Marka Hyster Europe wzbogaciła ofertę sprzętu magazynowego o nowy wózek z miejscem dla operatora i powiększyła tym samym zakres dostępnych opcji sprzętów, możliwych do wykorzystania w natężonych okresach zapotrzebowania na przeładunek towarów w tętniących życiem magazynach branży dystrybucyjnej, spożywczej, sprzedaży detalicznej czy logistycznej.

– Nowy, wytrzymały wózek z miejscem dla operatora Hyster® RS1.6 jest przeznaczony do obsługi w wymagającym środowisku roboczym magazynów oraz na ograniczonej przestrzeni – wyjaśnia Monica Radavelli, kierownik ds. produktu, Warehouse for Hyster. – Jesteśmy u progu okresu świątecznego. To czas wytężonej pracy i zwiększonego sezonowego zapotrzebowania na usługi transportu materiałów, w którym ten niezawodny wózek sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Zwykle jest stosowany do składowania towarów w stosach do maksymalnej wysokości 1,6 m podczas pracy zmianowej i ciągłej, a także do zadań wykonywanych na zapleczu sklepów, jako że wózek Hyster® z miejscem dla operatora został zaprojektowany z myślą o pracy na ograniczonej przestrzeni. Jest dostępny z 2- lub 3-stopniowym masztem i oferuje wysokość podnoszenia przekraczającą 6 metrów. Może pracować w wąskich korytarzach, których szerokość wynosi zaledwie 2,5 metra.

Wózek Hyster® z miejscem dla operatora z powodzeniem obsługuje różnego typu ładunki, na przykład podczas operacji pobierania towarów w magazynie. Na średnich dystansach nowy model Hyster® RS1.6 może służyć jako wózek do składowania z podestem, a na dłuższych dystansach jako wózek z miejscem dla operatora. Oznacza to, że różnego typu zadania w zróżnicowanych zastosowaniach nie muszą się już wiązać się z koniecznością wykorzystywania dwóch różnych maszyn.

Aby jeszcze bardziej dostosować specyfikację wózka do szczegółowych potrzeb danej branży lub zastosowania, przedsiębiorcy mają możliwość wybrania dla modelu Hyster® RS1.6 różnych opcji na zamówienie. Należą do nich: dostęp za pomocą klawiatury numerycznej, wspornik pod wyświetlacz systemu telematycznego, a także wyposażenie do przytrzymywania podkładek na dokumenty, napojów i innych przedmiotów.

– Do użytku w produkcji napojów i zastosowaniach hurtowych dostępna jest wersja wózka przeznaczona do pracy w chłodniach – informuje Monica Radavelli. – Ruchliwe magazyny punktów sprzedaży z regałami wysokiego składowania lub operatorzy obsługujący ciężkie ładunki na dużej wysokości mają możliwość dodania do wyposażenia górnej osłony operatora.

Z myślą o poprawie wydajności w okresach szczególnie wytężonej pracy producent przewidział dla modelu Hyster® RS1.6 funkcje zwiększające komfort i kontrolę. Wózek ten cechuje bardzo dobra widoczność przez maszt, a operator ma do wyboru trzy pozycje jazdy, zależnie od preferencji w danym zastosowaniu. Operator w prosty sposób zmienia położenie fotela z pozycji stojącej z podparciem, którą kierowcy wybierają podczas załadunku i rozładunku, do pozycji półsiedzącej.  Fotel, którego konstrukcja została doceniona przyznaniem nagród, można bez trudu opuścić do pozycji siedzącej, wykorzystywanej podczas średnio- i długodystansowych przejazdów.

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocy wiele przedsiębiorstw, na przykład z branży sprzedaży detalicznej, produkcji żywności i napojów, sektora hurtowego, logistycznego i przewozów, doświadcza szczególnie zwiększonego zapotrzebowania na transport ładunków. Wytrzymały wózek Hyster® RS1.6 do składowania potrafi sprostać potrzebom magazynów w okresach szczytowego zapotrzebowania na usługi m.in. dlatego, że charakteryzuje go prędkość jazdy wynosząca nawet 9 km/h (zarówno z ładunkiem, jak i bez), a także duże prędkości podnoszenia i opuszczania.

Model RS1.6 ma solidne parametry osiągów i jest wyposażony w funkcję elektrycznego kierowania w zakresie 180°, zależnie od prędkości jazdy, a także silniki jazdy i układu kierowniczego wykonane w technologii prądu przemiennego. Na ciasnych przestrzeniach magazynowych osiąga promień skrętu wynoszący zaledwie 1640 mm (z widłami 1150 mm), co czyni go odpowiednim wózkiem do obsługi w korytarzach roboczych o szerokości 2536 mm. To kolejna zaleta, którą operatorzy mogą docenić w okresach bardziej wytężonej pracy, gdy magazyny stają się przepełnione, a dostępna przestrzeń manewrowa jeszcze bardziej ograniczona.

– Sprzęt powinien być dostępny wtedy, gdy jest potrzebny, a zwłaszcza w okresach większego zapotrzebowania – twierdzi Monica Radavelli. – Konstrukcja wózka Hyster® RS1.6 jest solidna i wytrzymała oraz zapewnia niskie łączne koszty posiadania, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach w magazynie.

Oferuje także doskonały dostęp serwisowy, dzięki któremu możliwe jest ograniczenie do minimum przestojów związanych z rutynowym lub nieprzewidzianym serwisowaniem. Wyposażono go w funkcję kompleksowej diagnostyki usterek, a także zamontowaną na zawiasach płytę podłogową, umożliwiającą szybki dostęp kontrolny do głównych podzespołów oraz poziomu płynów. Do skrócenia czasu przestojów przyczynia się również możliwość bocznej wymiany baterii – to szczególnie istotna cecha podczas obsługi wielozmianowej.

Oprócz bogatej oferty swoich produktów magazynowych firma Hyster® zapewnia także wsparcie za pośrednictwem lokalnych partnerów dystrybucyjnych obecnych na całym świecie.

Przejdź do produktu RS 1.6