SCHEUERLE rozszerzyła serię SPMT PowerHoss o wersję sześcioosiową o szerokości 3.000 mm. Te moduły transportowe oferują teraz do 330 ton ładowności na jednostkę i mogą być stosowane również w kombinacji pojazdów, aby komfortowo realizować najtrudniejsze zadania w intralogistyce. Moduły SPMT PowerHoss 330 są gotowe do natychmiastowego użycia i oferują nawet o 40 procent większą stabilność niż porównywalne produkty.

SCHEUERLE, spółka córka grupy Transporter Industry International (TII Group) należącej do rodziny przedsiębiorców Rettenmaier z Heilbronn, oferowała do tej pory moduły SPMT PowerHoss z dwiema i czterema osiami, teraz jednak serię uzupełnia wersja z sześcioma osiami. Podczas gdy wersje dwu- i czteroosiowe oferują odpowiednio do 85 i 174,9 ton ładowności na moduł, pojazd sześcioosiowy mieści do 330 ton ładunku. Ponadto poszczególne moduły SCHEUERLE SPMT PowerHoss mogą być w nieskomplikowany sposób, zgodnie z zasadą plug-and-play, obsługiwane mechanicznie lub elektronicznie w trybie luźnego sprzężenia, jak również sprzęgane ze sobą poprzecznie lub wzdłuż, aby sprostać jeszcze wyższym wymaganiom dotyczącym obciążenia użytkowego. W ten sposób zespół pojazdów złożony z czterech SPMT PowerHoss 330s może przemieszczać ładunki o masie jednostkowej do 1.320 ton.

Dzięki inteligentnej konstrukcji jest on gotowy do natychmiastowego użycia i jest wyjątkowo bezpieczny.

Dzięki jednostce napędowej PPU (Power Pack Unit) zintegrowanej z platformą transportową, SPMT PowerHoss może być natychmiast użyty, a operator potrzebuje jedynie krótkiego instruktażu. Dzięki szerokości 3.000 milimetrów moduły PowerHoss 330 oferują ponadto o 40 procent większą stabilność niż porównywalne rozwiązania innych producentów o szerokości kontenera.

Zwrotny uniwersalny transporter do pracy na zewnątrz i w budynkach

Bardzo zwrotny i uniwersalny transporter do prac intralogistycznych jest nie tylko łatwy i bezpieczny w obsłudze, ale może być również stosowany na różnych powierzchniach zarówno na zewnątrz, jak i w halach produkcyjnych, niezależnie od tego, czy nawierzchnia drogi jest wykonana ze żwiru, asfaltu, betonu czy podobnych materiałów. Z tego powodu, a także dzięki wysokiemu stopniowi kompensacji osi w wahadłowym wózku osiowym, podczas transportu z budynku na otwartą przestrzeń nie jest wymagany przeładunek. W ten sposób samojezdne jednostki SPMT PowerHoss są specjalistami od wszystkich zadań transportowych w intralogistyce. Są one przeznaczone do stosowania w stoczniach, przemyśle budowlanym, elektrowniach, górnictwie, przemyśle stalowym i petrochemicznym.

Sprawdzona i wysoce funkcjonalna technologia SPMT

Moduły transportowe SPMT PowerHoss bazują na sprawdzonej przez dziesięciolecia technologii serii SPMT, która posiada zalety konwencjonalnych transporterów SPMT. Zalicza się do nich solidna konstrukcja podwozia z osią wahadłową, jak również elektroniczny system wielokierunkowego kierowania z wszystkimi znanymi programami kierowania, który umożliwia bardzo precyzyjną nawigację.