Gama ciągników holowniczych Hyster® powiększyła się o dwa nowe modele, mające za zadanie wspierać przemysł motoryzacyjny i inżynieryjny. Wyprodukowane w celu zwiększenia produktywności, nowe ciągniki holownicze Hyster® z fotelem dla operatora sprawdzą się idealnie w każdym zastosowaniu wykorzystującym dostawę komponentów na linię produkcyjną.

Zaprojektowane w celu wsparcia procesów produkcyjnych w transporcie materiałów do i z linii produkcyjnych, nowe ciągniki holownicze z fotelem dla operatora Hyster ®trzykołowy T7.0HS3 oraz czterokołowy T8.0HS4 – mogą pochwalić się uciągiem odpowiednio 7000 kg lub 8000 kg.

– Nowe ciągniki holownicze Hyster® z fotelem dla operatora oferują moc, wysokie osiągi oraz doskonałe właściwości manewrowe – stwierdziła Tracy Brooks, Industry Solutions Group Manager, reprezentująca Hyster Europe. – Przemysł motoryzacyjny w bardzo dużo stopniu zależy od popytu, dlatego niezawodny i efektywny sprzęt do obsługi ładunków ma kluczowe znaczenie dla maksymalnej wydajności działania, pozwalającej spełnić kryteria koncepcji „Just in time”.

Oba modele zapewniają doskonałe właściwości manewrowe dzięki swej kompaktowej konstrukcji, funkcji zabezpieczenia przed toczeniem wstecznym oraz zewnętrznym przyciskom jazdy manewrowej ułatwiającym podłączenie przyczepy.  Ciągniki holownicze wyposażone są również w regulację prędkości przyśpieszenia i jazdy, która może zostać ustawiona przez serwisanta za pośrednictwem konsoli, stosownie do wymogów konkretnego zastosowania.

– Te nowe ciągniki holownicze zapewniają liczne funkcje zorientowane na ergonomię, wpływające na doskonałą wydajność produkcyjną podczas długich i wymagających zmian roboczych – dodaje Tracy. – Zaliczymy tu pojedynczy stopień, komfortowy fotel z amortyzacją oraz intuicyjne elementy sterowania wózkiem. Model 4-kołowy wyposażony jest również we wspomaganie układu kierowniczego, opcję ogrzewania kabiny oraz zatrzaskiwane drzwi.

Niezawodne ciągniki holownicze z fotelem dla operatora wyposażone są w solidną konstrukcję ramy, układ sterowania w technologii prądu przemiennego, automatycznie załączany hamulec postojowy przekładni oraz wysokiej jakości podzespoły, zapewniające długookresową niezawodność i trwałość.  Czterokołowy model ciągnika zaprojektowany został również w taki sposób, aby zapewnić dobrą stabilność na niejednolitych, nierównych lub uszkodzonych nawierzchniach.

Zaawansowane funkcje sterowania, takie jak łatwa diagnostyka za pośrednictwem ręcznego sterownika, również wpływają na niskie koszty eksploatacyjne. Oba modele wyposażone są w przygotowanie pod system telematyczny, umożliwiające zainstalowanie systemu zarządzania flotą Hyster Tracker do monitorowania wykorzystania sprzętu.

Przestoje z powodu rutynowych czy niezaplanowanych prac konserwacyjnych zostały zminimalizowane dzięki łatwemu dostępowi serwisowemu oraz silnikowi jezdnemu w technologii prądu przemiennego z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym, charakteryzującemu się niskimi wymaganiami konserwacyjnymi.

Dostępnych jest też wiele opcji pozwalających dostosować pojazdy do specyficznych wymagań danego zastosowania, w tym różne rozmiary baterii oraz opcji wymiany baterii, szeroki wybór ogumienia czy drzwi boczne ze zwijaną roletą z PCV. Systemy Hyster® Tugger Train dostępne są również do użytku z całą gamą ciągników holowniczych, umożliwiając optymalizację dostaw komponentów na linię produkcyjną.

– To mocny i niezawodny ciągnik holowniczy o inteligentnej konstrukcji, nadający się do wielu wymagających zastosowań w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej i nie tylko – dodaje Tracy.

Nowe ciągniki poszerzają gamę ciągników holowniczych Hyster®, dołączając do istniejących już modeli LO5.0-7.0T. Popularne w branży motoryzacyjnej ciągniki LO5.0-7.0T mogą być obsługiwane zarówno przez stojącego operatora, jak również zautomatyzowane do wykonywania pewnych powtarzalnych czynności.