Firma Hyster ogłosiła unowocześnienie swojego popularnego wózka wysokiego składowania Matrix, dzięki czemu nowe pojazdy będą miały lepszą wydajność oraz niższe koszty eksploatacji.

W ramach nowego etapu modernizacji swoich produktów, firma Hyster ogłosiła wprowadzenie zmian do serii produkowanych przez nią wózków wysokiego składowania Matrix, dzięki czemu możliwe będzie zoptymalizowanie ich wydajności w trakcie wykonywania wielu różnych operacji magazynowych, w szczególności w branży o intensywnych działaniach logistycznych i FMCG.

„Zajęliśmy się udoskonaleniem świetnie sprzedających się wózków serii Matrix tak, aby operatorzy rzeczywiście dostrzegli wprowadzane ulepszenia”, wyjaśnia Robert O’Donoghue, kierownik ds. strategii produktów w Hyster.

Firma Hyster zwiększyła wydajność wózka wysokiego składowania Matrix poprzez zwiększenie maksymalnej prędkości jazdy o 8%. Dzięki zapewnieniu takiej samej prędkości jazdy w stanie obciążonym i bez obciążenia, firma Hyster zapewniła możliwość szybszego przejazdu, szczególnie na dłuższych odcinkach dzięki czemu udało się ograniczyć koszty eksploatacyjne. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu wydajnej technologii zasilania AC w układzie napędowym, pompach i silnikach sterujących.

Inteligentna konstrukcja pojazdów Hyster zapewnia łatwość sterowania, dzięki czemu poruszanie się nawet w wąskich nawach jest bardzo proste. Wózki posiadają progresywne sterowanie 180° lub 360°, mają duży moment obrotowy przyśpieszenia i hamowania, pozwalają na płynną zmianę kierunku jazdy i automatyczną redukcję prędkości w czasie pokonywania ostrych zakrętów. Precyzyjne elementy sterownicze obsługiwane koniuszkami palców pozwalają podnieść ładunek i płynnie złożyć ciężką paletę na wysokim regale. Progresywna regulacja prędkości pozwala optymalnie wykorzystać moc (dostępne są cztery różne tryby mocy/wydajności).

Firma Hyster zmieniła również konstrukcję osłony górnej, aby poprawić widoczność końca wideł, co jest szczególnie istotne podczas odkładania lub zdejmowania palet z wysokich regałów, co dodatkowo skraca czas operacji i pozwala ograniczyć uszkodzenia przenoszonych ładunków.

„Widoczność jest głównym czynnikiem wpływającym na postrzeganie sprzętu magazynowego przez operatora i jest to często podkreślane podczas rozmów z naszymi klientami końcowymi, więc musieliśmy poprawić ten element podczas aktualnie prowadzonej modernizacji naszych produktów” – mówi Robert.

Wózki serii Matrix o udźwigu w zakresie 1400 – 2500 kg posiadają również nowy fotel, który znacznie redukuje poziom wibracji oddziałujących na całe ciało dzięki zawieszeniu mechanicznemu, amortyzatorowi i wbudowanemu podparciu lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Pokrętło regulacji obciążenia umożliwia szybkie dostosowanie siedzenia do wagi użytkowników w zakresie od 45 do 170 kg. Ponadto, siedzenie wyposażone zostało w oparcie z regulacją kąta nachylenia w zakresie od -5 do 30 stopni.

„Komfort pracy operatora odgrywa dużą rolę w osiągnięciu optymalnej wydajności pracy w ciągu zmiany”, dodaje Robert, wyjaśniając, że dostępny jest również fotel z pełnym zawieszeniem z pokrowcem z tkaniny lub winylu, a do pracy w chłodniach – dostępne są fotele z podgrzewaniem.

Firma Hyster wprowadziła również szereg dodatkowych opcji wysokości masztu dla operacji wymagających podniesienia ładunku na wyższą wysokość, przy jednoczesnym utrzymaniu doskonałej widoczności masztu. Wózki Hyster Matrix posiadają jedne z najbardziej wytrzymałych i trwałych masztów, które umożliwiają precyzyjne podnoszenie ciężkich palet na wysokość do 12 metrów.

Kolejne modyfikacje polegają na zmniejszeniu poziomu hałasu podczas jazdy, zastosowaniu antystatycznego układu trakcyjnego, koła napędowego zapewniającego przyczepność na mokrej powierzchni oraz nowych wideł o długości 800 i 1590 mm do z możliwością przechylania karetki wideł oraz przesuwu bocznego.

Wózki wysokiego składowania Hyster Matrix działają niezawodnie w trakcie wykonywania intensywnych i wymagających operacji, a jednocześnie są oszczędne w eksploatacji. Podobnie jak inne produkty Hyster, wózki Matrix są trwałe, zapewniają łatwy dostęp serwisowy oraz możliwość diagnostyki pokładowej, dzięki czemu wszelkie informacje o wymaganych czynnościach serwisowych są od razu przekazywane operatorowi. Układ hamowania regeneracyjnego powoduje rozproszenie ciepła silnika, zwiększa skuteczność hamowania oraz jeszcze bardziej zmniejsza koszty utrzymania. Standardem jest stopień ochrony IP54 przed pyłem i wodą. Zastosowanie technologii magistrali CANbus pozwoliło zmniejszyć ilość okablowania, co przyczynia się do podniesienia niezawodności wózka. W standardzie dostępne są również osłony przednich i bocznych kół podporowych, co pozwala zapobiec uszkodzeniu wózka w trakcie pracy.

Nowe wózki wysokiego składowania Hyster Matrix nadają się do zastosowania w wielu różnych operacjach i można je wyposażyć w szereg rożnych opcji i przystawek. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszych modyfikacjach produktów magazynowych firmy Hyster, odwiedź www.hyster.eu

8 modyfikacja wzkw wysokiego skadowania hyster

UWAGI DO WYDAWCÓW

Hyster należy do wiodących w skali światowej producentów maszyn do przeładunku i transportu materiałów, oferując ponad 140 modeli wózków z przeciwwagą, wózków magazynowych oraz wózków do przeładunku kontenerów. Poprzez znaczne inwestycje w badania i rozwój, firma Hyster zapewnia, że jej produkty stanowią czołówkę w segmencie sprzętu do transportu materiałów, gwarantując niezawodność i niskie koszty eksploatacji w każdych warunkach.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem ponad 140 modeli wózków widłowych HYSTER o napędzie spalinowym oraz elektrycznym i udźwigu od 1 do 50 ton jest firma Zeppelin Polska.

Zeppelin Polska Sp. z o.o., Kajetany ul. Klonowa 10, 05-830 Nadarzyn, tel. (22) 566 47 00, fax (22) 566 47 36, hyster@zeppelin-polska.com, www.zeppelin-polska.com