Procesy produkcyjne, w których metale takie jak aluminium, miedź lub cynk przekształcają się w wyroby gotowe, od małych komponentów po części samochodowe, stawiają czoła wielu wyzwaniom,  a nasze elektryczne wózki widłowe Hyster, doskonale sobie z nimi radzą.

Wyzwanie 1: Transport cewek metalowych

W przypadku operacji produkcji wyrobów metalowych, pierwszym wyzwaniem związanym z ich obsługą, może być dostarczenie zwojów metalowych na przyczepę. W tym miejscu wózki widłowe  Hyster® mogą pomóc w rozładowaniu cewek z ciężarówki i transporcie ich do magazynu. Typowym wózkiem widłowym wykorzystywanym do tej operacji jest wytrzymały czterokołowy wózek widłowy Hyster® J3.5XN z napędem elektrycznym, który nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynów. Wyposażone są, w solidne podwozie i mocne osłony boczne, które zapewniają ochronę przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia. Dzięki trójfazowej technologii silników, elektryczne wózki widłowe Hyster® są szczególnie odpowiednie do wymagających zastosowań podczas długich zmian. Łatwo dostępne podzespoły i wbudowane narzędzia diagnostyczne pomagają również skrócić czas przestojów.

Wyzwanie 2: Transport metalowych cewek do linii produkcyjnej

Gdy konieczne jest zebranie metalowych zwojów z magazynu i przetransportowanie ich do hali produkcyjnej, z łatwością poradzą sobie z tym wózki widłowe Hyster®. Niektóre aplikacje, jak w wózkach typu Reach Truck, lub Hyster® R2.5, mogą być przydatne w tym zastosowaniu. Mamy tu na myśli ergonomiczną kabinę operatora, wydajną obsługę za pomocą ekranu dotykowego i joysticka, a także regulowanej kolumny kierownicy, co dodatkowo zapewnia wygodę. Inni mogą wybrać opcje, które oferują wózki Hyster do kompletowania z niskiego poziomu.

W obu przypadkach wózki elektryczne charakteryzują się zerową emisją spalin i zazwyczaj pracują ciszej niż wózki z silnikiem wysokoprężnym na rynku, co przyczynia się do bardziej przyjemnego środowiska pracy w magazynie. Istnieje również możliwość automatyzacji tych zadań przez aplikacje, które są dostępne w przystępnej cenie dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom Hyster®, takim jak wózki holownicze, wózki z przeciwwagą prowadzone przez operatorów pieszych i wózki do kompletowania zamówień z niskiego poziomu, które idealnie sprawdzają się do wykonywania powtarzających się zadań.

Wyzwanie 3: Transport gotowych wyrobów metalowych

Gotowe komponenty metalowe zazwyczaj muszą zostać zabrane z linii produkcyjnej i załadowane na samochód ciężarowy w celu dalszego transportu. Materiały te mogą być pakowane na palety lub przewożone bezpośrednio na widłach. Wyzwaniem na tym etapie jest zwrotność wózka, ponieważ przestrzeń obszaru produkcyjnego I przestrzeń ładunkowa często jest bardzo duża. Elektryczne wózki trzykołowe Hyster są doskonałym rozwiązaniem do tych zastosowań. Na przykład wytrzymały, ergonomiczny model J2.0XNT, o udźwigu 2 ton, wyposażony jest w oś o zerowym promieniu skrętu (ZTR), która zapewnia łatwe manewrowanie wózkiem w wąskich przejściach oraz na pochylniach podczas załadunku i rozładunku.

 

Wózki widłowe o niskim koszcie posiadania

Operacje obróbki metali mogą być trudne. Jednak wybór odpowiednich wózków do spełnienia konkretnych potrzeb na każdym etapie produkcji i łańcucha dostaw pozwala ograniczyć uszkodzenia, zwiększyć wydajność i uzyskać niski całkowity koszt użytkowania