlaczy, które zapewniają również alarmy podczas pracy, na przykład w przypadku nadmiernej prędkości.
„Jeśli występują wysokie czasy przestoju, nawet najlepszy wózek widłowy jest bezużyteczny. Dlatego stawiamy na solidne markowe wózki firmy Hyster. Są tak solidne jak Volkswagen z serwisem premium z jednego źródła.”

Flota bez zbędnych awarii – rezultaty

W porównaniu z dotychczasowymi działaniami flota Hyster znacznie zmniejszyła nieplanowany czas przestoju. Zmniejszyło się również zużycie pojazdów i czasochłonne uszkodzenia transportowe. Wzrosła wydajność,  a pracownicy magazynu są bardziej zadowoleni.  Dodatkowo ergonomicznie zaprojektowane pojazdy nie tylko pomagają chronić komfort i dobre samopoczucie operatorów, ale także odciążają czas, spowodowany niepotrzebnymi uszkodzeniami.
„Dzięki wygodnym ruchom rąk i doskonałej widoczności we wszystkich kierunkach mogę również precyzyjnie składować i pobierać towary z góry” – mówi pracownik magazynu. „Podobna obsługa wszystkich wózków Hyster ułatwia również przezbrojenie w szybko postępującej codziennej pracy”.
Firma POLI-TAPE całkowicie zdigitalizowała zarządzanie swoją flotą za pośrednictwem systemu Hyster Tracker. Przejrzystość w zakresie zużycia paliwa i zachowania podczas jazdy umożliwia ukierunkowane środki poprawy. Czytelne kluczowe dane w czasie rzeczywistym umożliwiają konserwację predykcyjną. Dla POLI-TAPE awarie zostały zredukowane do minimum.

„Hyster to właściwy wybór. Mamy system modułowy, który spełnia każdą potrzebę. Jednostki mogą być optymalnie dostosowane do naszych wymagań i indywidualnie skonfigurowane. Serwis jest dostępny przez całą dobę. Niepotrzebne przestoje i niezadowoleni pracownicy z powodu słabego sprzętu należą do przeszłości.” Peter Wieland, kierownik łańcucha dostaw w POLI-TAPE Klebefolien GmbH.