74 tony nowoczesnej technologii zasiliło park maszynowy PCC Intermodal S.A.

Nowy Reach Stacker HYSTER RS45-31CH rozpoczął pracę na terminalu przeładunkowym w Gliwicach
W grudniu bieżącego roku kolejna imponująca maszyna zasiliła jeden z terminali przeładunkowych, na których operuje PCC. Na terminal w Gliwicach trafił nowy ciężki wózek kontenerowy Reach Stacker HYSTERA, dostarczony przez firmę Zeppelin Polska, wyłącznego dystrybutora i serwisanta marki HYSTER w Polsce.

Od kilku dni ciągi ładunków kontenerowych transportowane regularnymi pociągami intermodalnymi PCC z portów morskich Rotterdamu, Hamburga, Bremerhaven, Gdańska i Gdyni na Górny Śląsk i odwożone bezpośrednio do drzwi klientów samochodami ciężarowymi, przeładowywane są najnowocześniejszym Reach Stackerem marki HYSTER (model: RS45-31CH).
„Cieszy nas ogromnie rosnące zainteresowanie transportem intermodalnym w Polsce i rosnąca w związku z tym świadomość operatorów terminali przeładunkowych co do zasadności inwestycji w wysokiej jakości maszyny do przeładunku kontenerów. Dobry, niezawodny sprzęt HYSTERA to gwarancja efektywności pracy zarówno w obszarze kosztów, jak i czasu obsługi. PCC Intermodal S.A. jest pierwszą spółką, która zakupiła od Zeppelin Polska ciężki wózek HYSTERA do przeładunku kontenerów. Sądzimy, iż spółka może być przykładem dla wielu firm. Jesteśmy przekonani, że jej dobre doświadczenia w pracy z wózkiem kontenerowym HYSTER pobudzą krajowy rynek i w miarę rozwoju branży marka HYSTER na stale wpisze się w krajobraz terminali kontenerowych w naszym kraju.” – twierdzi Tomasz Mraczek, Prezes  Zarządu Zeppelin Polska.

„PCC Intermodal S.A. rozwijając sieć regularnych połączeń kolejowych z zachodu na wschód Europy i korytarzu północ-południe, inwestuje w infrastrukturę punktową, nowoczesne terminale przeładunkowe. Wiemy doskonale, że sukces inwestycji i jej funkcjonalność zależy nie tylko od najlepszych rozwiązań technologicznych stosowanych przy budowie naszych obiektów, ale również zaplecza serwisowego. Szukamy optymalnych rozwiązań, na terminalach lądowych mobilne urządzenia przeładunkowe są niezbędnym elementem, gwarantującym nam wysoką jakość świadczonych przez nas usług.”  – mówi Adam Adamek, Wiceprezes Zarządu PCC Intermodal S.A.
Więcej informacji: www.pcc.eu i www.zeppelinpl.com