Wraz z rosnącym trendem i rozbudową infrastruktury mieszkaniowej wokół portów i terminali, redukcja emisji hałasu nigdy nie była ważniejsza.

Hyster pomaga zminimalizować poziom hałasu, zwiększając przy tym komfort pracy operatora

Firma Hyster znacznie obniżyła poziom hałasu w wózkach widłowych o dużej pojemności (Big Truck), aby pomóc portom i terminalom zlokalizowanym w pobliżu obszarów mieszkalnych. Obniżenie poziomu hałasu Hyster osiągnął dzięki technologii „chłodzenia na żądanie i innych nowych technologii na wyposażeniu zgodnym z Tier4i / Stage IIIB.
Poprawienie poziomu hałasu ma wpływ nie tylko na komfort pracy operatora, ale również, na jakość środowiska i życia sąsiadujących z portami domami mieszkalnymi, czy biurami.
Dla firmy Hyster ochrona środowiska i zdrowie operatorów są bardzo ważne, dlatego w roku 2011 wprowadził nową serię wózków widłowych Fortens® z poziomami hałasu operatora wynoszącym 79 dB (A) * dla modeli z silnikiem Diesla i LPG o mocy 2,5 t.
* Średni poziom hałasu w uchu operatora. Zmierzone zgodnie z cyklami testowymi i oparte na wartościach ważenia zawartych w EN12053