Nowe wózki wysokiego składowania Hyster zostały wprowadzone na rynek podczas równoczesnych imprez inauguracyjnych w całej Europie. Za sprawą tego nowego modelu firma Hyster wysunęła się na czoło projektantów wózków wysokiego składowania, co czyni z marki jednego z najsilniejszych partnerów w sektorze obsługi ładunków na całym świecie.

– Wózek wysokiego składowania to numer jeden wśród produktów magazynowych oraz rdzeń większości flot wózków do obsługi ładunków –mówi Ralf Mock, dyrektor zarządzający na region EMEA w NMHG. – Najnowszy model wózka wysokiego składowania Hyster® został sensownie zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać wysoką pewność i niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji w wymagających warunkach roboczych na całym świecie.

Nowy wózek wysokiego składowania Hyster® został zaprojektowany do podnoszenia ładunków na wysokość nawet 12,5 metra. Charakteryzuje się też wysokim zaawansowaniem technologicznym, jako że wyposażony jest w zaprojektowany na nowo maszt oraz modułowy przedział dla operatora.
Dostępne są dwa rodzaje masztów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Dzięki nowej, unikalnej i opatentowanej konstrukcji ceownika masztu, zachowany został udźwig resztkowy na większych wysokościach. Poprzez zmniejszenie szerokości ceownika zwiększona została również widoczność dla operatora. Całkowita wysokość wózka wysokiego składowania Hyster może zostać obniżona, np. w przypadku konieczności przejechania przez drzwi oraz wjazdu na przyczepę.
– Dotąd dwutonowe wózki były wybierane niekoniecznie do podnoszenia 2-tonowych ładunków, ale w celu zapewnienia większego udźwigu przy większych wysokościach podnoszenia – mówi Robert O’Donoghue, kierownik ds. strategii produktów w NMHG. – Nowy wózek wysokiego składowania Hyster zapewnia szybszą prędkość podnoszenia i opuszczania oraz większy udźwig resztkowy przy zmniejszonym tarciu pomiędzy segmentami masztu. Niektóre przedsiębiorstwa odkryją zatem, że mogą wybrać mniejszy wózek tam, gdzie wcześniej wymagany był wózek o większej szerokości.
Nowy wózek wysokiego składowania Hyster®, zapewniający prędkość jazdy do 14 km/h oraz prędkość podnoszenia wynoszącą 0,8 metra na sekundę, przeszedł pozytywnie testy w licznych zakładach pracy, w tym w DHL oraz Renault (…).

czytaj więcej:

http://www.log4.pl/aktualnosci-2431-Nowe_wozki_wysokiego_skladowania_Hyster.html

Log4badania.pl http://www.log4badania.pl/wozki_widlowe/artykul/nowe_wozki_wysokiego_skladowania_hyster/

Informacja jest też w EMIL’u.