Nowe wózki wysokiego składowania Hyster zostały wprowadzone na rynek podczas równoczesnych imprez inauguracyjnych w całej Europie. Za sprawą tego nowego modelu firma Hyster wysunęła się na czoło projektantów wózków wysokiego składowania, co czyni z marki jednego z najsilniejszych partnerów w sektorze obsługi ładunków na całym świecie.

– Wózek wysokiego składowania to numer jeden wśród produktów magazynowych oraz rdzeń większości flot wózków do obsługi ładunków – mówi Ralf Mock, dyrektor zarządzający na region EMEA w NMHG. – Najnowszy model wózka wysokiego składowania Hyster® został sensownie zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać wysoką pewność i niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji w wymagających warunkach roboczych na całym świecie.

Nowy wózek wysokiego składowania Hyster® został zaprojektowany do podnoszenia ładunków na wysokość nawet 12,5 metra. Charakteryzuje się też wysokim zaawansowaniem technologicznym, jako że wyposażony jest w zaprojektowany na nowo maszt oraz modułowy przedział dla operatora.

Dostępne są dwa rodzaje masztów, w których zastosowano innowacyjne rozwiązania. Dzięki nowej, unikalnej i opatentowanej konstrukcji ceownika masztu, zachowany został udźwig resztkowy na większych wysokościach. Poprzez zmniejszenie szerokości ceownika zwiększona została również widoczność dla operatora. Całkowita wysokość wózka wysokiego składowania Hyster może zostać obniżona, np. w przypadku konieczności przejechania przez drzwi oraz wjazdu na przyczepę.

– Dotąd dwutonowe wózki były wybierane niekoniecznie do podnoszenia 2-tonowych ładunków, ale w celu zapewnienia większego udźwigu przy większych wysokościach podnoszenia – mówi Robert O’Donoghue, kierownik ds. strategii produktów w NMHG. – Nowy wózek wysokiego składowania Hyster zapewnia szybszą prędkość podnoszenia i opuszczania oraz większy udźwig resztkowy przy zmniejszonym tarciu pomiędzy segmentami masztu.  Niektóre przedsiębiorstwa odkryją zatem, że mogą wybrać mniejszy wózek tam, gdzie wcześniej wymagany był wózek o większej szerokości.

Nowy wózek wysokiego składowania Hyster®, zapewniający prędkość jazdy do 14 km/h oraz prędkość podnoszenia wynoszącą 0,8 metra na sekundę, przeszedł pozytywnie testy w licznych zakładach pracy, w tym w DHL oraz Renault.

– Szeroko zakrojone badania, testy przeprowadzone przez operatorów, ich ocena i opinia zwrotna przyczyniły się do powstania tych wózków. Zamiast powierzać testowanie wózków 1 lub 2 dyrektorów ds. produktów, zleciliśmy je ponad 50 rzeczywistym operatorom – powiedział Ralf Mock, dyrektor zarządzający w NMHG (region EMEA). – Zadbaliśmy o to, aby w proces ten zaangażowani zostali konkretni użytkownicy, zebraliśmy też dane od naszych partnerów z sieci dystrybucyjnej.

Przedział operatora dostępny jest w wersji z 4 różnymi kształtami podwozia: standardowym, wąskim oraz dwoma rodzajami podwozi do obsługi regałów wjezdnych. Podwozie przedziału operatora wózka, które wcześniej składało się z jednego elementu, zbudowane jest z trzech części, składających się z podstawy, przedziału operatora oraz osłony górnej.

Modułowa konstrukcja ułatwia produkcję przedziału oraz wykonywanie dostaw dla sieci dystrybucji części zamiennych. Jeżeli na przykład uszkodzeniu ulegnie osłona górna, istnieje możliwość wymiany tylko tego elementu, bez konieczności wymieniania pozostałych części. Konstrukcja kabiny również zapewnia możliwość wymiany elementów przedziału operatora, dzięki czemu może ona w łatwy sposób zostać przekształcona w kabinę do pracy w chłodni z nową osłoną.

Stosowanie jednolitych podzespołów w całej gamie sprzętu Hyster ułatwia serwisowanie sprzętu.

Nowe wózki wysokiego składowania Hyster charakteryzują się światowej klasy ergonomią z unikalnym, intuicyjnym wyposażeniem dla operatora oraz funkcjonalnością.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę Hyster, operator wsiada i wysiada z wózka około 60 razy w ciągu 12-godzinnej zmiany roboczej, dlatego kwestia łatwego wsiadania i wysiadania z wózka została uwzględniona w projekcie, w wyniku czego wózek został wyposażony w specjalne uchwyty oraz niski, szeroki stopień. Łatwy dostęp oraz przestronny i komfortowy przedział operatora umożliwiają operatorowi wózka bardziej intensywne i szybsze wykonywanie zadań oraz przeciwdziałanie zmęczeniu.

Do gamy nowych wózków wysokiego składowania Hyster® została włączona szeroka gama nowych podzespołów, mających za zadanie zwiększyć wygodę operatora. Zaliczają się tu nowy regulowany podłokietnik oraz kolumna kierownicy, nowe silniki (napędowy/pompy/wspomagania sterowania), nowy wyświetlacz klasy premium oraz nowy system minidźwigni, który został zainstalowany w gamie elektrycznych wózków Hyster z przeciwwagą.  Dostępna jest również opcja z drążkiem sterowniczym.

W celu zwiększenia prędkości i dokładności wykonywania manewrów, opcjonalny system pozycjonowania laserowego oświetla regał podczas podnoszenia ładunku ponad wysokość swobodnego podnoszenia (około 2m). NACCO Materials Handling Group jest obecnie jedyną spółką oferującą tę opcję na świecie.

Zastosowanie w elektrycznych wózkach Hyster z przeciwwagą oraz wózkach wysokiego składowania ujednoliconych funkcji umożliwia operatorom łatwiejsze przesiadanie się z jednego wózka na drugi.

– Pewność i niezawodność to znaki rozpoznawcze całego sprzętu firmy Hyster. Wspólnie z naszymi klientami z sektora obsługi ładunków dążymy do stworzenia produktu spełniającego ich szczególne wymagania w zakresie zastosowania wózków oraz powiązanych z nimi usług, zapewniając niezawodność w wymagających warunkach roboczych oraz przy dużej intensywności prac – mówi Ralf Mock. – Poprzez sieć partnerów dystrybucyjnych oferujemy globalną dostępność sprzętu, potężne wsparcie serwisowe oraz silne, lokalne wsparcie infrastruktury.

Więcej informacji o wózkach typu reach truck, kliknij tutaj.

Hyster to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do przeładunku materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster® zapewnia, że jej produkty stanowią czołowe rozwiązania w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

Spółka Hyster jest częścią grupy NACCO Materials Handling Group, Inc.  (NMHG) i jest spółką zależną w całości, stanowiącą własność Hyster-Yale Materials Handling, Inc. (NYSE:HY).  Hyster-Yale Materials Handling, Inc., wraz ze spółkami zależnymi, ma siedzibę w Cleveland w stanie Ohio i zatrudnia około 5300 osób na całym świecie.

Zeppelin Polska Sp. z o.o. jest od 2003 roku wyłącznym dystrybutorem wózków widłowych Hyster w Polsce.

Więcej informacji: Zeppelin Polska, Sp.  z o.o. Kajetany, ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, Olga Kokosińska, olga.kokosinska@zeppelin-polska.com, tel. 22 566 47 17, kom. 604 058 590