Przepływ palet i produkty

Logistyka magazynu może być skomplikowanym przedsięwzięciem. Aby zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i ilości obsługiwanych towarów niezbędny jest dostawca ze szczególnym doświadczeniem i pełnym asortymentem produktów. 

Wspierając klientów, w dążeniu do maksymalnej wydajności, Hyster opracował unikalne urządzenie do komputerowej symulacji magazynowej. Dzięki niemu nasi specjaliści opracowują optymalne rozwiązania, dostosowane do danego planu magazynowego i ilości obsługiwanych palet, w odniesieniu do istniejących, nowych lub planowanych przestrzeni magazynowych.  W celu doboru najbardziej wydajnej floty wózków, na podstawie aktualnych lub prognozowanych potrzeb magazynowych, narzędzie to umożliwia porównanie różnych wariantów floty wózków do transportu materiałów, na podstawie symulacji działania wózków widłowych w rzeczywistych warunkach roboczych. 

Praca w magazynach często trwa 24/7 godzin, a ilość towarów jest inna każdego dnia, dlatego do klienci potrzebują niezawodnych wózków widłowych, na których będą mogli polegać przez cały dzień pracy. Wózki muszą spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa i być proste w obsłudze, a w razie awarii klient musi mieć zapewnioną możliwie szybką naprawę na miejscu. W przeciwnym wypadku ucierpi wydajność pracy i motywacja pracowników. 

Każdy wózek magazynowy Hyster posiada konstrukcję i budowę zapewniającą maksimum niezawodności, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Potężne silniki, charakteryzujące się niewielkimi wymaganiami konserwacyjnymi, oraz elektroniczny system CANbus, zapewniają niezmiennie wysokie osiągi i dużą wydajność. Ponadto wszystkie wózki magazynowe Hyster są wyposażone w solidne, wysokiej jakości podzespoły, poddawane rygorystycznym testom niezawodności, przeprowadzanym w trakcie całego procesu rozwoju produktu. Wynikiem tych działań są rzadkie konserwacje i pojazdy, charakteryzujące się dostępnością i sprawnością w każdym momencie, tj. 24 godziny na dobę.

ROZWIĄZANIA HYSTER DLA LOGISTYKI

W zależności od typu aplikacji Hyster oferuje sprawdzone rozwiązania:

Wózki paletowe

Udźwig: 1200-3000kg
Zobacz

Wózki paletowe podnoszące

Udźwig: 1000-1600kg
Zobacz

Wózki do kompletacji z niskiego poziomu

Udźwig: 1000-2500kg
Zobacz

Elektryczne wózki z przeciwwagą

Udźwig: 1300-5500kg
Zobacz

Wózki średniego i wysokiego poziomu podnoszenia do kompletacji zamówień

Udźwig: 1550-4000kg
Zobacz

Wózki wysokiego składowania

Udźwig: 1400-2500kg
Zobacz

Wózki do bardzo wąskich korytarzy (VNA)

Udźwig: 1000-1500kg
Zobacz

Wózki holownicze

Udźwig: 5000-7000kg
Zobacz

Rozwiązania wspierające prace operatora

Zobacz filmy

SERWISOWANIE

Produkty Hyster są projektowane pod kątem niewielkich wymagań serwisowych i niskich kosztów utrzymania. Wbudowane systemy diagnostyczne dają możliwość przewidywania wymagań serwisowych, a łatwy dostęp do podzespołów skraca do minimum czas niezbędny do przeprowadzenia planowych konserwacji.

Ze względu na ich wysoką wydajność i niskie wymagania konserwacyjne firma stosuje elementy takie, jak sterownik Combi Mosfet, silniki prądu przemiennego czy czujniki Halla. Wykorzystanie mniejszej liczby zużywalnych elementów i stosowanie wspólnych podzespołów w różnych seriach produktowych wózków Hyster, to kolejny element, który przyczynia się do zmniejszenia ogólnych kosztów serwisowania.

zeppelin wózki widłowe serwis

WYDAJNOŚĆ PRODUKCYJNA

Wydajność produkcyjna, tj. ilość ładunków obsługiwanych przez operatora na godzinę, to kluczowy wskaźnik pomiaru wydajności wszystkich magazynów. Hyster wspomaga zarządzających magazynami w osiąganiu wysokiej wydajności poprzez oferowanie wytrzymałych, przyjaznych użytkownikom sprzętów, zaprojektowanych pod kątem optymalnej wydajności.

