Podnoszona na przegubach kabina operatora do wózka Hyster® RS46 ReachStacker zdobyła nagrodę za bezpieczeństwo w konkursie FLTA (Fork Lift Truck Association) Awards for Excellence 2020.

Podczas prezentacji nagród online 10 kwietnia 2021 r. pionierskie rozwiązanie Hyster® otrzymało nagrodę za swoją unikalną konstrukcję, która pomaga terminalom obsługiwać kontenery na drugim torze, ograniczając uszkodzenia i zwiększając wydajność. Rozwiązanie to znalazło się również na krótkiej liście w kategorii Innowacje.
Dzięki podnoszonej kabinie na przegubach w wózku Hyster® RS46 operatorzy mają bezpośrednią widoczność narożnych górnych krawędzi kontenerów na drugiej linii, nawet jeśli kontener znajduje się na pierwszej linii.

Wcześniej kamery lub personel musiał kierować operatorów, co spowalniało operacje i zwiększało koszty operacyjne, a także potencjalnie zwiększało ryzyko dla personelu chodzącego po torach. Ruchoma kabina jest podnoszona i opuszczana płynnie na przegubowym ramieniu, a prędkość ruchów może być regulowana. Hyster® RS46 ReachStacker został również zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne ergonomiczne środowisko pracy operatora, które redukuje ruchy na boki, wstrząsy i wibracje, podczas pracy wózka ReachStacker.

Opcjonalnie można również dodać pochylenie do 10°, aby obsługa wysokich stosów była jeszcze bardziej komfortowa.
Ponadto, w przeciwieństwie do masztu, obniżenie kabiny nie powoduje zwiększenia wysokości pojazdu, co jest korzystne dla transportu drogowego.
„Jesteśmy dumnie z tego, że możemy odebrać nagrodę 'Archie'” – mówi Chris van de Werdt, Product Strategy Manager, EMEA Big Trucks w Hyster Europe, nawiązując do statuetki Archimedesa wręczanej wszystkim laureatom.

„Opcja podnoszonej kabiny dla wózków Hyster® ReachStackers pomaga przezwyciężyć rzeczywiste wyzwania związane z trudnymi operacjami w terminalach” – kontynuuje Chris. „To fantastyczne, że inteligentny projekt, z myślą zarówno o operatorach, jak i firmach, został doceniony przez FLTA Awards”.
Więcej informacji na temat wózków Hyster® ReachStackers i innych wytrzymałych wózków Hyster® dla portów i terminali można znaleźć na stronie www.zeppelin.pl
FLTA Awards for Excellence zachęca i nagradza przykłady doskonałości w całej branży wózków widłowych, a punktem kulminacyjnym jest wydarzenie z udziałem kluczowych postaci brytyjskiej branży logistycznej i wiodących producentów sprzętu. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://fork-truck.org.uk/flta-awards.