Aby zminimalizować przestoje i zoptymalizować wydajność, operacje transportu materiałów budowlanych mogą być teraz optymalizowane poprzez dodatkowe wyposażenie zwiększające świadomość i uwagę operatora, przy zachowaniu wszystkich zalet wózków widłowych Hyster® Fortens ™.

„Bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność mają ogromne znaczenie w miejscach takich jak detaliczne centra handlowe z artykułami budowlanymi i dla majsterkowiczów lub zakładach produkujących materiały budowlane”, mówi Botros Hanna, kierownik ds. zastosowań przemysłowych w Hyster Europe. „Aby zminimalizować koszty i przestoje oraz zmaksymalizować zwrot z inwestycji, kluczowe znaczenie ma wybór sprzętu transportowego, który wspiera operatorów w unikaniu szkód podczas operacji transportowych”.

Na przykład wózek Hyster® H3.5FT o udźwigu 3,5 tony został zaprojektowany w sposób standardowo zapewniający zwiększenie świadomości operatora i stał się popularnym wyborem do transportu materiałów budowlanych, takich jak cegły, płytki, worki z cementem, kruszywa lub materiały izolacyjne.

Wózki Hyster® Fortens™ są wyposażone w kabinę, która zapewnia dobrą widoczność, optymalny komfort i intuicyjne sterowanie, co przyczynia się do lepszej świadomości i dokładniejszej obsługi przez operatora.  Pozwala to na zwiększenie produktywności i pomaga operatorom uniknąć uszkodzeń ładunku lub infrastruktury, obniżając przez to łączny czas przestojów i konserwacji.

„Magazyny łańcucha dostaw materiałów budowlanych to często bardzo ciasne miejsca o ograniczonej przestrzeni manewrowej”, mówi Botros. „Oferujemy wyposażenie dodatkowe wózków, takie jak systemy detekcji obiektów, kamery i światła, które wspierają operatorów podczas manewrowania w takich obszarach.”

Rozwiązania Hyster® do wykrywania obiektów oferują operatorowi wsparcie w identyfikowaniu znajdujących się w pobliżu zagrożeń, co z kolei potencjalnie pozwala uniknąć kosztownych uszkodzeń. Mogą to być rozwiązania aktywujące wizualne i dźwiękowe alarmy dla operatorów lub rozwiązania unieruchamiające lub spowalniające wózek, gdy czujniki wykryją przeszkodę.

Systemy kamer Hyster® umożliwiają również zwiększenie widoczności, zapewniając operatorom możliwość obserwacji otoczenia wózka i ładunku. Ponadto, istnieje możliwość zainstalowania migających świateł ostrzegawczych do jazdy w przód/tył oraz punktowych świateł ostrzegających pieszych przed znajdującym się w ruchu wózkiem.

W przypadku konieczności wykonywania operacji unoszenia ładunku o zmiennym lub nieznanym ciężarze, wózki Hyster® Fortens ™ można wyposażyć w systemy wykrywania nadmiernej masy ładunku. Systemy te ostrzegają operatora podczas próby uniesieniu ładunku o zbyt dużej masie, co zmniejsza zużycie wózka i wpływa na obniżenia czasu przestojów i konserwacji.

Aby zmaksymalizować wydajność i zminimalizować czasy przestojów, wózek Hyster® H3.5FT został wyposażony w system automatycznego zwalniania, który pomaga zmniejszyć zużycie opon i hamulców nawet o 50% oraz hamulce mokre, które są lepiej chronione przed zanieczyszczeniami z otoczenia, często obecne w łańcuchu dostaw materiałów budowlanych. Niezawodne wózki podnośnikowe Hyster® Fortens™ mogą zostać również wyposażone w układ hydrauliczny z czujnikami obciążenia, co pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć wydajność.

„Wbudowana” trwałość i wydłużone okresy międzyobsługowe zapewniają niski koszt użytkowania i pozwalają firmom działającym w branży materiałów budowlanych na nieprzerwaną eksploatację wózków Hyster® Fortens™”, mówi Botros. Ponadto gdy zajdzie konieczność wykonania jakichkolwiek prac serwisowych, nasi w pełnie przeszkoleni technicy, zlokalizowani na terenie całego kraju, pomogą w szybkim przywrócenia wózka do eksploatacji.