Nowy wózek wysokiego składowania do pracy w chłodni firmy Hyster® podgrzewa atmosferę wśród operatorów i zapewnia ochronę podzespołom wózka przed kondensacją.

– Mroźne chłodnie należą do najbardziej wymagających środowisk magazynowych, Hyster Cold Store Reachtruck_jgłównie ze względu na zachodzące tam zjawisko kondensacji i potrzebę zapewnienia komfortu kierowcy – mówi Ron Farr, kierownik ds. rozwiązań magazynowych Hyster. – Wytrzymałe produkty Hyster odnajdują się jednak bardzo dobrze w tak ekstremalnych warunkach.

Do zastosowań w warunkach chłodniczych, w których niezbędne jest kompletnie zabudowane stanowisko operatora, Hyster stworzył nowy, całkowicie odizolowany model kabiny do serii wózków wysokiego składowania R1.4-2.5 (o standardowej szerokości).

– W stale ujemnych temperaturach roboczych sięgających -30 stopni Celsiusza, w kabinieHyster 01 wózka Hyster panuje wygodne 15 stopni – dodaje Farr, wyjaśniając, że 2 kW nagrzewnica jest zintegrowana z drzwiami kabiny, podobnie jak trzy małe nagrzewnice siatkowe z boku kabiny od strony masztu . Operator ma do wyboru pięć ustawień ogrzewania, z możliwością obsługi w jeszcze niższych temperaturach, choć przez krótszy czas.

Dla zapobiegania osadzania się szronu na szybie przedniej, w czasie częstego przemieszczania się wózka pomiędzy chłodnią a innymi pomieszczeniami, dwie z czterech opcji szyby przedniej są podgrzewane, zarówno w wersji szklanej, jak i poliwęglanowej. Dla zapewnienia możliwie największej widoczności, drzwi zostały wyposażone w szerokokątny ekran oraz poliwęglanowy, testowany na wytrzymałość daszek ochronny o grubości 9,5 mm, zapewniający operatorowi doskonałą widoczność podczas pracy przy obsłudze palet na wysokości.

Operatorzy, którzy wykonują swoje obowiązki w grubych, ocieplonych kombinezonach i rękawicach, korzystają z łatwego otwierania i zamykania drzwi, niskiego stopnia i dużej przestrzeni, fotela z pełną amortyzacją i regulowanej kolumny kierownicy. Operatorzy nie muszą marznąć przez całą zmianę roboczą, ani ubierać się w uciążliwe ubrania ochronne, mogą nawet komunikować się z innymi pracownikami bez otwierania drzwi, wykorzystując do tego celu interkom.

– Aby zapobiec narastaniu kondensacji podczas przemieszczania się w obrębie różnych Hyster Cold Store Reachtruck_astref temperaturowych, a także a by wydłużyć żywotność wózka, jego podzespoły zostały wyposażone w zabezpieczenia przed wilgocią i mrozoodporne kable – potwierdza Ron Farr i wyjaśnia, że specyfikacja łożysk, węży i łańcuchów jest także dostosowana do pracy w warunkach chłodni. – Te wózki zostały zbudowane do użytku w ekstremalnych temperaturach i spełniają swoje zadanie w szczytowej formie, w miejscu, gdzie wózki wielu innych marek zawiodły.

Wśród wózków wysokiego składowania Hyster® do użytku w chłodni wyróżnić można modele o udźwigu 1,4 – 2,5 ton, z prędkością jazdy do 14 km/h i prędkościami podnoszenia 0,8 m na sekundę. Ich obsługę wspierają funkcje takie, jak system automatycznego poziomowania i centrowania wideł, wskaźnik wysokości i laserowe pozycjonowanie ładunku (do – 20 stopni Celsiusza).

– Dla użytkowników, których obsługa wózka wiąże się z przejeżdżaniem w chłodniach przez drzwi o obniżonej framudze lub najeżdżaniem na naczepy, Hyster® oferuje wózki wysokiego składowania o obniżonej wysokości – informuje Ron Farr.

– Chłodnie są niejednokrotnie bardzo ciasne, a towary są składowane z dużą gęstością i na dużych wysokościach, dlatego też utrzymaliśmy ugięcie masztu na najniższym poziomie – wyjaśnia Farr. – Oznacza to, że wózki wysokiego składowania Hyster o mniejszym udźwigu mogą teraz manipulować ładunkami na większej wysokości, do których to operacji wybierane były wcześniej droższe wózki. Dla przykładu, 2,5-tonowy model potrafi manipulować 1-tonową paletą na wysokości 12,75 m.

Podsumowując, Ron Farr dodaje: „Prowadzimy ścisłą współpracę z klientami z magazynów chłodniczych, co pomaga nam sporządzać właściwe specyfikacje produktu, nadającego się do użytku w najbardziej intensywnych zastosowaniach chłodniczych.

Więcej informacji na stronie www.hyster.eu