Prowadzisz sklep internetowy? W takim razie nie potrzebujesz stacjonarnego punktu sprzedaży, ale z pewnością przyda ci się przestrzeń magazynowa. W takiej często niezbędny jest wózek widłowy. Zakup takiego urządzenia to dla ciebie duży wydatek? Może warto zatem wziąć go w leasing?

Wózki widłowe są powszechnie wykorzystywane w różnych zastosowaniach, choć najbardziej kojarzą się z magazynami. Jeżeli potrzebujesz takiego pojazdu, z pewnością zastanawiasz się, gdzie możesz kupić go po najkorzystniejszej cenie. Okazuje się, że zakup nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem – często lepiej sprawdza się leasing.

Wózek widłowy w leasingu – dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Wśród urządzeń używanych w magazynach należy wskazać na wózki widłowe. Dzięki nim nie ma konieczności ręcznego przenoszenia produktów, co jest szczególnie istotne wówczas, gdy te znajdują się na paletach lub są bardzo ciężkie. Jeżeli widzisz potrzebę posiadania wózka widłowego, ale jego zakup ze względów finansowych nie wchodzi w grę (a wynajem długoterminowy jest nieopłacalny), warto pomyśleć o leasingu. Takie rozwiązanie sprawdza się co najmniej z kilku powodów:

  • Korzyści podatkowe – w zależności od rodzaju leasingu, możesz liczyć na szereg korzyści podatkowych z nim związanych (np. w przypadku leasingu operacyjnego raty leasingowe zalicza się do kosztów uzyskania przychodu, co oznacza, że ty – jako przedsiębiorca – płacisz niższy podatek);
  • Brak utraty zdolności kredytowej – korzystając z leasingu, twoja zdolność kredytowa nie ulega zmianie – w dalszym ciągu możesz skutecznie starać się o kredyt w banku;
  • Możliwość nabycia przedmiotu leasingu po korzystnej cenie – po zakończeniu trwania umowy, możesz zdecydować się nabyć wózek widłowy, który był przedmiotem umowy.

Powyższe zalety leasingu to nie jedyne, ale najczęściej wskazywane przez przedsiębiorców. Takie rozwiązanie w niektórych sytuacjach z pewnością może być korzystniejsze niż kredyt czy wynajem.

Gdzie szukać odpowiedniego wózka widłowego?

Skoro prowadzisz firmę i utrzymujesz przestrzeń magazynową, z pewnością wiesz, że oferta producentów w zakresie wózków widłowych jest bardzo obszerna. Gdzie szukać takich urządzeń? Zeppelin Polska to firma działająca na polskim rynku od wielu lat. Od samego początku zajmuje się dostarczaniem klientom wózków widłowych renomowanych firm. Obecnie w ofercie dostępne są m.in. wózki widłowe Hyster.

Kontaktując się z Zeppelin Polska, możesz liczyć na to, że uzyskasz atrakcyjną ofertę w zakresie leasingu, a dodatkowo wskażemy, które urządzenia najlepiej sprawdzą się w twoim magazynie.