W wybranych wózkach elektrycznych Hyster® z przeciwwagą o udźwigu 1.5T – 3.5T dostępna jest już opcja bocznej wymiany baterii.  Wymiana zajmuje zaledwie kilka minut, ułatwiając pracę w systemie wielozmianowym.

– Nowy system bocznej wymiany baterii jest prostą i wygodną opcją, która sprawdzi się w wielu zastosowaniach produkcyjnych i logistycznych – mówi Phil Ireland, Kierownik ds. produktu w dziale Hyster Counterbalance Solutions.  – Wymiana baterii w wózkach Hyster® odbywa się szybko i efektywnie, aby zminimalizować czas przestoju i umożliwić dłuższą pracę wózków.

Zmiana ta oznacza dostępność wyboru pięciu różnych sposobów wymiany baterii w gamie potężnych i niezawodnych wózków elektrycznych Hyster® z przedziału 48V i 80V, w zależności od danego zastosowania i budżetu.

W celu zapewnienia kompatybilności z nowym systemem bocznej wymiany baterii, Hyster® wypuściła na rynek również napędzany podest do wymiany baterii.  Przeznaczony głównie dla klientów nieposiadających własnej infrastruktury do wymiany baterii, podest Hyster® S2.4 HBE jest łatwym w obsłudze narzędziem do wymiany współpracującym z bateriami o dowolnych rozmiarach w elektrycznych wózkach Hyster® z przeciwwagą o udźwigu 1.5T-3.5T.

Użycie tego specjalnie zaprojektowanego wózka z podestem polega na umieszczeniu baterii na specjalnej podstawce, która następnie jest w całości podnoszona i umieszczana lub wyjmowana z wózka z przeciwwagą. Baterię na podstawce można następnie ustawić na stojaku na czas ładowania.  Ta wygodna opcja, która działa nawet przy niemal całkowitym zużyciu opon wózka, umożliwia wymianę baterii w zaledwie kilka minut.

Napędzany podest do wymiany baterii Hyster® wyposażony jest również w prostownik pokładowy umożliwiający łatwe naładowanie wózka z dowolnego gniazda zasilania.

Niezakłócony dostęp do bocznej części wózka również znacznie ułatwi wymianę baterii tym, którzy wolą pozostać przy tradycyjnej wymianie baterii za pośrednictwem odrębnego wózka.   Dostęp do baterii można uzyskać przez uchylne drzwiczki na zawiasach z możliwością otwarcia o 180° w serii J1.5-2.0XNT i J1.6-2.0XN, lub otwierające się na szerokość 150° uchylne drzwiczki na zawiasach w modelu J2.2-3.5XN.

Praktycznie każdy standardowy wózek widłowy może z łatwością zdjąć baterię z podstawki dzięki użyciu kieszeni wideł na ramie wózka – podstawka baterii wyposażona jest w „stopki” zapobiegające przemieszczaniu się baterii po ustawieniu jej w żądanym położeniu.  Omawiana opcja może być idealnym rozwiązaniem w zakładach, w których w jednym miejscu pracuje wiele wózków widłowych.

Przedsiębiorstwa, które już zainwestowały w niezbędne blaty rolkowe lub inny sprzęt pomocniczy, również mogą skorzystać z łatwego dostępu do podzespołów od bocznej strony wózka.  Natomiast w przypadku tych przedsiębiorstw, które już zainstalowały w suwnicę lub wolą korzystać z tradycyjnych uch do podnoszenia, elektroniczne wózki Hyster® mogą w dalszym ciągu być wyposażone w system pionowej wymiany baterii.

– Bez względu na to, jaki sprzęt do wymiany baterii posiadasz, nowy potężny wózek elektryczny Hyster® dopasuje się do wszelkich potrzeb – mówi Phil. – Nowa opcja bocznej wymiany baterii umożliwia zarówno właściwe dobranie wózka, jak również wybór najlepszej metody wymiany baterii dla danego zastosowania.

System bocznej wymiany baterii jest dostępny w serii J1.5-3.0XNT oraz wózkach czterokołowych z serii J1.6-2.0XN i J2.2-3.5XN. Jest też przykładem na to, jak szeroka jest gama opcji napędu dostępnych w Hyster.