Zamówienie na wózki Big Truck firmy Hyster — wynik sukcesu w terminalu w Antwerpii

Po udanym wprowadzeniu dwóch nowych wózków Hyster zgodnych w normami Tier 4i / Stage IIIB w porcie w Antwerpii, firma Zuidnatie zainwestowała w siedem nowych, niskoemisyjnych i wydajnych wózków widłowych Hyster. 

W 2011 roku firma Zuidnatie, zajmująca się obsługą portu i logistyką, wprowadziła dwa nowe wózki Hyster H22-12EC do przenoszenia pustych kontenerów w belgijskim porcie w Antwerpii. Przenośniki pustych kontenerów do układania na 5-8 poziomie wyposażone są w silnik Cummins QSB 6.7, który spełnia wymagania norm Tier 4i / Stage IIIB oraz rozwiązania Hyster w zakresie optymalizacji wydajności umożliwiające zmniejszenie zużycia paliwa, np. chłodzenie na żądanie, systemy hydrauliczne automatycznej regulacji prędkości, kontrolę obr./min i prędkości obrotów jałowych silnika.

„Nowe przenośniki pustych kontenerów są bardzo ciche i podwójnie zielone” — wyjaśnia Chris van der Werdt, Kierownik Sprzedaży Hyster Big Trucks. „Charakteryzują się niską emisją spalin i pomalowane są na typowy dla firmy Zuidnatie zielony kolor.”

Dzięki wsparciu lokalnego dealera firmy Hyster, Barloworld Handling, i doskonałym osiągom urządzeń Hyster odnotowanym na terminalu kontenerowym, firma Zuidnatie złożyła dodatkowe zamówienie na siedem wydajnych wózków Hyster, wyposażonych w podobne rozwiązania zmniejszające zużycie paliwa.  Wózki Hyster Big Trucks o udźwigu powyżej 16 ton wyposażone są w silniki zgodne z normą Tier 4i / Stage IIIB i inne rozwiązania podnoszące wydajność. Zastosowano w nich także technologię recyrkulacji schłodzonych spalin (EGR), co pozwala operatorom napełniać zbiornik paliwa w sposób standardowy. Możliwy jest wybór pomiędzy trybem podwyższonej wydajności HiP lub tryb oszczędzania paliwa ECO-eLo.

Nowa flota obejmuje dwa wózki serii H18XM-12 o udźwigu 18 000 kg, wyposażone w silnik Cummins 6.7. Firma Zuidnatie zamówiła także wózki serii H25XM-12 o udźwigu 25 000 kg i serii H32XM-12 o udźwigu 32 000 kg, wyposażone w ten sam silnik i rozwiązania zwiększające wydajność.

Wózki widłowe i przenośniki pustych kontenerów zapewniają dużą moc przy niskiej prędkości obrotowej silnika, a następnie utrzymują wysoką moc przy wyższych obrotach, niezależnie od prędkości. Jest to możliwe dzięki turbosprężarce o zmiennej geometrii (VGT™), za pomocą której natężenie przepływu spalin przez koło turbiny jest różnicowane, co znacznie podnosi osiągi i wydajność.   Wózki zapewniają także moc tylko w odpowiedzi na zapotrzebowanie, dzięki zastosowaniu układu hydraulicznego z wykrywaniem obciążenia, wyczuwającym podnoszony ciężar.  Biorąc pod uwagę, że wózki nie pracują stale pod maksymalnym obciążeniem, zużycie paliwa jest jeszcze niższe.

Wózki widłowe o wysokiej wydajności będą stosowane w pracach portowych obejmujących odbiór, składowanie, przepakowanie i dystrybucję stali i metali nieżelaznych siecią drogową lub kolejową.

Wszystkie wózki wyposażone są w kabiny operatora „Vista”, które zapewniają komfort, ergonomię oraz niski poziom hałasu. Budowa kabiny zapewnia operatorowi doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, a w szczególności obszaru roboczego. Kabina jest idealnie umiejscowiona, na średniej wysokości i wysunięta do przodu w przypadku wózków widłowych i do tyłu w przenośnikach pustych kontenerów z możliwością układania na maksymalnie 8 poziomach.

Urządzenia firmy Hyster gwarantują niskie koszty eksploatacji i niezawodność nawet w wymagających warunkach portu w Antwerpii.  Pełne wsparcie urządzeń zapewnia lokalny dystrybutor firmy Hyster, Barloworld Handling, gwarantując szybką reakcję techniczną i planowaną konserwację.

Firma Zuidnatie, założona w 1870 roku (http://www.zuidnatie.be) odnotowała znaczący rozwój w ciągu 142 lat. W tej chwili firma oferuje pełen wachlarz usług, obejmujących przeładunek, logistykę, transport, magazynowanie, usługi celne, obsługę kontenerów w różnych branżach.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.hyster.eu lub http://www.hyster-bigtrucks.com.

Maj 2012

KONIEC – 540 SŁÓW

UWAGI DLA REDAKTORÓW

Hyster to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do przeładunku materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster zapewnia, że jej produkty stanowią czołówkę w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

Spółka Hyster stanowi część grupy NACCO Materials Handling Group, Inc. (NMHG), zatrudniającej ok. 5 300 osób na całym świecie. NMHG ma siedzibę w Cleveland w stanie Ohio i jest spółką zależną w całości stanowiącą własność NACCO Industries, Inc. (NYSE:NC).

 

W Polsce wyłącznym dystrybutorem ponad 140 modeli wózków widłowych HYSTER o napędzie spalinowym oraz elektrycznym i udźwigu od 1 do 50 ton jest firma Zeppelin Polska.

Zeppelin Polska Sp. z o.o., Kajetany ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, tel. (22) 566 47 00, fax (22) 566 47 36, hyster@zeppelin-polska.com, www.zeppelin-polska.com