Wszystkie wózki magazynowe są wyposażone łatwe w obsłudze elementy sterujące, zapewniające precyzyjne sterowanie prędkością i przyspieszeniem, wózki są także niezwykle zwrotne. W wydajnej pracy najważniejsze są wygoda i bezpieczeństwo operatora. Dlatego też, w procesie produkcji każdego wózka Hyster, potrzeby operatora to priorytet.

Wózki magazynowe Hyster charakteryzują się kompaktową konstrukcją, idealnie dostosowaną do obsługi na ograniczonych przestrzeniach; ich budowa predysponuje je do pracy przy dużych prędkościach i umożliwia duże wysokości podnoszenia.

Hyster jest dostawcą szerokiego asortymentu produktów, co sprawia, że kierownicy magazynów mogą zawsze liczyć na wybór najbardziej wydajnych rozwiązań, dopasowanych do różnego rodzaju zastosowań.
Klient detaliczny potrzebuje elastycznego rozwiązania, aby móc wprowadzić system zróżnicowanego przepływu palet w ciągu roku, z największą liczbą obsługiwanych palet w okresie pików. Głównymi wózkami widłowymi floty magazynowej powinien być sprzęt zapewniający utrzymanie wydajności, elastyczności i niezawodności w okresach najbardziej wzmożonej pracy. Idealnym rozwiązaniem w okresie pików, nie rzadko dla takich klientów jest wynajem krótkoterminowy.

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Dla użytkowników magazynu najbardziej krytycznym czynnikiem kosztowym jest całkowity koszt posiadania sprzętu. Początkowa cena zakupu wózka jest ważna, ale stanowi jedynie jeden z elementów kosztowych, które dyrektor finansowy musi brać pod uwagę. Koszty wymienione poniżej dotyczą zakupu wózków oraz kosztów z tytułu oddzielnych umów serwisowych. Dyrektor finansowy może zdecydować się na ujęcie w miesięcznych kosztach umów wynajmu, obejmujących pełen serwis.

ERGONOMIA

Ergonomia – Ergonomia ma duży wpływ na wydajność pracy operatora. Współpracując ze światowej sławy instytutami naukowymi, inżynierowie projektowi firmy Hyster skupiają się na 3 kluczowych obszarach.
Wygoda – ustawienie przycisków sterujących oraz fotela/platformy zapewnia każdemu kierowcy – bez względu na jego budowę – komfort pracy podczas całej zmiany.
Minimalizacja zmęczenia – stopnie we wszystkich wózkach Hyster są umieszczone na optymalnej wysokości, ułatwiając łatwe wsiadanie/ wysiadanie oraz obszerną przestrzeń na nogi i stopy.
Optymalizacja widoczności – wszystkie maszty firmy Hyster są zaprojektowane w sposób zapewniający maksymalną widoczność i redukcję napięcia karku.
Możliwość regulacji parametrów pozwala na dopasowanie osiągów wózka do umiejętności i doświadczenia operatora lub wymogów danego zastosowania.
Operatorzy wózków widłowych, to dziś często osoby, które doświadczenie zdobywały pracując w różnych magazynach. Wózek widłowy jest dla nich jak samochód służbowy. Muszą obsługiwać go z przyjemnością, a on sam zapewnić wygodę podczas całej zmiany w pracy.

DZIAŁ INŻYNIERYJNY DS. PROJEKTÓW SPECJALNYCH (SPED)

Chociaż firma Hyster oferuje pełną gamę produktów, to jednak zdarza się, że klienci potrzebują czasami niestandardowych rozwiązań.
Dział inżynieryjny ds. projektów specjalnych (SPED) uzupełnia duże portfolio produktów standardowych, współpracując ściśle z klientem nad konstrukcją i budową rozwiązań unikalnych, przeznaczonych do zastosowań specjalnych. Zespół stworzył szereg wózków specjalistycznych dla swoich głównych klientów.
Wśród nich znajdują się np. wózek do transportu klatek na potrzeby jednego z krajowych operatorów pocztowych, skonstruowany na bazie standardowego wózka do kompletacji zamówień, lub specjalnie dostosowany wózek typu VNA do przeładunku mebli, opracowany dla jednego z głównych sprzedawców detalicznych.

