Firma Meclift została założona w 1993 roku w Tampere, w Finlandii. Posiada długą historię innowacji logistycznych i wprowadziła na rynek kilka unikalnych rozwiązań.

Dzięki maszynie Meclift możesz przemieszczać ładunki bezpiecznie i bez uszkodzenia. Rozwiązania Meclift są wszechstronne, można użyć jednej maszyny do kilku zadań związanych z transportem materiałów lub zdecydować się na jedną konkretną funkcję. Przejmij całkowitą kontrolę nad swoją logistyką, za pomocą wózków Meclift i dopasowanego do swoich potrzeb osprzętu. Przy użyciu opracowanych przez nas narzędzi możliwe jest załadowanie/rozładowanie materiałów do/z kontenerów, znacznie szybciej niż przy użyciu istniejących narzędzi i maszyn. Nasze narzędzia nadają się jednak do wszelkiego rodzaju przeładunku materiałów, niezależnie od tego, czego potrzebujesz w porcie, w fabryce czy nawet w ładowni.

ROZWIĄZANIA MECLIFT DO TRANSPORTU PRĘTÓW

SKRZYNIA ZAŁADUNKOWA

Skrzynia załadunkowa Meclift, która umożliwia bezproblemową i bezpieczną obsługę prętów aluminiowych. Została zaprojektowana w sposób gwarantujący, że transportowane materiały nie będą miały żadnych zagięć i zarysowań. Szeroka gama dostępnych wymiarów gwarantuje, że każdy klient może wybrać rozwiązanie, które najlepiej pasuje do jego środowiska pracy. Skrzynia załadunkowa jest inteligentną innowacją, która ma kilka patentów na całym świecie.

ROZWIĄZANIA MECLIFT DLA ZWOJÓW

STALOWE ZWOJE

Wózek widłowy Meclift o zmiennym wysięgu, z osprzętem typu trzpień, to doskonałe połączenie podczas pracy z kręgami stalowymi. Dzięki regulowanemu osprzętowi można wydajnie obsługiwać zwoje o różnych rozmiarach. Dzięki kompaktowym rozmiarom, możliwy jest wjazd maszyny razem z ładunkiem do kontenera. Wymiary trzpienia dostosowujemy do potrzeb klienta. Dzięki wykorzystaniu wysięgu 2.500 mm możliwy jest również załadunek kontenera z zewnątrz. Pozycjonowanie ładunku jest ułatwione dzięki funkcji przesuwu bocznego.

CHWYTAK DO ZWOJÓW

Dzięki zwinności, unikalnej konstrukcji chwytaka oraz doskonałej zdolności do sięgania wózków MecLift o zmiennym wysięgu, otrzymujesz wydajne i bezpieczne rozwiązanie do różnych zadań związanych z przeładunkiem towarów. Wózki widłowe MecLift o zmiennym wysięgu wyposażone w chwytak do zwojów, mogą być również używane do załadunku i rozładunku kontenerów lub przyczep. Ponieważ warunki pracy różnią się w zależności od lokalizacji, coś nie pasuje, mogą być dopasowane i dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. W komplecie znajduje się specjalny stojak do celów magazynowych.

HAK TYPU C-HOOK

Przejmij całkowitą kontrolę nad zwojami. C-hook od Meclift, to nasza najnowsza innowacja dla przemysłu stalowego. Jest wyposażony w hydrauliczny układ obrotu o 360° i 64°nachylenie. Dzięki obrotowi 360° operator może precyzyjnie i bezpiecznie pozycjonować zwoje, na przykład do ciężarówki, otwartego wagonu lub wewnątrz statku.

ROZWIĄZANIA MECLIFT DO BLACH I RUR METALOWYCH

TRAWARSA DO DŁUGICH ŁADUNKÓW

Trawersy są specjalnie zaprojektowane do przenoszenia bardzo długich przedmiotów, takich jak rury stalowe, belki lub arkusze blachy. Bez trudu radzi sobie także z ładunkami typu Big-bag. W połączeniu z możliwościami wysięgników Meclift, 7.5 m belki, znacznie ułatwiają załadunek kontenerów. Trawers można dopasować do aplikacji. Udźwig różni się, w zależności od modelu wózka.

WIDŁY ROLKOWE

Widły rolkowe znane również jako widły paletowe Air Cargo Pallet Forks (ACPF), pozwalają na najbardziej efektywny i płynny załadunek i rozładunek ładunku lotniczego, bez kłopotliwych i niepotrzebnych, czasochłonnych etapów pracy. Rozwiązanie Meclift, umożliwiają bezpieczne przetoczenie ładunku na widły bez konieczności korzystania z palet. Jego zwinność i szybkość opiera się na zdolności do podnoszenia palet z ziemi i układania ich bezpośrednio na przenośniku rolkowym poprzez toczenie. Mogą być również wykorzystane do przesuwania materiałów, takich jak blachy lub drewno do kontenerów.

Trawersy są specjalnie zaprojektowane do przenoszenia bardzo długich przedmiotów

ROZWIĄZANIA MECLIFT DO PODNOSZENIA WLEWEK

PODWÓJNE WIDŁY

System znacząco poprawia efektywność przeładunku towarów. Jako łatwy do montażu specjalny osprzęt, zapewnia on wiele korzyści podczas załadunku i rozładunku kontenerów i przyczep. Na jednym podnośniku można przeładować w sumie cztery europalety lub podobny ładunek. Używając podwójnych wideł i wózka Meclif o zmiennym wysięgu, wjeżdżając do kontenera i wysuwając go, można zaoszczędzić czas podczas załadunku kontenera i przyczepy: na przykład kontener 20 stóp, może być w pełni załadowany tylko dwoma podnośnikami.

Zobacz produkty