Czerwiec, 2016

Marka Hyster® wprowadziła serię nowych, wytrzymałych wózków podnośnikowych z obsługą pieszą, które charakteryzują się łatwością manewrowania podczas układania i pobierania ładunków z regałów, o wysokości dochodzącej do 6 metrów.

„Te niezawodne, kompaktowe i wydajne pod względem zużycia energii wózki podnośnikowe nadają się idealnie do pomieszczeń magazynowych w supermarketach, punktów sprzedaży detalicznej, np. sklepów dla majsterkowiczów, niedużych magazynów, a także w procesie produkcji i montażu” – mówi Monica Radavelli, kierownik ds. produktu, Warehouse for Hyster.
Tough new pedestrian stacker from Hyster_dWyposażone w reprezentacyjne dla firmy Hyster podzespoły, wytrzymałe, niezawodne i wydajne wózki podnośnikowe z serii Hyster S1.0-1.6 osiągają jeden z najniższych w swojej klasie poziomów zużycia energii, a także zwiększony udźwig na wysokości podnoszenia nawet 6 metrów.  Prędkości przyspieszenia i jazdy wynoszące nawet 6 km/h zapewniają wyjątkowe osiągi i usprawnioną wydajność roboczą na małych i średnich dystansach. Kontrolowane zmiany kierunku jazdy są kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do wydłużenia czasu cyklu pracy wózka, w szczególności podczas obsługi towarów przychodzących i wychodzących, gdy palety są przewożone pomiędzy rampami odbiorczymi, obszarem kompletacyjnym i magazynem. Wózki sprawdzają się też w przypadku wybranych operacji pobierania, ze względu na możliwość ustawienia ergonomicznej wysokości roboczej.

 

Tough new pedestrian stacker from Hyster-c„Wózki podnośnikowe są zwykle wykorzystywane na ciasnych przestrzeniach, dlatego też firma Hyster zmieniła położenie ramienia dyszla, tak aby podczas manewrowania wózkiem w wąskich korytarzach zajmował możliwie najmniej miejsca” – mówi. „Zarówno lewo-, jak i praworęczni operatorzy korzystają z zalet precyzyjnego i bezwysiłkowego sterowania wózkiem, które zapewnia łatwe pozycjonowanie palet. Wózek jest też wyposażony w elementy sterujące wolnym lub szybkim podnoszeniem, które przydają się podczas transportu ładunków delikatnych”.

Dzięki nowej konstrukcji ceownika masztu i zmianie położenia siłownika podnoszenia, nowy wózek podnośnikowy jest chichy i zapewnia doskonałą widoczność przez masz, w wersji 2- i 3-stopniowej.  Pośrednie położenie ramienia dyszla oraz ergonomiczna konstrukcja głowicy dyszla również przyczyniają się do poprawy widoczności i ergonomii pracy operatora.

 

W wózku zastosowano te same niezawodne i trwałe podzespoły, które sprawdziły się w pozostałych wózkach Hyster. Mocna konstrukcja podwozia, rolki samonastawne nasmarowane na cały okres użytkowania, przekładnia napędowa z uszczelnieniem na całe życie podzespołu i częstotliwość wykonywania konserwacji co 3000 godzin lub 3 lata dla oleju i filtra hydraulicznego – wszystkie te cechy przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Szczelne złącza i wysoki poziom zabezpieczenia elementów sterujących zapewniają niezawodność i dostępność wózka w najbardziej wymagających zastosowaniach.

 

Ponadto wózek ma łatwo zdejmowalne pokrywy i przemyślaną lokalizację podzespołów, co ułatwia serwisowanie i zapewnia wygodny dostęp do komory baterii.  W celu wydłużenia dostępności wózka podczas obsługi wielozmianowej, dostępna jest szybka opcja bocznej wymiany baterii.

Tough new pedestrian stacker from Hyster-aNiskie zużycie energii pozwala utrzymać bieżące koszty eksploatacji na niskim poziomie, przy jednoczesnej możliwości dostosowania wózka podnośnikowego do wagi ładunku, rodzaju podłoża i innych wyzwań danego zastosowania. Możliwe do nabycia opcje to dostęp za pomocą bloku klawiszy, przystosowanie do pracy w chłodni, różne opcje kół podporowych i napędowych, różne długości i szerokości wideł oraz praktyczne rozwiązania typu uchwyt na rolkę z folią elastyczną, podkładka pod dokumenty (rozmiar A4), czy uchwyt na napój.

 

Poza wieloma cechami nowych wózków podnośnikowych Hyster S1.0-1.6 do obsługi pieszej, które przyczyniają się do niskich kosztów użytkowania, firma Hyster oferuje klientom magazynowym dodatkowe rozwiązania do podniesienia wydajności operacyjnej, zapewniające optymalizację wykorzystania floty dzięki zastosowaniu specjalnych magazynowych narzędzi symulacyjnych lub systemów bezprzewodowego monitorowania Hyster Tracker™.

 

Nowy wózek podnośnikowy jest produkowany w zakładzie w Masate we Włoszech, gdzie z linii produkcyjnej zjeżdżają także wózki do bardzo wąskich korytarzy, wózki wysokiego składowania i wózki paletowe. Jest on oferowany z zapleczem rozbudowanej obsługi serwisowej, prowadzonej  przez sieć dealerów na terenie całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

 

Wyłącznym dystrybutorem wózków marki Hyster jest firma Zeppelin Polska Sp. z .o.o.

Zapraszamy na stronę: www.hyster.eu., www.hyster.pl