Zmiany organizacyjne wprowadzone przez producenta wózków widłowych, marki Hyster, mają doprowadzić do zwiększenia wartości poszczególnych wózków z punktu widzenia klientów stosujących maszyny w różnych sektorach przemysłu. – Strategia biznesowa Hyster zakłada obecnie skoncentrowanie uwagi na zastosowaniach wózków, bardziej niż na grupach produktowych. To ważna zmiana, która stanowi uproszczenie i usprawnienie procesu zakupowego, ponieważ pozwala oferować pakiety dopasowane do danych zastosowań i konkretnych użytkowników. – mówi Ian Melhuish z Grupy ds. rozwiązań produktów i przemysłu VP NMHG.

Dzięki nowej strategii operacyjnej Hyster prowadzi teraz działalność w „zespołach ds. rozwiązań“, na mniejszych obszarach zarządzania sprzedażą. Wyposażona we właściwe narzędzia firma jest doświadczonym „dostawcą rozwiązań“, skoncentrowanym na tym, aby dostarczać klientom odpowiednie produkty i usługi powiązane na odpowiednim poziomie cenowym. Aby zilustrować przeprowadzone zmiany Ian Melhuish przedstawia cztery przykłady zastosowania wózka w rożnych sektorach przemysłu. W każdym z przykładów klient potrzebował 2,5-tonowego wózka, ale do innych zastosowań.

Papiernia i sklep
Typowym wózkiem do dowolnej wytwórni papieru byłby 2,5-tonowy wózek do precyzyjnych operacji przeładunkowych na terenie produkcji i magazynu z ograniczoną przestrzenią roboczą. Do tak ciasnych obszarów nadaje się kompaktowy wózek Hyster S2.5FT oferujący rozstaw kół 1,43 m i niewielki promień skrętu. Dzięki 500-mm środkowi ciężkości i funkcji powrotu do ustalonego odchylenia masztu, wózek sprawia, że zwoje papieru są układane poziomo bez żadnych uszkodzeń, dowodząc tego, że model Hyster SpaceSaver stanowi część sprawdzonego pakietu do zastosowań w przemyśle papierniczym.

Lokalne firmy spedycyjne/transportowe
Dla porównania, niewielka lokalna firma transportowa, oferująca załadunek i rozładunek palet z samochodów ciężarowych w czasie pojedynczych zmian roboczych może potrzebować prostego, ale wytrzymałego wózka. W takim przypadku ważniejsze mogą być cena i niezawodność, które za właściwą cenę może zaoferować model Hyster 2.5CT, gwarantujący moc i wytrzymałość niezbędną do sprawnego wykonywania operacji.

Produkcja materiałów konstrukcyjnych i centrum dystrybucyjne
W niektórych środowiskach pracy silnik wózka może być bardziej narażony na uszkodzenia. Dostarczone w ramach paneuropejskiego porozumienia 2,5 tonowe wózki spalinowe w jednym z zakładów produkcji materiałów konstrukcyjnych przewożą palety z materiałami od miejsca produkcji do miejsca składowania na regałach magazynowych lub na zewnątrz magazynów. Dzięki wydajnym filtrom powietrza i technologiom zabezpieczającym Hyster Fortens H2.5FT są w pełni chronione przed wpływem drobnego ściernego pyłu betonowego.

Mężczyźni i kobiety obsługujący wózki są pod ciągłą presją utrzymania wydajności i unikania wąskich gardeł na końcach kolejek, dlatego też ich wózki zostały wyposażone w całkowicie zabudowane kabiny, nagrzewnice, dotykowe elementy sterujące i oświetlenie, w celu zapewnienia im wygody i możliwości użytkowania w czasie całej zmiany, we wszystkich warunkach atmosferycznych i o każdej porze dnia.

Portowe obszary składowania z regulacją temperatury
W wielu portach firmy świadczące ogólne usługi w zakresie przeładunku w portach i transportu bliskiego rozładowują statki wypełnione świeżymi produktami. Zależy im na jak największej dostępności wózków, ponieważ statki mają niewiele czasu na dokowanie, a produkty muszą być sortowane na miejscu. W wielu przypadkach produkty są przewożone bezpośrednio do sklepów zapewniających odpowiednią temperaturę lub przeładowywane do kolejnego portu i transportowane dalej.

Wyposażone w przesuw boczny, super niezawodne Hyster H2.5FT napędzane gazem LPG są stosowane do pracy ciągłej, zapewniając niezakłóconą obsługę 24 h/dobę. Zastosowana w nich przekładnia Duramatch™ umożliwia jeszcze szybsze i bardziej płynne zmiany kierunku, bez używania pedału hamulca, a nawet bez zatrzymywania wózka. Skutkuje to zwiększoną wydajnością i mniejszymi kosztami eksploatacji oraz wydłużeniem okresu użytkowania sprzęgła, hamulców i opon, szczególnie podczas eksploatacji na nabrzeżach. – Od lat 20 dwudziestego wieku firma Hyster słynie na całym świecie z reputacji producenta super wytrzymałych wózków, zapewniającego doskonałe wsparcie techniczne – twierdzi Ian Melhuish. – Jednak to pierwszy raz, kiedy struktura firmy została dostosowana do tego, co faktycznie robią nasi klienci.

Firma Hyster starannie stworzyła globalną sieć lokalnych partnerów dystrybucyjnych, na podstawie kryterium jakości wsparcia klientów oraz nieskazitelnej etyki świadczenia usług, co zapewnia możliwość świadczenia specjalistycznych usług doradczych oraz efektywność obsługi na lokalnych rynkach. Więcej informacji na stronie http://www.hyster.eu.

artykuł na str: http://log4.pl/biblioteka-wpis-1154-Dedykowane_zastosowania_Hyster%E2%80%99a.html