Nowy wózek do pustych kontenerów od firmy Hyster Europe zapewnia możliwość podwójnego przenoszenia każdego typu pustych kontenerów — nawet 2 chłodni z urządzeniami chłodniczymi z tej samej strony. Dzięki wiodącemu na rynku udźwigowi do 11 ton, nowe wózki Hyster® oferują znaczne korzyści w zakresie wydajności.

„Obecnie często się zdarza, że tara pustych kontenerów przekracza 5 ton, zwłaszcza chłodni z mokrymi podłogami” — mówi Elmer Dammers, Globalny Kierownik ds. Produktów dla działu Hyster® Big Trucks. „Biorąc pod uwagę to, że wiele działań z pustymi kontenerami polega na podwójnej obsłudze dla uzyskania maksymalnej wydajności, rozsądny jest wybór sprzętu, który umożliwia łatwy podwójny przewóz dowolnego typu kontenerów, bez konieczności ograniczania się do jednej opcji.”

W nowej serii wózków Hyster dostępnych jest łącznie dziewięć nowych modeli wózków do pustych kontenerów, w tym 4 pojedyncze wózki o wysokości do 8 (8’6”) i 5 podwójnych wózków o wysokości do 9 (8’6”). „Usługa przewozu pojedynczych lub dwóch pustych kontenerów jest coraz bardziej popularna na całym świecie” — mówi Elmer. „Wózki Hyster® od lat przodują na rynku, a firma Hyster ściśle współpracuje z klientami w celu doskonalenia i nieustannego ulepszania produktów, aby dzięki temu zredukować koszty przewożenia przypadające na jeden kontener.”

W związku z rozrastającą się globalną flotą kontenerów, a także z coraz większym średnim rozmiarem kontenerów, firma Hyster zaprojektowała swoją nową gamę wózków do pustych kontenerów, aby ponownie przekonać do siebie klientów. Nowo zaprojektowane, wzmocnione belki rozprowadzające zapewniają w standardzie funkcję sterowania CANbus i funkcję przesuwu bocznego korekcji chłodni, a także wybór kilku różnych systemów podłączania kontenerów, dzięki czemu umożliwiają szybki przewóz jednego lub dwóch kontenerów najbardziej popularnych typów. Maszt także uległ modyfikacji, aby umożliwiał obsługę cięższych ładunków i ładowania z przesunięciem oraz w celu uzyskania większej wydajności i trwałości, dzięki innowacyjnym funkcjom obniżającym naprężenia i wydłużającym czas eksploatacji.

„Firmy zajmujące się obsługą kontenerów są pod ciągłą presją zwiększania wydajności, przy jednoczesnym redukowaniu kosztów przewozu jednego kontenera” — mówi Elmer. „Wydajność często ulegała redukcji w przypadku przewożenia dwóch chłodni, ponieważ musiałyby być one przewożone oddzielnie, jedna po drugiej, co wydłużało czas i utrudniało planowanie ich obsługi.”

Nowa seria H11XM-ECD9 umożliwia operatorowi łatwy przewóz dwóch 12,2-metrowych kontenerów z chłodnią, nawet przy ustawieniu obu urządzeń chłodniczych z tej samej strony, co zazwyczaj powodowało przesunięcie ładunku.

Nasi klienci zajmujący się przewozem pojedynczych kontenerów korzystają z bardzo mocnego i wytrzymałego sprzętu przeznaczonego do podwójnego przewozu.

Aby każde podnoszenie było wykonywane z mocą i dużą prędkością, wózek do pustych kontenerów jest wyposażony w taki sam niezawodny i wydajny silnik Cummins Stage IV QSB 6.7, jak poprzednie modele. Wózek ten jest także wyposażony w innowacyjny tryb chłodzenia na żądanie oraz posiada różne tryby wydajności w zależności od potrzeb danego zadania i w celu zminimalizowania zużycia paliwa.

„Co więcej maszyna ta jest wyposażona w układ hydrauliczny z funkcją wykrywania obciążenia, który zwiększa obroty silnika tylko w razie potrzeby, zapewniając niskie koszty eksploatacji” — chwali Elmer.  Układ ten także zapewnia bardzo ciche działanie wózka, co przynosi korzyści ergonomiczne dla kierowcy. Operator podjeżdża do ładunków ze znakomitą kontrolą, płynnym przesunięciem i w pełni elektronicznym dostosowaniem odległości dzięki automatycznej przekładni ZF z 5 biegami do przodu i 3 biegamy wstecznymi. Operator ma także zapewnioną doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, a konstrukcja belki rozprowadzającej umożliwia widok na blokady  skrętne lub haki w każdej pozycji ładunkowej.

Wózek posiada opcjonalną kabinę z funkcja przechyłu do tyłu o 10° przy większych wysokościach podnoszenia, co zapewnia lepszy widok z góry, oraz funkcją podnoszenie na wysokość 1000 mm / 40 cali, dzięki czemu widoczność jest większa, kiedy kontener znajduje się na wysokości jazdy.

Opcjonalna funkcja automatycznego wysuwania/wsuwania dodatkowo pomaga operatorom dostosować belkę rozprowadzającą do rozmiaru 6 lub 12 metrowego kontenera za jednym dotknięciem przycisku. Pomoc operatorom mogą także zapewniać inteligentne systemy kamer.

„Nowa seria została skonstruowana tak, aby sprawdzała się najtrudniejszych warunkach magazynów kontenerowych i mogła przewozić dowolny typ kontenerów każdego dnia.”

Codzienne kontrole i serwisowanie są wykonywane z łatwością, z zachowaniem minimum 500-godzinnych przerw pomiędzy serwisowaniem i przy wydłużonych do 10.000 godzin przerwach pomiędzy serwisowaniem w przypadku oleju hydraulicznego (z zastosowaniem regularnego próbkowania oleju). Nowe wózki do pustych kontenerów mogą być dostosowane do określonych zadań i oferują liczne opcje, np. systemy automatycznego smarowania z dwoma liniami, co oznacza jeszcze mniej pracy serwisowej i mniejsze ogólne zużycie komponentów.

Wprowadzenie telematyki Hyster Tracker spowodowało, że wózki można zarządzać jeszcze wydajniej, maksymalizując sprawność i wydajność maszyny oraz minimalizując koszty.

Nowe wózki Hyster® do pustych kontenerów, obsługiwane przez jedną z najlepszych na świecie sieci serwisowych, zapewniają znakomity zwrot z inwestycji i niski łączny koszt posiadania urządzenia.