Firma Hyster Europe wprowadziła na rynek trzy nowe modele wózków paletowych platformowych „gotowe do pracy z bateriami litowo-jonowymi”, idealne do maksymalizacji wydajności w intensywnych zastosowaniach przemysłowych.

„Niezależnie od tego, czy chodzi o przeładunek w dokach, załadunek i rozładunek naczep, czy kompletację zamówień w magazynie, nowe platformowe wózki paletowe Hyster® wykonują swoją pracę” – mówi Monica Radavelli, Warehouse Product Manager, w firmie Hyster Europe. „Zdolne do podnoszenia do 3 ton, te niezawodne wózki paletowe są równie dobrze przystosowane do trudnych warunków panujących w dokach”.

Nowa seria obejmuje modele P2.0S, P2.5S i P3.0S i zastępuje dotychczasowy wózek P2.0S. Charakteryzują się one unowocześnioną konstrukcją wideł, solidną ramą podstawy, stalową osłoną akumulatora i poprawionym prześwitem kratki ochronnej. Dla operatora nowe modele są dostępne ze składaną platformą i nowymi ramionami bocznymi lub z platformą stałą, z nową konstrukcją osłon bocznych lub tylnych.

“W wielu operacjach przestrzeń jest na wagę złota, dlatego modele ze składaną, a nie stałą platformą są popularnym wyborem i ułatwiają manewrowanie w wąskich korytarzach lub zatłoczonych miejscach” – wyjaśnia Monica. „W innych zastosowaniach można zoptymalizować produktywność, wybierając wózek z dłuższymi widłami, umożliwiający transport dwóch palet podczas jednego przejazdu lub więcej, jeśli są one obsługiwane poprzecznie.”

Konkurencyjne prędkości jazdy i szereg różnych trybów jazdy zwiększają wydajność operacyjną, a wybór stałej lub regulowanej dźwigni dodatkowo wspiera operatorów wózków ze składaną platformą.

Sam wózek został zaprojektowany jako „gotowy do pracy z bateriami litowo-jonowymi„, z kontrolerem, który automatycznie rozpoznaje skład chemiczny baterii (litowo-jonowa vs. ołowiowo-kwasowa), dzięki czemu nie ma potrzeby zmiany żadnych parametrów, aby umożliwić efektywne zarządzanie bateriami, jeśli litowo-jonowe pasują do danego zastosowania. Dostępne są opcje górnego i bocznego ładowania akumulatorów.

Nowa seria platformowych wózków paletowych została zbudowana z zachowaniem tego samego poziomu wytrzymałości i niezawodności, który można znaleźć w szerokiej gamie urządzeń magazynowych firmy Hyster®.  Wytrzymałe komponenty i niezawodny system elektryczny przyczyniają się do niskich kosztów posiadania, podczas gdy łatwy dostęp do serwisu i diagnostyki pomaga zmaksymalizować czas pracy wózka. Wsparcie serwisowane jest zapewnione przez autoryzowany serwis wózków widłowych Hyster, od Zeppelin Polska.