W dniach od 13 do 15 marca na targach LogiMAT w niemieckim Stuttgarcie, Hyster Europe będzie demonstrować swoją pełną gamę rozwiązań dla magazynów i sektora logistyki – od wysyłek z magazynu po halę fabryczną.

Rozwiązania 360 stopni dla łańcucha logistycznego

Podczas wydarzenia eksperci z Hyster Europe będą omawiać z odwiedzającymi pełną linię rozwiązań wspierających różne potrzeby klientów w całym łańcuchu dostaw, obejmujących opcje zarządzania bateriami wózków widłowych oraz technologie automatyzacji wózków podnośnikowych.

Demonstrowany będzie wózek elektryczny Hyster® z zintegrowaną baterią litowo-jonową, stanowiący przykład licznych dostępnych opcji zasilania i ładowania, umożliwiających sprostanie różnorodnym wymaganiom nakładanym przez poszczególne zastosowania.

Oprócz zapoznania się z mocnymi i niezawodnymi wózkami Hyster® oraz rozwiązaniami wspierającymi prace magazynowe i logistyczne, odwiedzający stanowisko Hyster Europe będą mogli dowiedzieć się także więcej na temat zastosowania konkretnych rozwiązań, takich jak nowy niskokabinowy wózek widłowy do użytku w sektorach takich jak załadunek kontenerów   – tylko jedno rozwiązanie nadające się idealnie dla prac logistycznych w portach i terminalach.

Rozwiązania 360 stopni dla branży recyklingu

Kolejnym przykładem możliwości wykorzystania w szczególnych zastosowaniach, demonstrowanym na targach LogiMAT, będzie pakiet „Cool Truck” Hyster® dla spalinowych wózków Hyster® o udźwigu 2,0 – 5,5 tony z gamy Fortens®. Pakiet ten został zaprojektowany do użytku w ekstremalnych warunkach roboczych, takich jak przeładunek bel papieru, recykling, przeładunek odpadów pochodzących z gospodarstwa domowego lub inne zastosowania wiążące się z silnym pyleniem, jak te w przemyśle metalowym.  Ten specjalny pakiet, pomaga wydłużyć czas aktywności oraz zwiększyć niezawodność wózka.

Eksperci Hyster Europe wyjaśnią również, w jakim stopniu mocne elektryczne wózki widłowe nadają się do zastosowań w branży recyklingu. Gama trzy- i czterokołowych wózków Hyster® oferuje stabilne podwozie, solidny maszt oraz niezwykle trwałe i niezawodne podzespoły.

Marka Hyster opracowała również specjalne rozwiązania przeznaczone w szczególności do wykonywania zadań związanych z wielkoskalowym przeładunkiem odpadów i recyklingiem, takie jak personalizowane obrotowe narzędzie do manipulowania kontenerami, umożliwiające efektywne opróżnienie kontenerów z materiału recyklingowego lub odpadów.

Rozwiązania 360 stopni dla branży magazynowej

Na stanowisku Hyster Europe podczas targów demonstrowany będzie również szereg wózków Hyster® wspierających wydajność prac magazynowych, obejmujących wózek wysokiego składowania, wózek paletowy oraz wózek podnośnikowy.

Stanowią one tylko niewielki wycinek szerokiego portfolio wózków magazynowych Hyster®, obejmującego wózki podnośnikowe z miejscem dla operatora RS1.6 – idealnie dopasowane do zmiennych potrzeb i mieszanych zastosowań. Niedawno na rynek wprowadzona została nowa seria kompaktowych wózków podnośnikowych o udźwigu nawet do 1,2 tony, oferująca optymalne właściwości manewrowe w ciasnych przestrzeniach.

Rozwiązania 360 wspierające operatorów

Na pokazie LogiMAT przedstawione zostaną również przykłady, w jaki sposób wózek podnośnikowy Hyster może wspierać operatorów, pozwalając im uzyskać większą efektywność i produktywność.  Wszystkie wózki podnośnikowe Hyster® zaprojektowane zostały pod kątem widoczności, komfortu oraz ergonomii, aby wspomagać operatorów w zapewnieniu optymalnej wydajności pracy.

W celu dodatkowego wsparcia operatorów, Hyster Europe pracuje nad projektem szerszej gamy opcji zwiększających czujność operatorów wózków podnośnikowych w specyficznych zastosowaniach, takich jak systemy wykrywania wózek-wózek, wózek-obiekt oraz wózek-pieszy.

W połączeniu z kamerami, systemami telemetrycznymi oraz innymi technologiami „podłączona” flota Hyster® zapewnia większą wydajność produkcyjną oraz widoczność. System telematyczny Hyster Tracker pomaga na przykład zmniejszyć koszty eksploatacji poprzez zwiększoną wydajność produkcyjną, kontrolę kosztów itp.

Serwis i wsparcie techniczne 360 stopni

Klienci Hyster® mogą liczyć na wsparcie globalnej sieci lokalnych partnerów dystrybucyjnych, wyróżniających się szeroką wiedzą na temat produktów i zastosowań, rozumiejących różnorodność wyzwań stających na drodze w codziennej pracy przedsiębiorstw.

Dzięki dużemu zasięgowi geograficznemu Hyster Europe zapewnia lokalne usługi i pomoc techniczną dostosowane i wychodzące naprzeciw szczególnym potrzebom danego zastosowania, jak również zapewniające wsparcie najbardziej dla wymagających operacji, na całym świecie.

Hyster Europe będzie prezentować swoje produkty na stanowisku D61 w hali 10 na targach LogiMAT w Centrum Targowym w Stuttgarcie.

www.logimat-messe.de