Wózki widłowe Hyster przeznaczone są również do operacji o mniejszej intensywności prac.

Firmy coraz częściej zwracają uwagę na koszty przy zakupie wózków widłowych, nie tylko w wyniku pandemii #Coronavirus. Przy zakupie nowego wózka firmy zastanawiają się dokładnie nad tym, jaki typ wózka jest naprawdę potrzebny i coraz częściej wybierają ekonomiczne wózki widłowe i wyposażenie magazynu do prostych konkretnych zastosowań.

Wybór odpowiedniego wózka jest wyzwaniem. W przeszłości firmy często zamawiały wózki widłowe  klasy premium, które przewyższały ich potrzeby. Wówczas chodziło o to, aby wybrać wózek widłowy, który z pewnością spełni wymagania, ale w praktyce takie podejście prowadziło do stosowania wózków, które robiły o wiele więcej niż trzeba.

Oszczędność kosztów prowadzi do ponownego przemyślenia każdego zakupu

System oszczędnościowy doprowadził do ponownego przemyślenia na przykład w Niemczech, wózki widłowe do prostych zastosowań, stanowią obecnie 25% rynku i tendencja jest rosnąca. W całej Europie firmy stają się coraz bardziej świadome kosztów i bardzo uważnie sprawdzają, które wózki widłowe zastosować do konkretnych zastosowań.

Do tego dochodzi fakt, że nie wszystkie funkcje wózka widłowego premium są zawsze potrzebne. Opcje dla dodatkowego wyposażenia, jak np. systemy sterowania, nigdy nie będą wymagane dla danego wózka. Dlatego niektóre firmy decydują się na wózki widłowe, które dokładnie odpowiadają ich potrzebom.

Na przykład, wózki spalinowe z przeciwwagą i wózki magazynowe serii Hyster® UT mogą być wybrane do operacji, w których wózek będzie używany tylko przez kilka godzin dziennie lub w mniej uciążliwych zastosowaniach. Przykładem może być mały magazyn lub sklep, w którym ładuje się lub rozładowuje niewielką liczbę samochodów ciężarowych, wózek widłowy z przeciwwagą pracujący na lotnisku obsługujący ładunki z zaledwie kilku lotów dziennie, lub wózek widłowy w warsztacie małej firmy.

Firma Hyster Europe rozszerzyła swoją ofertę elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą o modele serii UT o udźwigu do 3,5 tony. Wśród najnowszych modeli znajdują się czterokołowe J1,5-3,5UT. Nowe elektryczne wózki podnośnikowe Hyster® , zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi i łatwości konserwacji, zapewniają przystępną cenę i niezawodność w całej branży.

Znany układ samochodowy oraz doskonała zwrotność i sterowanie sprawiają, że te nieskomplikowane elektryczne wózki widłowe doskonale nadają się do wielu różnych operacji przeładunkowych. Są one idealnie dopasowane do istniejącej oferty wózków widłowych Hyster® i urządzeń magazynowych.

Nowe elektryczne wózki podnośnikowe Hyster® UT oferują ergonomicznie zaprojektowany przedział operatora z łatwo dostępnymi elementami sterującymi. Wyraźny wyświetlacz LCD zapewnia kierowcy łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Dzięki szerokiej szybie masztu, kierowcy korzystają z doskonałej widoczności, a solidny maszt zapewnia stabilność. Tymczasem szybkie podnoszenie i opuszczanie oraz prędkość jazdy do 16 km/godz. pomagają operatorom szybko i łatwo wykonać pracę.

Dzięki prostym komponentom i przemyślanym elementom konstrukcyjnym, takim jak łatwa do zdemontowania płyta podłogowa oraz szybko otwierana osłona akumulatora i pokrywa kontrolera, dopasowane do odpowiedniego zastosowania i intensywności pracy, wózki mogą zminimalizować zarówno czas, jak i koszty serwisowania.

Gospodarka magazynowa rozwija się

Oczekuje się, że operacje magazynowe będą się rozwijać. Ten wzrost w sektorze detalicznym jest napędzany przede wszystkim przez kwitnący rynek handlu elektronicznego, ale istnieje również duży potencjał wzrostu w sektorze spożywczym. W związku z tym może również wzrosnąć zapotrzebowanie na urządzenia magazynowe do prostych zastosowań. Dlatego też firma Hyster dodała obecnie do swojej dotychczasowej oferty produktów magazynowych wózki paletowe i wózki podnośnikowe do zastosowań o mniejszej intensywności prac. Te nowe wózki są idealne do użytku w małych magazynach lub sklepach, gdzie codziennie trzeba przetransportować i przechowywać tylko kilka towarów.

Na przykład nowy wózek paletowy Hyster® S1,5UT S platformowy jest idealny do transportu palet na krótkich i długich dystansach. Niewielki promień skrętu sprawia, że nadaje się on również do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych, przy czym jako opcja dostępny jest elektryczny układ kierowniczy.

Niskie koszty eksploatacji

Do układania palet w magazynie lub do kompletacji, operatorzy mogą wybrać nowy wózek podnoszący Hyster® S1.5UT, dla operatora pieszego. Te praktyczne produkty magazynowe Hyster® zapewniają niskie koszty eksploatacji i stanowią przystępną cenowo alternatywę dla spełniania wymagań ogólnych w operacjach magazynowych.

Wózki podnośnikowe UT są budowane zgodnie z normami jakości Hyster®, co zapewnia długą żywotność przy użyciu wytrzymałych komponentów. Dzięki bezobsługowym silnikom prądu przemiennego w całym asortymencie, wózki są wodoszczelne i pyłoszczelne oraz wykorzystują technologię CANbus, w celu zmniejszenia złożoności okablowania. Serwis i wsparcie dla nowych wózków serii Hyster® UT odbywa się poprzez autoryzowanego dealera Hyster® Zeppelin Polska.

Wózki widłowe Hyster® spełniające Twoje potrzeby budżetowe i aplikacyjne

Jak najlepiej wykorzystać swój budżet. Porozmawiaj z nami, aby omówić najlepsze opcje wyposażenia dla Twojej konkretnej operacji i intensywności pracy. Możesz skorzystać z naszych konsultacji online. Zapisz się na dogodny dla Ciebie termin, zadzwonimy i umówimy się na rozmowę.