Firma VBI w Weurt, w Holandii otrzymała cztery wózki widłowe oraz specjalistyczny wózek do wymiany baterii Hyster®. Są to pierwsze wózki widłowe Hyster® w Holandii wyposażone w nowy, inteligentny system bocznej wymiany baterii.

– Kiedy skończyła się umowa najmu części naszej floty wózków widłowych, przeprowadziliśmy jej przegląd – mówi Bennie Kroes, Kierownik Zakładu w VBI Wuert, dodając, że nie był zadowolony z systemu bocznej wymiany baterii w ich starych wózkach innej marki. – Zbyt często zdarzały się awarie powodujące regularnie uszkodzenia części. Na domiar złego czasami do wymiany baterii potrzebowaliśmy 2 ludzi.

Heffiq, holenderski salon dealera Hyster, okazał się jedyną firmą potrafiącą sprostać wymaganiom VBI Weurt.

– Nie tylko dali nam dobrą ofertę cenową, lecz również uważnie wysłuchali i zaproponowali rozwiązania, które naprawdę dały nową jakość naszej pracy – wyjaśnia Kroes.

Za duży udźwig

Heffiq dostarczył 4 wózki podnośnikowe Hyster® J2.5XN o udźwigu wynoszącym 2,5 tony, jak również specjalny wózek do wymiany baterii Hyster®. Wózki wykorzystywane są do załadunku materiałów izolacyjnych ze styropianu, który produkowany jest w Wuert, oraz do wewnętrznego transportu z działów produkcji do magazynów.

– Patrząc na wagę naszych ładunków – blok materiału izolacyjnego waży około 180 do 200 kg – udźwig 2,5 ton wydaje się nieco za duży. Jednak korzyść, jaką dają te wózki jest taka, że wyposażone są one w baterię zapewniającą o 20% więcej pojemności – kontynuuje Kroes.

Większa pojemność baterii (wózki wyposażone są w baterie o pojemności 775 Ah/80V) nie jest niepotrzebnym zbytkiem, jeśli weźmie się pod uwagę specyfikę zastosowania w VBI Weurt oraz fakt, że przedsiębiorstwo pracuje w systemie 2-zmianowym, 17 godzin dziennie.

– Dzięki tej baterii rzadziej wymagana jest wymiana lub ładowanie baterii, co pomaga nam zaoszczędzić czas – mówi Kroes.

Szybka, prosta i bezpieczna

Dzięki nowemu systemowi wymiany baterii VBI Weurt korzysta z dodatkowej korzyści związanej z wymianą i ładowaniem baterii. Specjalistyczny wózek do wymiany baterii zapewnia jej łatwą i szybką wymianę oraz całkowity brak konieczności wysiłku fizycznego ze strony operatora.

Liczne zalety

Nowe wózki widłowe Hyster® zostały wydzierżawione na okres 5 lat, a dzierżawa obejmuje kontrakt na pełen serwis wózków. Specjalistyczny wózek do wymiany baterii używany jest sporadycznie, dlatego konserwowany jest przez Heffiq okresowo.

– Nasz silny partner – dealer Heffiq – zawsze uważnie słucha, aby dokładnie zapoznać się z trudnościami, jakim musi stawiać czoło VBI Weurt, i zawsze potrafi dopasować wózki Hyster® tak, aby odpowiadały szczególnym wymogom klientów – mówi Karen Calver, Manager produktu w Hyster.

Od momentu rozpoczęcia użytkowania wózków, tj. 1 września 2016 r., Kierownik Zakładu Bennie Kroes odnotowuje tylko pozytywne i entuzjastyczne reakcje.

– Zauważyliśmy zmiany na lepsze nie tylko w zakresie wymiany i ładowania baterii. Również parametry trakcji i osiągi znacznie się poprawiły. Ponadto wózki są znacznie bardziej komfortowe. Jeśli pójdzie tak dalej, jest bardzo duża szansa, że wszystkie nasze pozostałe wózki wymienimy  na sprzęt Hyster® – podsumowuje.