Nowy solidny wózek paletowy firmy Hyster

Firma Hyster wprowadziła na rynek nowy, super solidny prowadzony wózek paletowy, otwierając tym samym kolejny rozdział w historii przedsiębiorstwa. Marka poszerza swoje możliwości oraz ofertę produktową, proponując różnorodną gamę maszyn do wymagających zastosowań wewnątrz budynku.

Inteligentne kryteria projektowe nowej serii prowadzonych wózków paletowych Hyster® P1.6-2.2 sprawiają, że wózki gwarantują niezawodność, wytrzymałość i niskie koszty eksploatacji.

 

Do użytku w trudnych warunkach
Nowa seria Hyster® P obejmuje modele o udźwigu 1,6, 1,8, 2,0 i 2,2 tony, przeznaczone do zastosowań na różnych etapach łańcucha dostaw, w tym do transportu i logistyki na lądzie, morzu i w powietrzu, dystrybucji pierwotnej i wtórnej, wsparcia produkcji, do użytku w punktach sprzedaży hurtowej i detalicznej oraz świadczenia usług dostawczych do domu.

Celem założeń projektowych tego nowego wózka paletowego było zapewnienie wartości dla klienta w pięciu kluczowych obszarach: niezawodności, wydajności, ergonomii, niskich kosztów posiadania i łatwości serwisowania. Obszary te stanowią podstawę filozofii projektowej wszystkich serii Hyster. – Nowy prowadzony wózek Hyster P1.6-2.2 to bardzo wytrzymała maszyna, która zajęła należne jej miejsce obok innych produktów magazynowych Hyster, takich jak wózek wysokiego składowania czy wózek do bardzo wąskich korytarzy – mówi Kate Pointeau, kierownik ds. marki w firmie Hyster.

Niezrównana wytrzymałość
Produkt ten wyposażono w reprezentacyjne dla firmy Hyster podzespoły, dzięki czemu cechuje go niezrównana wytrzymałość i niezawodność, połączona z inteligentnymi cechami, ułatwiającymi obsługę, nawet w najbardziej wymagających i intensywnych warunkach.
W nowym produkcie użyto przystosowaną do dużych obciążeń, stalową ramę napędu, ze spawaną tylną płytą o grubości 10 mm, solidne korpusy wideł, solidny system unoszenia wideł i drążek skrętny, które sprawiają, że konstrukcja wózka jest bardziej stabilna i odporna na zużycie i tarcie. Pokrywa P1.6-2.2 jest wykonana z trwałego, zaawansowanego technologicznie, termoplastycznego elastomeru, który jest elastyczny i odporny na odpryskiwanie i rdzę.

Pomimo tak solidnej konstrukcji, testy wykazują, że nowy P1.6-2.2 zużywa 7% mniej energii niż jego poprzednik, a podczas rozładunku naczep jest o 11% bardziej wydajny.

System Hyster Intelligent Lift™

Nowa seria oferuje wiele ekscytujących cech, zwiększających wydajność pracy operatora w magazynach o wysokiej przepustowości. W odpowiedzi na opinie rynkowe, do serii P1.6-2.2, firma Hyster wprowadziła ekskluzywną opcjonalną cechę konstrukcyjną, jaką jest nowy system Hyster Intelligent Lift™: za jednym przyciskiem, paleta jest podnoszona na maksymalną wysokość wideł, bez przerywania jazdy. – Najlepsi operatorzy potrafią podnieść paletę jednym płynnym ruchem, nasze oprogramowanie naśladuje ten styl jazdy – wyjaśnia Kate Pointeau. – To naprawdę inteligentne rozwiązanie.

System Hyster Intelligent Slow Down™
Opcjonalna funkcja inteligentnego zwalniania Hyster Intelligent Slow Down™ redukuje prędkość maksymalną w momencie osiągnięcia przez wózek kąta skrętu
30°.
– Redukcja prędkości na zakrętach, którą zapewnia system Hyster Intelligent Slow Down zwiększa stabilność ładunku, zapewniając operatorowi pewność i szybkość przewożenia, w szczególności na zatłoczonych powierzchniach i ograniczonych przestrzeniach.

Doskonałe sterowanie
Widoczność ładunku jest ważnym aspektem sterowania podczas obsługi. Krótszy, zamontowany w środkowej części uchwyt sprawia, że operator znajduje się bliżej wózka i ma doskonałą widoczność na ładunek oraz szczyt wideł podczas nadziewania palet. Uchwyt jest regulowany, zależnie od potrzeb danego operatora.
Przycisk funkcji pełzania, który zwalania prędkość jazdy wózka, zapewniając mu lepsze możliwości sterowania, można wybrać bez zatrzymywania pojazdu. Samonastawne koła po obu stronach zespołu napędowego zapewniają 5-punktowy kontakt z podłożem, przyczyniając się do lepszej stabilności wózka.

