Zeppelin Polska jest autoryzowanym dealerem produktów Manitou Polska, począwszy od ładowarek przegubowych, ładowarek teleskopowych, wózków ciężki i wózków widłowych podwieszanych. Wspólnie z przedstawicielem Manitou Polska Sebastianem Borkowskim – odpowiedzialnym za ten produkt w Polsce i Europie Centralnej, przybliżymy Wam produkt, a na filmie możecie zobaczyć go w praktyce.

Firma Manitou to 60 lat historii produkcji maszyn, 40 lat doświadczenia w zastosowaniu teleskopów, 25 lat produkcji podwieszanych wózków widłowych. Podwieszany wózek widłowy jest doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić czas i zoptymalizować pracę kierowcy/operatora. Dzięki jego zastosowaniu nie ma konieczności oczekiwania na zewnętrznego operatora, w celu rozładowania samochodu ciężarowego. Właściwości trakcyjne natomiast podwieszanego wózka widłowego, pozwalają dowieźć towar jak najbliżej miejsca docelowego.

Wózek podwieszany TMT27P, jest produktem dedykowanym do pracy w drobiarstwie. Od zwykłego podwieszanego wózka widłowego odróżnia go zestaw niebieskich świateł, specjalny układ chłodzenia oraz długie 2 metrowe widły do transportu klatek drobiu. Unikalnym rozwiązaniem Manitou TMT jest teleskop, dzięki zastosowaniu którego mamy doskonałą widoczność do przodu, co ułatwia podejmowanie ładunku. Dzięki zastosowaniu teleskopu wózek ten posiada bezkonkurencyjne udźwigi, natomiast dzięki łączeniu ruchów hydraulicznych, praca może być szybsza i efektywniejsza.

Ergonomia użytkowania Manitou TMT27P, zwiększona jest dzięki zastosowaniu dźwigni hydraulicznej z przełącznikiem FNF, dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD na desce rozdzielczej. Dodatkowym atutem Manitou TMT, jest duża ilość miejsca w środku wózka. Wszystkie podwieszane wózki widłowe dzięki hydromotorom, po zdjęciu nogi z gazu zatrzymują się, ponadto tylko wózki podwieszane Manitou mają hamulec, dzięki któremu można natychmiastowo zatrzymać maszynę, w sytuacjach awaryjnych. Ze względów bezpieczeństwa Manitou TMT27P, wyposażony jest również w czujnik przeciążeniowy, dzięki któremu minimalizujemy ryzyko przewrócenia się wózka widłowego. Najwyższy prześwit, bezkonkurencyjne właściwości terenowe, zastosowanie hydraulicznej blokady mechanizmu różnicowego, sprawiają, że Manitou doskonale radzi sobie na niestabilnym podłożu.

Wybór Manitou TMT, to również oszczędność serwisowa. Zamknięta rama, zastosowanie teleskopu i ograniczona ilość wystających na zewnątrz, narażonych na uszkodzenia elementów, sprawiają, że oszczędzamy czas na codzienną konserwację i serwis. Najwyższa produktywność, wyjątkowe właściwości terenowe, udźwig wraz z ograniczonymi kosztami serwisu, sprawiają że Manitou TMT27P, to najlepszy wybór dla producentów drobiu.

„Zeppelin Polska prowadzi działalność od ponad 25 lat, w naszej ofercie znajdują się wózki widłowe Hyster, żurawie i dźwigi Grove, specjalistyczne wózki Meclift, pojazdy elektryczne Goupil i oczywiście maszyny Manitou. Z Manitou Polska, współpracujemy od 2003 roku, w zakresie sprzedaży, wynajmu i serwisu maszyn wózków widłowych  podwieszanych i terenowych Manitou. Bardzo duży nacisk kładziemy na serwis, posiadamy rozbudowaną sieć, w całej Polsce i 7 oddziałów dlatego jesteśmy godnym zaufania partnerem, mogącym szybko reagować na potrzeby klientów” – mówi Marek Przystał Dyrektor sprzedaży w Zeppelin Polska.

W przedstawionym filmie, pokazujemy dwa zakłady ubojni drobiu, gdzie zastosowane są podwieszane wózki widłowe Manitou Polska, dostarczone przez Zeppelin Polska, objęte również opieką serwisową.

„Firma RSP „Nowość”, powstała w 1951 roku, natomiast nowa ubojnia powstała w 2009r, zakład przeszedł modernizację, ubijanych jest 80 tysięcy sztuk, a docelowo przewidziany ubój to 120 tysięcy sztuk. Wózki Manitou wybraliśmy dlatego, że są mało awaryjne i dość łatwe w obsłudze. Kierowcom łatwo jest się przyzwyczaić do specyfiki pracy tych wózków. Posiadamy również prostą w obsłudze i  wygodną w serwisowaniu ładowarkę czołową Manitou MLT 732. – mówi przedstawiciel firmy Piotr Kempka.

Zakład przemysłu mięsnego „Dróbaleks”, w obecnym kształcie powstał w 1996, zajmujemy się głównie ubojem drobiu, jak również produkcją wędlin i innych wyrobów garmażeryjnych. W tej chwili zakład skupia się, w głównej mierze na zwiększeniu swojej produkcji, jak również na rozwoju sieci sklepów zakładowych. – mówi Kamil Śmieszny. 

W chwili obecnej w Zakładzie jeździ 5 wózków widłowych Manitou TMT27P i dwie ładowarki teleskopowe MLT630. Współpraca na poziomie sprzedaży i serwisu układa się bardzo dobrze, a nawet jeśli pojawiły się jakiekolwiek problemy, szybko udaje się je rozwiązać – Marcin Świątkowski

Wózki podwieszane Manitou mogą być prawdziwym atutem dla Twojej floty samochodowej. Proste w obsłudze, a jednocześnie w pełni bezpieczne podczas przewożenia, montażu i demontażu. Podwieszany z tyłu ciężarówki wózek teleskopowy TMT lub masztowy TMM, dostępny zawsze pod ręką, to jeszcze większa wydajność i konkurencyjność
Twojej floty. W ciągu minuty wózek jest gotowy do rozładunku i załadunku wszelkiego typu towarów. Bez wysiłku
operator może zamontować wózek z powrotem, by sprawnie podejść do kolejnego zlecenia.