Od marca br. nowy reachstacker RS 46-41LS CH marki Hyster na terminalu przeładunkowym w Kutnie

13 marca br. nowy ciężki wózek typu ReachStacker Hyster RS 46-41LS CH do przeładunku kontenerów  i do transportu intermodalnego został dostarczony przez firmę Zeppelin Polska na terminal przeładunkowy PCC Intermodal S.A. w Kutnie.

Wózek typu ReachStacker marki Hyster jest uznawany za jeden z najbardziej niezawodnych i trwałych urządzeń do przenoszenia kontenerów (CH) i do transportu intermodalnego (IH)na świecie.  Spełnia on wymagania norm emisji spalin Stage IIIB, co przekłada się na niższe nawet o 23% zużycie paliwa.

ReachStacker RS 46-41LS CH Hyster może pracować w trybie ECO-eLo z „niskim zużyciem paliwa” lub HiP czyli „wysoką wydajnością”. Tryb HiP (maksymalna wydajność) jest standardowym trybem pracy, natomiast w trybie ECO-eLo (ekonomiczna praca) zmniejszana jest maksymalna prędkość obrotów silnika i optymalizowane jest zużycie paliwa. Nowe silniki Cummins dają dużą moc przy niskiej prędkości obrotowej, dzięki zastosowaniu turbosprężarki o zmiennej geometrii (VGT™), która optymalizuje stopień sprężania powietrza zasilającego silnik.

Dostępne są różne konfiguracje, które umożliwiają dostosowanie wózków do układania kontenerów w stosach (maks. 5 warstw w górę i 3 rzędy w głąb).  Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni na terenie terminali kontenerowych. Udało się to osiągnąć dzięki wyjątkowej manewrowalności, wysokim prędkościom przenoszenia ładunków oraz układania w stosy.

ReachStacker  Hyster RS 46-41LS CH to najpotężniejszy z dostępnych ReachStackerów marki Hyster,  o maksymalnym udźwigu 46 ton. Wyróżnia go m.in. zastosowany stabilizator, dzięki któremu  z drugiego rzędu kontenerów jest on w stanie podnieść aż 41 ton, a z wagonu stojącego na drugim torze – do 30 ton, dwa razy więcej niż to możliwe w przypadku klasycznych urządzeń tego typu. Zastosowane rozwiązania czynią go jednym z najsilniejszych i najnowocześniejszych ReachStackerów eksploatowanych w Polsce. Umożliwia on sprawną i efektywną pod względem kosztu obsługę terminali przeładunkowych.

Hyster oferuje wszechstronny asortyment sprzętu magazynowego, przemysłowych wózków widłowych, wózków do transportu kontenerów, jak również wysokiej jakości części. Firma Zeppelin Polska jest wyłącznym dystrybutorem oraz serwisantem urządzeń do transportu poziomego marki Hyster w Polsce.

Więcej informacji: Zeppelin Polska Sp. z o.o. , tel. (22) 566 47 00, faks (22) 5666 47 36, hyster@zeppelinpl.com, www.zeppelinpl.com, www.hyster.com