W listopadzie fabrykę NACCO Materials Handling Group w Irlandii Północnej wizytował premier David Cameron. Zwracając się do pracowników podczas otwartej sesji pytań i odpowiedzi, premier podkreślił znaczenie produkcji w takich zakładach jak ten, zwiększające zdolności konkurencyjne brytyjskiej gospodarki i odnosić sukcesy „w globalnym wyścigu.” Premier korzystając z okazji, poinformował, że Irlandia Północna będzie gospodarzem szczytu G8 będzie w 2013 roku, który odbędzie się w miejscowości Lough Erne.

Fabryka NACCO Materials Handling Group (NMHG) w Craigavon w Irlandii Północnej, jest największym zakładem, z niewielu fabryk produkujących wózki widłowe pozostałych w Wielkiej Brytanii. Rocznie do 14.000 wózków widłowych rocznie, jest produkowanych w fabryce w Craigavon, jest to znaczący wkład do globalnej produkcji NMHG. Te produkty są dystrybuowane na całym świecie pod uznaną na świecie marką Hyster® .

Witając premiera, Alan Little, Kierownik Zakładu NMHG powiedział: „Z ponad 30 letnim doświadczeniem i wyprodukowanymi 375.000 wózkami widłowymi w Craigavon, udowodniliśmy, że możemy skutecznie i konkurencyjnie produkować w Irlandii Północnej, eksportując na cały świat.” Fabryka została otwarta w 1981 roku, zajmuje powierzchnię 35.896 m2 i zatrudnia obecnie około 600 osób. Znaczne inwestycje w ostatnich latach, wpisują się w filozofię działalności charakteryzującą się niskimi kosztami, wysoką jakością, innowacyjnością i terminowością dostaw.

Craigavon jest znaczącym czynnikiem napędu eksportu brytyjskiego, eksport ponad 80% produktów tam wytwarzanych do Europy, Rosji, Afryki i na Bliski Wschód. Większośc eksportu jest generowana w Wielkiej Brytanii, przez dystrybutora Briggs Equipment Ltd, który obecnie posiada największą infrastrukturę usługową z ponad 600 wykwalifikowanych inżynierów pracujących w oddziałach. Firma Briggs Equipment Ltd dostarcza rozwiązania związane z przeładunkiem materiałów, zapewnia obsługę serwisową dla wózków widłowych i urządzeń do składowania produkowanych przez NMHG.

Premier pochwalił zachowania firmy i jej pracowników w odpowiedzi na globalne problemy ekonomiczne, poprzez inwestowanie w efektywność i umiejętności, a w szczególności praktyk i inicjatyw szkoleniowych, „aby pomóc tej firmie przetrwać i rozwijać się.” Fabryka w Craigavon, jak wszystkie w strukturach NMHG, w pełni kontroluje jakość produkcji potwierdzona certyfikatami ISO, wykorzystując światowej klasy technologie i techniki produkcji. Jak w każdej fabryce NMHG, tak i w zakładzie Craigavon, wytwarzany produkt posiada starannie uporządkowany proces rozwoju, od koncepcji do uruchomienia.

Źródło: NACCO Materials Handling Group