Aby uprościć proces ładowania rol papieru na naczepy transportowe, zgodnie z zaleceniami najlepszych praktyk branżowych, Hyster Europe zoptymalizował działanie elektrycznego wózka J5.5XN6.

„Podczas transportu rol papieru, typową i najlepszą w branży praktyką jest ładowanie i ustawianie rolek wzdłuż linii środkowej naczepy ciężarówki w jednym szeregu tak, aby równomiernie rozłożyć ciężar i poprawić stabilność ładunku podczas przewozu”, mówi Josie Burrell, Dyrektor ds. zastosowań przemysłowych w Hyster Europe.

„Zwykle załadunek rol na naczepę wymaga użycia 7-tonowego wózka podnośnikowego z oprzyrządowaniem dystansowym zwiększającym wysięg ponad platformę naczepy, co umożliwia prawidłowe ułożenia roli papieru” -kontynuuje. „Jednak wózek podnośnikowy Hyster®J5.5XN6 z opcją pochyłu karetki wózka i uchwytem zaciskowym roli sprawia, że operację można wykonywać za pomocą wózka o udźwigu 5,5 tony.
”Konstrukcja elektrycznego wózka Hyster®J5.5XN6 zwiększa jego możliwości podczas wykonywania trudnych operacji przeładunku rol papieru w sposób bardziej efektywny niż użycie wózka o większym udźwigu. Dodatkowo, uchylna karetka zwiększa zasięg wideł o 250 mm na wysokości platformy naczepy, zapewniając wydajny załadunek rol papieru oraz ich ustawienie we właściwej pozycji.Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia drogich rol papieru, przy pełnym wysunięciu masztu, uchylna karetka Hyster®ustawia uchwyt zaciskowy roli z powrotem w położeniu poziomym. To,w połączeniu ze stabilnością która zapewnia wydłużony środek ładunku, pomaga ułożyć role papieru płasko, zmniejszając uszkodzenie krawędzi rolki.
Zawór zapobiegający luzowaniu łańcucha pomaga również uniknąć uszkodzeń warstwy osłonowej roli. Po ułożeniu zaciśniętej w uchwycie roli i rozpoczęciu opuszczania masztu, funkcja ta zapobiega utracie napięcia łańcucha masztu. Dlatego, gdy ramiona uchwytu zostają rozwarte, nie ślizgają się i nie uszkadzają warstwy osłonowej roli. „Właściwy wybór osprzętu ma kluczowe znaczenie zarówno dla wydajności, jak i zapobiegania powstawaniu szkód w operacjach przeładunkowych rol papieru”, mówi Josie. „Istnieje jednak wiele dodatkowych opcji i ulepszeń, które również mogą okazać się pomocne.
”Dotyczy to również dodatkowego wyposażenia związanego z ochroną środowiska, czyli na przykład dolnej miski ochronnej, gumowych osłon na siłowniki przechyłu masztu i szczelnej obudowy wałka napędowego, zapobiegającej przenikaniu pyłów. Dostępne są również kamery zwiększające dokładność operatora, systemy wykrywania innych wózków, obiektów i pieszych oraz systemy telematyki Hyster®Tracker do zarządzania flotą.Zwinny elektryczny wózek podnośnikowy Hyster®J5.5XN6, dzięki zwartej konstrukcji i osi zerowego promienia skrętu (ZTR), zapewnia również oszczędność przestrzeni, co ułatwia manewrowanie zarówno w magazynie, jak i na rampie załadowczej.
Wózek jest jednocześnie na tyle wytrzymały na warunki atmosferyczne, że może być użytkowany na zewnątrz niezależnie od pogody.„Firmy działające w łańcuchu dostaw branży papierniczej często chcą zmniejszyć swój ślad węglowy”, mówi Josie. „Ten elektryczny wózek podnośnikowy oferuje zerową emisję spalin oraz opcję trybu niskiego zużycia energii, zapewniając rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ale bez kompromisów w zakresie wydajności”.Podobnie jak wszystkie pozostałe wózki podnośnikowe Hyster®oraz oferowany sprzęt magazynowy, wózek Hyster®J5.5XN6 zapewnia niskie koszty eksploatacji, długie okresy międzyprzeglądowe, łatwą obsługę serwisową oraz zasilany prądem przemiennym, bezobsługowy układ trakcji i unoszenia. Firmy z całego świata, działające w branży papierniczej otrzymują wsparcie techniczne i serwisowe od lokalnych dystrybutorów Hyster.