Laude Smart Intermodal i Zeppelin Polska – wyłączny dystrybutor wózków Reach Stacker marki Hyster w Polsce – podpisały porozumienie powołujące zespół badawczo-rozwojowy ds. wysypu ładunków z kontenerów HTSYP. Prowadzone przez grupę ekspertów badania dotyczą usprawnienia procesu wysypu i rozładunku 87-kontenerowego składu w czasie krótszym niż 6 godzin przy założeniu odwozu kontenera na odległość do 200 metrów.

Spółki postanowiły połączyć swoje działy badawczo-rozwojowe w celu unowocześnienia technologii wysypu i dostosowania jej do potrzeb wszystkich branż obsługiwanych przez Laude Smart Intermodal.

– Do końca roku chcemy wprowadzić 60-stopniowy przechył ze wspomaganiem mechanicznym wysypu zrębki transportowanej bez dachu, który będzie mógł być stosowany w ekstremalnych warunkach pogodowych, np. przy oblodzeniu ładunku – mówi Marcin Witczak, prezes Laude Smart Intermodal. Dzięki ścisłej współpracy badawczej z Zeppelin Polska planujemy wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia wszystkie nasze punkty rozładunkowe, których do końca 2016 roku będzie już ponad 12 – dodaje Witczak.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii klienci Laude Smart Intermodal już dziś mogą liczyć na pełen serwis przeładunkowo-logistyczny – od załadunku kontenera z dala od terminala kolejowego przy wykorzystaniu rękawa, do jego odwiezienia na terminal kolejowy i dowóz do ostatecznego odbiorcy.

 

W przypadku klientów, których ładunki są zlokalizowane przy bocznicy kolejowej stosowany jest wysyp bezpośrednio z kontenera na hałdę lub do kosza. Dla tych oddalonych od terminala kontener przeładowywany jest na specjalne naczepy przy pomocy wózków typu Reach Stacker i odwożony do miejsca docelowego.

Rozwiązanie, które oferuje swoim klientom Laude Smart Intermodal pozwala przeładować cały kontener wraz z wypełnionym towarem, co znacznie skraca czas przeładunku. Właśnie z uwagi na połączenie tych funkcjonalności firma Zeppelin Polska zdecydowała się wejść w kooperację z Laude Smart Intermodal i rozwijać technologię rozładunku przy pomocy wózków typu Reach Stacker.