FIRMA HYSTER OPRACOWUJE ROZWIĄZANIA DLA ZAOSZCZĘDZENIA PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ

W świetle rosnącego zapotrzebowania przestrzeń magazynowa staje się coraz bardziej niewystarczająca. Jednym z powodów takiego stanu jest stały wzrost sprzedaży online. Portal Statista prognozuje, że same przychody z transakcji B2B będą rosły od kwoty ponad 40 miliardów euro w roku 2018 do około 46 miliardów euro w danym roku. Rozwiązania dla zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej oferowane przez firmę Hyster mogą wspomóc w procesie wykorzystania każdego metra kwadratowego dostępnej przestrzeni wewnątrz magazynu.

Już na początku lat 70. XX wieku konstrukcja magazynów wysokiego składowania doprowadziła do opracowania specjalnych wózków jezdniowych podnośnikowych dla wąskich korytarzy roboczych, które to wózki miały pomóc firmom w procesie optymalizacji przestrzeni magazynowej. Dziś, w związku ze stale rosnącym rynkiem zakupów online, wiele firm jest zmuszonych do zwiększania swojej przestrzeni magazynowej przy niezmienionym układzie magazynu.

Optymalizacja dostępnej przestrzeni

„Standardowy wózek jezdniowy z przeciwwagą może wymagać nieco więcej niż 50 procent dostępnej przestrzeni podłogowej dla manewrowania w magazynach”, powiedział pan Jürgen Emmenegger, specjalista ds. systemów magazynowych w firmie Hyster Europe. „Dlatego też zastosowanie wózków jezdniowych dla wąskich korytarzy roboczych lub magazynów o wyższych regałach może okazać się najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.”

Wózki VNA i wózki jezdniowe wysokiego składowania firmy Hyster® wykorzystywane w supermarketach i sklepach detalicznych są szczególnie dobrze dopasowanymi rozwiązaniami dla transportu i magazynowania ładunków w przypadku wąskich korytarzy roboczych.

Rozwiązania w postaci wyposażenia magazynowego dla zapewnienia wydajnej pracy

W zależności od modelu, wydajne wózki serii Hyster® C1.0-1.5 dla wąskich korytarzy roboczych mogę unosić ładunki o masie maksymalnej 1500 kg i posiadają wysokość unoszenia maks. około 17 metrów. Wózki jezdniowe są również dostosowane do transportu produktów o nieregularnych kształtach i wymiarach. „Oferujemy, na przykład, model wózka , który został skonfigurowany specjalnie do transportu długich i wielkogabarytowych ładunków”, powiedział pan Emmenegger. „Doposażyliśmy wózek do wąskich korytarzy roboczych w dłuższe widły, które są w stanie przenosić nietypowe ładunki o długości nawet do dwóch metrów.”

Najlepszym przykładem, w jaki sposób firma Hyster opracowuje rozwiązania logistyczne dla zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej, jest użycie wózków do wąskich korytarzy roboczych w na wpół zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania, w firmie zajmującej się logistyką wyrobów tekstylnych. W samym sercu procesu znajdują się cztery wydajne wózki do wąskich korytarzy roboczych Hyster® C1.3, które są kierowane w swoich pasach ruchu przy użyciu zaawansowanego systemu indukcyjnego. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odległości bocznych do półek do minimum, co prowadzi do zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej.

Rozwiązania dla zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej. Wózki VNA Hyster mogą operować w wąskich korytarzach roboczych z zastosowaniem systemu indukcyjnego.

Inteligentnie zaprojektowane widły na modelach danych serii wózków sprawiają, że są one jednymi z najbardziej kompaktowych i wytrzymałych wideł produkowanych seryjnie, pomagających w stabilizacji ładunku. Jeżeli widły obrotowe zostaną odchylone na boki, automatycznie otworzy się zintegrowany pantograf, tak by możliwe było manewrowanie wózkiem jezdniowym nawet w najwęższych korytarzach roboczych z zachowaniem maksymalnego luzu poprzecznego.

Magazynowanie palet na poziomie oczu

W przypadku magazynowania i wyprowadzania palet, operator posiada optymalne pole widzenia, znajdując się na tej samej wysokości co towary. Może to doprowadzić do zmniejszenia uszkodzeń i zwiększenia wydajności w porównaniu do rozwiązań, gdy operator wykonuje swoją pracę na wysokości poniżej ładunku.

System łączności CANbus i systemy kontroli temperatury producenta Hyster® minimalizują potrzeby obsługowe, wykorzystując wydajne i wytrzymałe obudowane silniki trójfazowe. Wydajne zarządzanie energią zapewnia również długotrwały czas życia produktu i niskie koszty operacyjne. Wózki do wąskich korytarzy roboczych firmy Hyster®, jak również wózki jezdniowe wysokiego składowania firmy Hyster®, są produkowane we włoskiej fabryce w miejscowości Masate koło Mediolanu.

Wózek wysokiego składowania dla ograniczonych przestrzeni magazynowych

Wózek wysokiego składowania firmy Hyster® z masztem uchylnym został oryginalnie zaprojektowany dla zastosowań handlu detalicznego i jest teraz wykorzystywany przez wiele przedsiębiorstw w magazynach produktów e-biznesowych. Dzięki wysokości unoszenia maks. 7,5 metra, małym wymiarom nadwozia i maks. udźwigowi 1400 kg, dany wózek jest idealny do przeprowadzania prac w ograniczonych przestrzeniach magazynowych. Modele R1.0E, R1.2E i R1.4E są wyposażone w maszt uchylny, dzięki któremu operator nie musi już sięgać bardzo daleko podczas układania w stosy i pobierania palet ze stelaży.

Wózki jezdniowe wysokiego składowania firmy Hyster® z masztem uchylnym są wyposażone w ten sam przedział operatora o wysokiej jakości wykończenia, co w przypadku innych wózków wysokiego składowania firmy Hyster. Przedział operatora zapewnia świetną widoczność przez maszt i jest wyposażony w osłonę sufitową. Ponadto, wózki te posiadają mnóstwo ulepszeń ergonomicznych, które zwiększają komfort operatora. Dostępne są różne opcjonalne systemy wsparcia operatora, takie jak system zarządzania flotą Hyster® Tracker oraz opcje zasilania, które mogą być indywidualnie dostosowywane by sprostać wymaganiom czasowym i załadunkowym dla zadania w postaci opcjonalnych akumulatorów o różnych wymiarach i pojemnościach.

Wydajne finansowo rozwiązania dla magazynowania w ograniczonych przestrzeniach

„Opracowaliśmy gamę kompaktowych wózków do składowania z operatorem pieszym serii S1.0E-1.2E, przeznaczonych zwłaszcza dla firm poszukujących wózka jezdniowego o dobrej manewrowości w ograniczonych przestrzeniach,” powiedział pan Emmenegger. „Wózki do składowania o udźwigu maks. 1,2 tony są odpowiednie dla codziennych operacji wewnątrz magazynu przy mniej intensywnych zastosowaniach, z zachowaniem bardzo dobrego współczynnika dobrej ceny do uzyskiwanych osiągów.”

Planowanie wspierane informatycznie dla zapewnienia optymalnej logistyki towarów

Zasadniczym warunkiem dla jak najlepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej jest wydajne planowanie. By tego dokonać firma Hyster opracowała symulacyjne narzędzie programistyczne, które jest w stanie uwzględnić ograniczenia przestrzeni oraz określić rozwiązania, które pozwolą zapewnić wymaganą wydajność w szczytowych okresach – wszystko to przy zachowaniu niskiego całkowitego kosztu własności.