Sześć nowych elektrycznych wózków podnośnikowych Hyster ®, o specjalnej konstrukcji dostosowanej do wymagań browaru zostało dostarczonych do zakładu Heineken Ireland w Cork.

Heineken Ireland jest spółką całkowicie zależną od Heineken International, której portfolio marek obejmuje markę Heineken, najlepiej sprzedające się piwo w Irlandii, a także Murphy’s, Amstel i Coors Light.  Zakład w Cork założony w 1856 r. zatrudnia obecnie 458 osób i wysyła do pubów, hoteli, restauracji, supermarketów i hurtowni 2 miliony beczek piwa rocznie.  Plac przeładunkowy w browarze to bardzo ruchliwe miejsce. Każdego dnia jest tam ładowane i rozładowywane około 20 ciężarówek.

„Puste beczki są zwożone do browaru każdego dnia. Po rozładowaniu muszą zostać umieszczone na przenośniku, który je przetransportuje na obszar produkcji,” tłumaczy Matt Hardy, dyrektor branżowy Hyster Europe. „W tym samym czasie pełne beczki są odbierane i układane w magazynie, gdzie czekają na wysyłkę”.

„Są to trudne ładunki, ponieważ nie zawsze znajdują się na paletach, różnią się wielkością i często są bardzo wysokie”, kontynuuje Matt.

Aby sprostać tym wyzwaniom, zespół inżynierów projektujących wózki specjalne Hyster opracował dla sześciu nowych wózków Hyster ® J3.5XN system unoszonej kabiny operatora, co znacznie poprawia widoczność we wszystkich kierunkach i do góry. W standardowym wózku operator nie widziałby przed sobą przestrzeni podczas przewożenia wysokiego ładunku i byłby zmuszony do jazdy na wstecznym biegu. Unoszona kabina pozwala na obserwacje przestrzenie przed wózkiem i jazdę w przód w sytuacji w której zwykły wózek musiałby jechać do tyłu, co wymaga większego wysiłku i skupienia uwagi ze strony operatora.

Aby dodatkowo wesprzeć operatorów i zwiększyć komfort ich pracy, wózki zostały wyposażone w niebieskie przednie i tylne światła ostrzegające pieszych Blue Pedestrian Awareness Lights (PAL), czerwone boczne światła ostrzegające pieszych, kamery cofania, automatyczny hamulec postojowy, ogrzewanie kabiny, szybę chroniącą przed promieniowaniem UV, fotel z zawieszeniem i wysokim oparciem oraz miniaturowe dźwignie hydrauliczne.

Nowe wózki podnośnikowe wyposażone są również w specjalny chwytak Kaup Keg, która umożliwia efektywne podnoszenie luźnych beczek o wielu rozmiarach i w różnej ilości bez konieczności zmiany osprzętu. Chwytak umożliwia sprawne i pewne przewiezienie osiemnastu beczek 50 l lub dwudziestu czterech beczek 30 l. Elektryczne wózki widłowe Hyster ® posiadają również błotniki, które chronią osprzęt przed zanieczyszczeniami z drogi, zapewniając optymalną trwałość.

Ponadto elektryczne wózki Hyster ® generują niższy poziom hałasu, nie obciążając nadmiernie środowiska. Dzięki temu, jeśli jest to konieczne w celu zwiększenia produkcji, zakład może pracować również w nocy, mimo że znajduje się w centrum miasta.  Jest to również korzystne dla operatorów i personelu zakładu, ponieważ zapewnia komfortowe warunki pracy. Elektryczne wózki są również bardziej przyjazne dla środowiska. Dzięki przejściu z wózków zasilanych olejem napędowym na elektryczne, Heineken zredukował emisję CO2 o 112 ton rocznie.

Podobnie jak w przypadku wielu innych operacjach w tej branży, optymalne wykorzystanie przestrzeni to spore wyzwania w zakładzie Heineken.   Maksymalnie sześć wózków musi pracować nieprzerwanie na dwie zmiany między godziną 7:00 a 19:00, czasami w bardzo ograniczonej przestrzeni.  Konstrukcja wózków Hyster® daje możliwość manewrowania nimi w ograniczonej przestrzeni, co zwiększa wydajność i i bezpieczeństwo podczas wykonywania operacji przeładunkowych.

„Niezawodność nowych wózków Hyster® pozwala również na minimalizowanie czasów przestoju”, mówi Colin McNeely, dyrektor sprzedaży na Irlandię w Briggs Equipment, który jest wyłącznym dystrybutorem produktów Hyster® na terenie Irlandii. „Dzienne przestoje związane z obsługą i inspekcjami zostały zredukowane do minimum, a baterie są ładowane pod koniec zmiany, zapewniając maksymalny czas pracy bez przestojów, maksymalizując dzięki temu wydajność.”

W celu zapewnienia szybkiej i łatwej wymiany baterii, elektryczne wózki widłowe Hyster ® zostały wyposażone w system bocznej wymiany baterii. Briggs Equipment, wyłączny dystrybutor na teren Irlandii, posiada bazę w pobliżu browaru Heineken i zapewnia pełną obsługę serwisową, w tym pełną obsługę serwisową baterii, a wiec operatorzy nie muszą być angażowani w żadne czynności obsługowe związane z baterią.

Aby zwiększyć wydajność, do śledzenia floty wykorzystywany jest system telematyczny Hyster Tracker. Monitoruje on zarówno wykorzystanie wózka, jak i żywotność baterii, zapewniając optymalne zarządzanie flotą i redukcje kosztów. W magazynach zakładu w Cork są również wykorzystywane dwa wózki widłowe zasilane LPG Hyster® H2.5FT  i jeden wózek wysokiego składowania Hyster® R1.4.

Dla firmy Heineken International, niezawodność i efektywność stworzonego przez nią łańcucha dystrybucji jest sprawą najwyższej wagi, zaś wózki Hyster®są używane w wielu spośród 70 zakładów Heineken na całym świecie, w tym we Włoszech, Francji, Polsce, Słowacji, Rosji, w Cork w południowej Irlandii, a także w Ghanie, Nigerii i Egipcie.

„Dzięki połączeniu efektywnych szkoleń dostosowanych do standardu Heineken i wózków Hyster ® dostosowanych do konkretnych zastosowań, zakład w Cork osiąga bardzo wysoki poziom wydajności pracy operatora, co nas bardzo cieszy”, mówi Colin McNeely.