Opcje dopasowane do zastosowań
Jako opcja w modelach P1.8-2.2 dostępna jest boczna wymiana akumulatora; funkcja ta sprawia, że wymiana akumulatora jest szybkim zabiegiem, usprawniającym obsługę w bardziej intensywnych warunkach pracy.

Dodatkowymi przydatnymi cechami są znaczniki na widłach, do prowadzenia operatora podczas wkładania wideł w 800-mm europalety, a także opcjonalny alarm cofania. Opcjonalny czujnik przerywania podnoszenia wyłącza obwód hydrauliczny przy całkowitym podniesieniu wideł, co pomaga zaoszczędzić energię i zredukować poziom hałasu. W miejscach pracy, gdzie wózek jest obsługiwany przez wielu operatorów, przydatną funkcją może być zabezpieczenie dostępu za pomocą hasła oraz inne rozwiązania do zarządzania całą flotą, obsługiwane przez bezprzewodowy system dostępu Hyster® Tracker.

Niskie koszty eksploatacji
Wiele cech nowych wózków paletowych Hyster wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Doskonałe serwisowanie, zawdzięczane łatwo dostępnym podzespołom o inteligentnej budowie, a także wyświetlacz pokazujący diagnostyczne kody serwisowe, pomagają zminimalizować czasy przestojów spowodowane rutynowym serwisowaniem. Niezawodna obsługa wózka jest możliwa dzięki sieci komunikacyjnej CANbus, wykorzystywanej do sterowania systemów elektronicznych pojazdu.
Opcjonalny czujnik przerywania podnoszenia zmniejsza zużycie układu hydraulicznego przy pełnej wysokości podnoszenia, przyczyniając się do redukcji
kosztów eksploatacyjnych.

Odporny od zewnątrz. Inteligenty wewnątrz.
Tak jak w przypadku wszystkich produktów Hyster, nowy prowadzony wózek paletowy poddano badaniom w ekstremalnych warunkach. – W czasie testów,
modele nowego wózka paletowego odbyły ponad 200 000 bezawaryjnych cykli przy maksymalnym udźwigu, przewożąc 450 milionów kilogramów ładunków – dodaje Kate Pointeau.

Nowe wózki nadają się do większości zastosowań, łącznie z najtrudniejszymi i najbardziej intensywnymi warunkami roboczymi w czasie długich zmian pracy, przy maksymalnym udźwigu. Hyster uzupełnił nową serię alternatywną ofertą paletowych wózków prowadzonych do mniej intensywnych zastosowań o różnorodnych wymaganiach, która obejmuje serię kompaktowych i superkompaktowych wózków paletowych do obsługi pieszej.

– Przeznaczona do ciężkiej pracy i generująca niskie koszty eksploatacji nowa seria Hyster P to skuteczne połączenie technologii, innowacji, jakości i wytrzymałości, którego konstrukcja oparta jest na „prawdziwym DNA“ firmy Hyster – twierdzi Kate Pointeau. – Wózki te są solidne na zewnątrz, a inteligentne w środku.
Dzięki wsparciu globalnej sieci lokalnych partnerów dystrybucyjnych, firma Hyster jest jedynym producentem, będącym w stanie zaoferować pełne spektrum ciężkich wózków do zastosowań z zakresu od magazynów do obsługi kontenerów.  Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hyster.eu.

KONIEC – 859 słów

UWAGI DLA REDAKTORÓW
Hyster® to jedna z wiodących światowych marek sprzętu do przeładunku materiałów. Produkty marki Hyster obejmują ponad 140 modeli wózków widłowych z przeciwwagą i urządzeń magazynowych i do transportu opakowań. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster® zapewnia, że jej produkty stanowią czołowe rozwiązania w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.
Hyster Company (www.hyster.com) znanym na całym świecie projektantem i producentem wózków widłowych i stanowi część NACCO Materials Handling Group, Inc.(NMHG), będąc spółką zależną, w całości stanowiącą własność Hyster-Yale Materials Handling, Inc. (NYSE:HY).  Hyster-Yale Materials Handling, Inc., wraz ze spółkami zależnymi, ma siedzibę w Cleveland w stanie Ohio i zatrudnia około 5 400 osób na całym świecie.

HYSTER  i FORTENS są zarejestrowanymi znakami towarowymi w Unii Europejskiej oraz w niektórych innych krajach. MONOTROL jest zarejestrowanym znakiem towarowym, zaś
DURAMATCH i  są znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych oraz w niektórych innych krajach.

Wyłącznym, dystrybutorem wózków widłowych Hyster w Polsce jest firma ZEPPELIN POLSKA Sp. z o.o. Więcej infromacji: www.zeppelin-polska.com.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hyster.eu. Wydano w imieniu Hyster Europe: MOLOKINI MARKETING LTD

Kontakt prasowy/reklamowy: Nik Webb,  Tel: +44 (0) 1903 207408 nik@molokini.co.uk | www.molokini.co.uk