SERWISOWANIE I ZASIĘG GLOBALNY

Zatrudniamy wykwalifikowanych techników, wyposażonych w zaaprobowane przez Hyster narzędzia diagnostyczne i naprawcze, z systemami do śledzenia usług serwisowych i mierzenia ich jakości. Funkcjonujemy w sposób zapewniający najwyższe standardy usług serwisowych i gwarantujący najszybsze czasy reakcji na wezwanie. Technicy mobilni mają zawsze ze sobą zapasy standardowych części zamiennych, a w razie potrzeby zamawiają części w magazynach centralnych w Polsce. 

„Mój dostawca wózków widłowych musi być wyjątkowy, zarówno w odniesieniu do produktów, jak i usług, a także zapewnić wskaźniki wydajności, które umożliwią pomiar i wykazanie wydajności produkcyjnej w danych okresach. Muszę wiedzieć, że wszystko działa sprawnie, i z zadowoleniem stwierdzam, że dobre usługi serwisowe pozwalają mi spać spokojnie.“

„Nieustannie rozmawiamy z klientami, aby móc zrozumieć ich zmieniające się potrzeby. Pozwala to nam na rozwój niezawodnych i wydajnych produktów – to cechy, których oczekują klienci. Przestrzeganie ścisłego procesu rozwoju produktu Hyster sprawia, że utrzymujemy reputację producenta wytrzymałych i wysokich jakościowo wózków.“

OBSŁUGA KLIENTA HYSTER 24/7

W dzisiejszym środowisku biznesowym magazynów i centrów logistycznych operatorzy potrzebują dostawców, którzy potrafią zrozumieć obecne i przyszłe potrzeby dotyczące działania ich zakładów.
Wraz z siecią swoich partnerów dystrybucyjnych, firma Hyster dysponuje możliwościami wsparcia intensywnych operacji magazynowych, oferując rozwiązania z wartością dodaną i niezawodne produkty, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Rozwiązania te obejmują m.in.:

Konsultacje na temat najbardziej wydajnego układu magazynu, który pozwala zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni, przepływ towarów i rentowność.

Kompleksowy asortyment produktów, dostosowany do bardzo szerokiego zakresu zastosowań magazynowych.

Porady ekspertów dotyczące odpowiedniego doboru kombinacji sprzętów, który pomoże zwiększyć możliwości magazynowania i przepustowość, a także zminimalizować koszty utrzymania floty.

Najwyższą niezawodność wózków, powiązaną z niskimi kosztami eksploatacyjnymi i eliminacją niepotrzebne zakłócenia wydajnej pracy.

Wyposażenie wózków, które dba o komfort i dobre samopoczucie każdego operatora, zapewniając optymalną wydajność jego pracy.

Wysoce innowacyjne, efektywne kosztowo i sprawdzone rozwiązania technologiczne, zapewniające każdemu klientowi przewagę konkurencyjną na rynku.

Masz pytania? Napisz do nas


  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  Wypełniając niniejszy formularz, zgadzam się na wykorzystywanie podanych przeze mnie danych osobowych firmie Zeppelin Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kajetanach, gmina Nadarzyn (05-830), przy ul. Klonowej 10, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy KRS o numerze 0000148847, NIP 5213224223, REGON: 015292070, (zwanym dalej "Zeppelin"),w celu prowadzenia ankiet i statystyk handlowych, wysyłania wiadomości biznesowych i zaproszeń na imprezy organizowane przez Zeppelin, w tym wysyłania wiadomości handlowych drogą elektroniczną.

  Podanie danych osobowych jest przeze mnie dobrowolne. Podstawą prawną przetwarzania jest moja zgoda. Odbiorcami danych mogą być np. Podmioty zajmujące się obsługą informatyczną administratora danych. Mam prawo wycofania mojej zgody w dowolnym momencie. Moje dane osobowe będą przetwarzane do momentu odwołania mojej zgody.

  Mam prawo żądania od Zeppelin dostępu do moich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia swoich danych. Mam także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Zaznaczając odpowiednie pola poniżej wyrażam także zgodę na:

  Otrzymywanie od spółki Zeppelin informacji o jej nowych usługach, informacji produktowych i marketingowych drogą: