Hyster Europe z przyjemnością prezentuje elektryczny ciągnik holowniczy LO5.0T Nowy ciągnik holowniczy ma uciąg do 5 ton i spełnia potrzeby zakładów produkcyjnych w zakresie transportu materiałów do linii produkcyjnych, co sprawia iż stanowi idealne rozwiązanie dla branży samochodowej i technicznej oraz dla wszelkiego rodzaju operacji dostarczania materiałów na linie.

Nowy ciągnik holowniczy Hyster zapewnia uciąg do 5 ton z bardzo wysokim przyspieszeniem oraz maksymalną prędkością jazdy wynoszącą 7,0 km/h z ładunkiem oraz 12,0 km/h bez ładunku. Wyposażone w wysokowydajny silnik trakcyjny 2.6 kW AC, baterię 24V (465 lub 620 Ah) oraz układ hamowania rekuperacyjnego ciągniki holownicze LO5.0T oferują bardzo wysoką wydajność energetyczną oraz niskie koszty eksploatacji.

Inteligentna konstrukcja obejmuje uniwersalny kołnierz, odpowiedni do wielu typów złączy, zapewniający idealne rozwiązanie dla szerokiego zakresu zastosowań. Obejmują one zakłady montażu i dostawy podzespołów w branży samochodowej, branżę obsługi dostawy części na linie, usługi dystrybucji poczty i przesyłek, usługi transportowe i medyczne oraz dystrybucję hurtową.

Konstrukcja ciągnika holowniczego jest oparta na wprowadzonej niedawno konstrukcji niskopodwoziowego wózka do kompletacji firmy Hyster i obejmuje elementy obsługi wzorowane na kierownicy skutera, które otrzymują entuzjastyczne opinie użytkowników. Kierownica z przyciskami obsługiwanymi opuszkami palców jest zamontowana na odchylanej płycie, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie ruchów rąk i ramion operatora, a zatem zmniejszenie jego zmęczenia.

Wygodny podest roboczy jest wyposażony w stopnie wysokości 150 mm i ma 520 mm szerokości. Ułatwia ona wchodzenie do wózka i wychodzenie z niego, a dzięki temu ogranicza ruchy operatora i oszczędza cenny czas. Dzięki przyciskowi biegu pełzania operator może przemieścić ciągnik holowniczy do kolejnego miejsca rozładunku bez wsiadania do wózka.

Ustawienia osiągów, takie jak redukcja prędkości podczas skręcania mogą zostać dostosowane przez technika serwisowego za pomocą konsoli. Dzięki temu osiągi ciągnika holowniczego można dostosować do danego zastosowania, aby zapewnić najwyższą wydajność przez całą zmianę. Intensywne testy terenowe pokazały, że LO5.0T to bardzo niezawodny model, z solidną stalową ramą, sterownikami IP65 oraz doskonałym dostępem do podzespołów na potrzeby serwisowe. Podzespoły elektryczne zostały zamontowane na specjalnej płycie wspornikowej, zamocowanej za pomocą trzech łączników, co zapewnia szybki dostęp do nich.

Nowy ciągnik holowniczy posiada szeroki zakres opcji kół, co umożliwia dobór najodpowiedniejszej możliwości do danego zastosowania. Hyster oferuje wybór ładowarek oraz trzy różne opcje bocznego demontażu akumulatorów.

Wózek jest dostępny w wersji dostosowanej do pracy w chłodniach oraz z dwoma układami rozruchowymi; ze stacyjką lub z klawiaturą.

Produkty Hyster są wspierane mocno rozbudowaną siecią autoryzowanych dystrybutorów, zapewniając obsługę oraz specjalistyczną pomoc w całej Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA), w obu Amerykach oraz Azji i na Pacyfiku, pomagając maksymalnie zwiększyć wydajność oraz efektywność, a także zmniejszyć całkowite koszty eksploatacyjne.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.hyster.eu.

10 cignik holowniczy firmy hyster lo50t

UWAGI DLA REDAKTORÓW

Hyster to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do przeładunku materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster zapewnia, że jej produkty stanowią czołówkę w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

Spółka Hyster stanowi część grupy NACCO Materials Handling Group, Inc. (NMHG), zatrudniającej ok. 5000 osób na całym świecie. NMHG ma siedzibę w Cleveland w stanie Ohio i jest spółką zależną w całości stanowiącą własność NACCO Industries, Inc. (NYSE:NC).

W Polsce wyłącznym dystrybutorem ponad 140 modeli wózków widłowych HYSTER o napędzie spalinowym oraz elektrycznym i udźwigu od 1 do 50 ton jest firma Zeppelin Polska.

Zeppelin Polska Sp. z o.o., Kajetany ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, tel. (22) 566 47 00, fax (22) 566 47 36, hyster@zeppelin-polska.com, www.zeppelin-polska.com

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.hyster.eu