Firma Hyster ogłosiła wypuszczenie na rynek nowej serii wózków widłowych z silnikami wysokoprężnymi i zasilanymi LPG, które są przeznaczone do lekkich lub średnich zastosowań. Nowe wózki serii H2.0-2.5CT dołączą do flagowego asortymentu wózków typu Fortens, które znajdują się w ofercie produktów do transportu materiałów firmy Hyster z silnikami wysokoprężnymi i zasilanymi LPG.

„Hyster dysponuje obecnie najnowocześniejszymi wózkami z silnikami spalinowymi wewnętrznego spalania” wyjaśnia Tom Pickering, Kierownik ds. Strategii Produktu. „Wózki serii CT charakteryzują się typową dla produktów firmy Hyster niezawodnością i solidnością, a jednocześnie oferują funkcje dostosowane do transportu lżejszych ładunków w mniej wymagających zastosowaniach.”

Choć nowe wózki serii CT posiadają udźwig tylko 2,000 lub 2,500 kg, wyposażono je w wiele komponentów dostępnych w pojazdach serii Fortens. Prezentowane wózki wyposażono w silniki wysokoprężne 2.6L Yanmar lub silniki zasilanie LPG 2.0L Mazda i posiadają one jednobiegową przekładnię napędową typu „powershift” w aluminiowej obudowie, hamulce bębnowe, w pełni spawaną mocną ramę oraz pełne ogumienie pneumatyczne.

„Ten wózek nadaje się dla klientów, którzy potrzebują pojazdów o udźwigu 2,0-2,5 tony, ale nie będzie dla każdego”, mówi Tom. „W zależności od liczby godzin pracy i zastosowania, nasi dystrybutorzy mogą pomóc klientom znaleźć coś odpowiedniego – miedzy nowymi wózkami serii CT oraz wózkami Fortens.”

„Na przykład, wózki CT mogą być odpowiednie dla nieciągłej pracy w ciągu 15-20 godzin tygodniowo – np. w punkcie sprzedaży detalicznej, w którym są płaskie powierzchnie, natomiast w przypadku ciągłego transportu palet należałoby wziąć pod uwagę wózek serii Fortens.”

Dla zapewnienia komfortu operatora, wózki serii CT są wyposażone w nowe fotele FLM80 z pełną amortyzacją i łatwym systemem regulacji zawieszeniem. Wózki zaprojektowano tak, aby można było na nie łatwo wejść i łatwo z nich zejść, a wszystkie elementy sterownicze znajdują się w miejscach łatwo dostępnych dla operatora. Istnieje również możliwość łatwej regulacji elektronicznego układu sterowania powolnej jazdy. Dodatkowo, firma Hyster oferuje wyłącznie wózki z elementami sterowania układem hydraulicznym zamontowanymi w łatwo dostępnych miejscach.

Operator posiada dobrą widoczność poprzez trójsekcyjny maszt o pełnej zdolności podnoszenia z karetką wideł oraz opcjonalnym mechanizmem przesuwu bocznego. Wózek posiada kompaktową budowę i doskonale się nim steruje. Dodatkowo posiada wiele różnych opcji wyposażenia w zakresie oświetlenia i długości wideł. Podobnie jak inne produkty Hyster, wszystkie komponenty są łatwo dostępne w celach serwisowych, a prawidłowe użycie wózka gwarantuje niskie koszty eksploatacji.

Produkty oferowane przez firmę Hyster dostępne są w szerokiej sieci autoryzowanych dealerów, znajdujących się w krajach Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także obu Ameryk, Azji i Pacyfiku.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.hyster.com.

UWAGI DO WYDAWCÓW

Hyster to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do transportu materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster zapewnia, że jej produkty stanowią czołówkę w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

Odwiedź stronę www.hyster.eu

Spółka Hyster stanowi część grupy NACCO Materials Handling Group, Inc.(NMHG), zatrudniającej ok. 5000 osób na całym świecie. Siedziba grupy NMHG znajduje się w Cleveland w stanie Ohio, grupa stanowi podmiot zależny spółki NACCO Industries, Inc. (NYSE:NC).

W Polsce wyłącznym dystrybutorem ponad 140 modeli wózków widłowych HYSTER o napędzie spalinowym oraz elektrycznym i udźwigu od 1 do 50 ton jest firma Zeppelin Polska.

Zeppelin Polska Sp. z o.o., Kajetany ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, tel. (22) 566 47 00, fax (22) 566 47 36, hyster@zeppelin-polska.com, www.zeppelin-polska.com