W związku z faktem, że w segmencie wózków o udźwigu 4-5 ton widać zwiększone zainteresowanie mocnymi wózkami z napędem elektrycznym, firma Hyster Europe wypuściła na rynek nowy elektryczny wózek widłowy z przeciwwagą J4.0-5.0XN.

Elektryczne wózki widłowe stanowią obecnie około 20% wózków z przeciwwagą o udźwigu 4-5 ton. Wraz z rosnącymi cenami paliwa oraz zwiększonymi wymaganiami w zakresie ekologii, wydajne elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą stają się coraz popularniejsze w szerokiej gamie zastosowań.

Wózki z silnikami wysokoprężnymi i zasilanymi LPG firmy Hyster są mocno obecne w tym segmencie rynku, jednak w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci firma Hyster dostarczyła również setkom klientów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki wózki o udźwigu 4-5,5 ton z napędem elektrycznym i przeciwwagą.

Hyster z dumą prezentuje obecnie swój nowy produkt – wózek serii J4.0-5.0XN, który stanowi uzupełnienie kompletnego asortymentu wózków o udźwigu 4-5 ton.Ten wydajny wózek elektryczny gwarantuje niskie koszty eksploatacji oraz został zaprojektowany z myślą o wymagających zastosowaniach np. w hutach, zakładach przeróbki drewna, firmach produkujących i butelkujących napoje, browarach, zakładach celulozowo-papierniczych, fabrykach samochodów.

Zdając sobie sprawę z faktu, że wiele z ww. zastosowań wymaga użycia specjalistycznego osprzętu i długich wideł, Hyster w pełni rozumie znaczenie niezawodności, trwałości wykonania oraz łatwości przenoszenia ładunków. Dlatego też, wózki Hyster zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o podnoszeniu ładunków, ale również o łatwości i niezawodności transportu.

Wózek Hyster serii J4.0-5.0XN posiada doskonałe cechy nowej serii J-XN, łącznie z rozwiązaniami ECO-eLo i HiP, które z jednej strony pozwalają zapewnić dużą wydajność pracy, a z drugiej spełniają stosowne wymagania w zakresie ekologii. Napęd AC oraz silniki podnoszące zapewniają niezawodność pracy, a oś napędowa ze stopniem ochrony IP65 z bezobsługowymi hamulcami tarczowymi oznacza, że nowy wózek elektryczny może być wydajnie i bezpiecznie eksploatowany zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz budynków.

Dzięki zastosowaniu podwójnej przedniej osi napędowej oraz osi sterującej o zerowym promieniu skrętu, co pozwala operatorowi zakręcić w miejscu oraz pracować w nawie o szerokości zaledwie 4,161 mm (w przypadku wózków o udźwigu 4 ton), udało się zapewnić kompaktowe wymiary wózka i wyjątkową łatwość manewrowania. Takie podejście konstrukcyjne zostało zastosowane w całej gamie wózków J-XN, ponieważ zapewnia ono najlepszą manewrowalność bez ograniczania ergonomii operatora (np. ilości miejsca na nogi).

Dostępne opcje obejmują: regulowane podłokietniki ze zintegrowanymi mini-dźwigniami TouchPoint, koło kierownicy z pełną regulacją (wysunięcie i nachylenie), pedał Monotrol, funkcja powrotu do ustawionego nachylenia wbudowana w podłokietnik, możliwość bocznego wyjęcia akumulatorów, częściowo lub całkowicie zabudowana kabina z opcjonalnym podgrzewaczem, czujnik uderzenia oraz karetka z mechanizmem przesuwu bocznego.

Firma Hyster oferuje pojazdy o wysokich parametrach ergonomii, dużej niezawodności, doskonałych parametrach serwisowych (odstęp między serwisami co 1000 godz.) oraz niskich kosztach utrzymania. Akumulatory charakteryzują się długim okresem przydatności do użycia. Dostępnych jest też szereg różnych opcji, dzięki którym każdy klient będzie w stanie dobrać wózek odpowiednio do swoich potrzeb.

Produkty oferowane przez firmę Hyster dostępne są w szerokiej sieci autoryzowanych dealerów działających się w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także obu Ameryk, Azji i Pacyfiku.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.hyster.eu

6 nowy wzek hyster j4.0-5.0xn - nowy gracz w segmencie 4-5 ton

UWAGI DO WYDAWCÓW

Hyster to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do transportu materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster zapewnia, że jej produkty stanowią czołówkę w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

Spółka Hyster stanowi część grupy NACCO Materials Handling Group, Inc.(NMHG), zatrudniającej ok. 5000 osób na całym świecie. Siedziba grupy NMHG znajduje się w Cleveland w stanie Ohio, grupa stanowi podmiot zależny spółki NACCO Industries, Inc. (NYSE:NC).

W Polsce wyłącznym dystrybutorem ponad 140 modeli wózków widłowych HYSTER o napędzie spalinowym oraz elektrycznym i udźwigu od 1 do 50 ton jest firma Zeppelin Polska.

Zeppelin Polska Sp. z o.o., Kajetany ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, tel. (22) 566 47 00, fax (22) 566 47 36, hyster@zeppelin-polska.com, www.zeppelin-polska.com